گریدر یکی از انواع ماشین ها ی کاربردی در راه سازی و ساخت و ساز به شمار می رود و به معنای شیب ساز است و دارای تجهیزات سنگینی هستند که در عملیات عمرانی بسیار کاربرد دارد.از جمله وظایفی که به عهده دارد مانند خراشیدن سطوح، جابجایی و تسطیح و پخش کردن مواد و مصالح ساختمانی و راهسازی می باشد. گریدر ها در انواع مختلفی وجود دارد و دارای اجزایی است که در عملکرد آن تاثیر بسیار قوی دارد. در اینجا می خواهیم به انواع و اجزای گریدر اشاره کنیم:
گریدرها دارای انواع مختلفی از نظر نوع موتور هستند، همچنین از نظر وزن نیز با یکدیگر متفاوت می باشند.
بخش های مختلف:

  • بدنه
  • موتور
  • تیغه یا تخته قالب
  • کشویی تیغه و میز گران
  • فیلتر های هوا
  • اسکیریفایر
  • ایستگاه اپراتور و کنترل
  • لاستیک گریدر

برای دریافت انواع خدمات مربوط به جامبو دریل حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

توضیحی در مورد بدنه از اجزای گریدر

این قسمت یکی از مهم ترین اجزای گریدر به شمار می رود، بدنه شامل موتور، کابین، نگهدارنده تیغه می باشد. بدنه از جنس آلیاژ و گاهی نیز از جنس پلاستیک فشرده می باشد. یکی از مهمترین بخش های گریدر که باید به درستی توسط کارشناسان طراحی شود بدنه می باشد تا بتواند به خوبی امکان دید را برای اپراتور فراهم کند.

موتور از اجزای گریدر

حالا نوبت به مهم ترین بخش و اجزای گریدر است، موتور باید به قدری درست و اصولی طراحی شده باشد تا بتواند نقش خود را در کارایی و میزان مصرف سوخت به بهترین نحو نشان دهد. این قطعه از ماشین آلات صنعتی دارای توان 93 تا 373 کیلو وات می باشد و در این زمینه متغیر می باشد. کشور های زیادی هستند که به تولید می پردازند و این ماشین عمرانی در برند های مختلف وجود دارد، بنابراین میان کیفیت هر یک نسبت به دیگری متفاوت می باشد.

انواع روش های حفاری معدن
ادامه مطلب

تیغه به عنوان اجزای گریدر چه ویژگی دارد؟

این قسمت یکی از اجزای گریدر است که دارای ظرفیت 2.50 تا 7.30 است. نوع و جنس تیغه ها باید از محکم ترین آلیاژ ساخته شود، زیرا به طور مستقیم با زمین و خاک در ارتباط است. یکی از مشکلاتی که برای تیغه پیش می آید ساییدگی و پارگی تیغه وصل شده به تخته قالب می باشد. یکی از مزایای خوبی که برای این بخش از اجزای گریدر می توان نام برد تعویض آن می باشد. البته بررسی تیغه های یکی از ضروریات است که هرچند وقت یکبار بار انجام شود. این کار بدین منظور صورت میگیرد که به تخته قالب آسیبی وارد نشود. زیرا اگر تیغه ها فرسوده شوند می توانند به تخته قالب آسیب جدی وارد کنند.

معرفی اجزای گریدرکشویی تیغه و میز گردان

وظیفه تیغه به عنوان اجزای گریدر این است که به تخته قالب اجازه می دهد تخته قالب تا روی یک مسیر بتواند حرکت کند. برداشتن گلاید ها که در قسمت های مختلف وجود دارد باید به طور همزمان تعویض شوند. برس هایی که بر روی دستگاه وجود دارند باید مورد بررسی قرار بگیرند تا بتوانند یک برش دقیق را ایجاد کنند. به پین های گیره نیز توجه داشته باشید زیرا اگر دچار مشکل شوند منجر به شل شدن حرکت اسلاید می شوند.

برای تعمیر جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

فیلتر های هوا از مهمترین بخش های گریدر

اگر می خواهید میزان سوخت گریدر شما پایین بیاید باید به تمیزی فیلتر هوا دقت بیشتری داشته باشید. زیرا در غیر این صورت می تواند به موتور فشار وارد کند. تعویض فیلتر ها را به صورت دوره ای در نظر داشته باشید و آن را مورد بررسی قرار دهید. معمولا ماشین دارای یک دستگاه هشدار محدود می باشد، و در صورت لزوم به شما هشدار می دهد. پیش فیلتر ها نیز می توانند در ورود بیش از حد آلودگی به داخل فیلتر هوا جلوگیری کنند.

آشنایی با سیستم گردشی و دورانی در حفاری
ادامه مطلب

اسکریفایر از ضروری ترین اجزای گریدر

این بخش گریدر جزو اجزایی است که نصب آن ضروری نیست و در بسیاری از ماشین آلات عمرانی به صورت دلخواه نصب می شود. این بخش از کار تخته سازی را برای برش های خشن کاهش می دهد. این قطعه دارای دندانه هایی است که نباید به حد فرسودگی برسند زیرا زیرا می تواند به ساقه آسیب وارد می کند و هزینه شما را بالا می برد.

ایستگاه اپراتور و کنترل

ایمنی یکی از مهم ترین چیز هایی است که در ایستگاه اپراتور و کنترل باید مورد اهمیت قرار بگیرد. این کار برای دقت اپراتور، کمربند ایمنی، تشک کف و دستگیره ها انجام می شود.

لاستیک گریدر

این لاستیک گریدر بر روی درجه ماشین تاثیر گذار است، بنابراین به عنوان اجزای گریدر باید مورد بررسی قرار بگیرد. یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت داشته باشید تعمیر و نگهداری عمومی و مراقبت از سیلندر است. گریس کاری و روغن کاری نیز فراموش نشود.

برای دریافت انواع خدمات مربوط به دستگاه حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.