قطعات دریل واگن حفاری

خرید قطعات دریل واگن

حفاری در مناطق مختلف کشور ایران انجام می شود و امری رایج است. حفاری برای امور مختلفی در ایران انجام می شود و حفاری های ساختمانی نسبت به حفاری های دیگر از ایران بیشتر انجام می شوند و رونق بیشتری دارند. حفاری در زمین برای رسیدن به هدف مورد نظر, حفاری نامیده می‌شود. حفاری می‌تواند برای رسیدن به منطقه نفت, آب, گاز و غیره انجام شود. عملیات‌های حفاری به سرعت انجام می‌شوند چون استفاده از تجهیزات حفاری برای مدت طولانی بسیار پرهزینه است. عملیات حفاری بسیار خطرناک بوده و همواره باتجربه‌ترین مردم برای انجام این کار به کار می‌روند. انتخاب دستگاه های درست برای حفاری نقش مهمی در حفاری درست دارد. خرید قطعات دریل واگن حفاری می تواند به تجهیز یک دستگاه حفاری مناسب کمک کند.

دریافت مشاوره خدمات قطعات دستگاه های دریل واگن حفاری 
پارس راک برای تعمیر و خرید قطعات دریل واگن همراه شما خواهد بود.

انواع قطعات دریل واگن

دریل واگن از قطعات مختلف و متقاوتی تشکیل شده است، که هر کدام برای انجام درست عملکرد دریل واگن حفاری نقش اساسی را ایفا میکنند. این قطعات عبارتند از:

  • انواع ایر موتور دریل واگن
  • انواع دنده روتیشن 
  • انواع دنده دوقلو
  • انواع بوش برنجی
  • انواع کوپلینگ بین شانگ وراد
  • انواع دنده سر دکل

هر کدام از این قطعات باید با توجه به میزان حفاری و نوع دریل واگن حفاری انتخاب شوند به عنوان مثال دنده دوقلو دارای انواع مختلفی است که باید با توجه به نوع حفاری و نوع دریل واگن دنده دو قول مناسب استفاده شود.

برای دریافت انواع خدمات مربوط به دریل واگن حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

قطعات دریل واگن حفاری

تعیین مکان دریل کردن در صنعت نفت کاری است که توسط مهندسان زمین‌شناسی انجام می‌شود و سپس عملیات حفاری با هماهنگی با مهندسین منبع آغاز می‌شود و محل دقیق حفاری را مشخص می‌کند. گل حفاری حفاری یا سیال حفاری نامیده می شود در مهندسی ژیوتکنیک، ترکیبی از آب و خاک رس، برای انتقال مواد حفاری در سیستم‌های حفاری به زمین مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر بالا بردن چیپ ها، گل حفاری نیز استفاده‌های دیگری در پایین چاه از جمله خنک‌کننده و روغن را انجام می‌دهد. دلیل اینکه گل حفاری به جای آب استفاده می‌شود این است که ذرات جاذبه ویژه‌ای دارند و اگر چه گل به خاطر سرعت بالا آن‌ها را بالا می‌برد، اما ویسکوزیته گل باید به گونه‌ای باشد که به راحتی ذرات را از بین ببرد. و به سرعت از چاه بیرون بکشید.

در نتیجه این گل ذرات را از چاه بیرون می‌کشد و به سمت یک فیلتر ویژه هدایت می‌شود که شبیه الک است. این گل از صافی عبور می‌کند اما ذرات در صافی باقی می‌مانند و گل پس از عبور از صافی و از آنجا دوباره به دکل حفاری پمپ می‌شود. بدین ترتیب، جریان پیوسته لجن از کاسه چرخان به رشته حفاری و سر و از آنجا به فضای بین رشته حفاری و چاه و فیلتر مخزن ادامه می‌یابد.گل حفاری موجب ایجاد ستون گل و لای برای فشار به دیواره چاه می‌شود و مانع از افتادن آن می‌شود. علاوه بر این، بدنه چاه مورد استفاده قرار گرفته‌است و منافذ آن بسته هستند و وقتی مته به لایه گاز یا نفت در عمق‌های زیاد (در حفاری نفت و گاز) می‌رسد، ستون از ترک منفذهای آن تا حد امکان جلوگیری می‌کند. فشار زیادی برای رسیدن به چاه وجود دارد. بنابراین، غلظت و وزن گل حفاری باید بیشتر از وزن آب باشد و به اندازه کافی قادر به خنثی کردن فشار لایه متخلخل است.

انواع چرخ های بیل مکانیکی چیست؟
ادامه مطلب

حفاری انحرافی نوع خاصی از حفاری است که در آن قسمت بالایی مخزن به علت خانه‌سازی یا مشکل در دسترسی در سطح زمین قابل‌دسترسی نیست, بنابراین حفاری از محل‌های مجاور آغاز می‌شود و پس از یک مقدار مشخص حفاری با استفاده از یک برش در لوله دیوار, حفاری منحرف می‌شود. و این کار باه صورت تدریجی آغاز می‌شود و به نقطه مورد نظر ادامه پیدا می کند. حفاری انحرافی در کوهستان‌ها, دریاها و مناطق شهری بسیار مناسب است. می‌توان توضیح داد که حفارها ایرانی به عنوان پیشگامان حفاری انحرافی در جهان شناخته می‌شوند.

برای اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

انواع قطعات دستگاه حفاری

خرید قطعات انواع دریل واگن

شرکت های مختلفی در ایران اقدام به فروش قطعات نو و دست دوم دریل واگن در ایران میکنند، با توجه به افزایش قیمت دلار و نوسانات بازار قیمت دریل واگن ها دائما در حال تغییر است و به همین دلیل مهندسان و شرکت های حفاری ترجیح می دهند تا به جهای خرید دریل واگن جدید ، دریل واگن قدیمی را با تعویض قطعات خراب درست کنند و دوباره از آن استفاده کنند.

برخی دیگر از قطعات دریل واگن شامل قطعاتی هستند که از دریل واگن های دیگر جدا شده اند، به این معنی که دریل واگن خرابی و مشکلی داشته است که کارفرما ترجیح داده است دیگر از آن استفاده نکند برخی از افراد قطعاتی که هنوز در این نوع دریل واگن ها سالم است را از آن جدا کرده و به عنوان قطعه ی دریل واگن دست دوم با قیمتی کمتر به فروش می رسانند. هر چند که خرید این قطعات کمی ریسک به نظر می رسد اما می توان به آن به عنوان یک قطعه که مدتی کار شما را راه می اندازد نگاه کرد. خرید قطعات دریل واگن با توجه به نوع دریل واگن متفاوت است و قبل از خرید قطعات دریل واگن باید حتما به نوع دریل واگنی که دارید دقت کنید.

انواع قطعات دریل واگن حفاری

حفاری به حفر زمین برای رسیدن به هدف مطلوب اشاره می‌کند که می‌تواند به آب، نفت و گاز و غیره برسد. حفاری یکی از پیچیده‌ترین وظایف پیچیده، گران‌قیمت، خسته‌کننده و تخصصی در صنعت نفت است. حفاری ممکن است برای استخراج سنگ (حفاری استخراجی) یا برای آماده‌سازی نمونه‌ها و مطالعات اکتشافی (حفاری اکتشافی) یا ارائه خدمات فنی مانند حفر حفره‌هایی در تونل‌های زیرزمینی برای منحرف کردن آب و … انجام شود.

در انجام عملیات حفاری، روش‌های مکانیکی با ضربه، چرخش و ماشین‌های دوار مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از این ماشین‌های حفاری، دریل واگن است که به عنوان بخشی از ماشین‌های دوار تلقی می‌شود. وظیفه مته دریل استفاده از زنجیره‌ها و دریل کردن چکشی برای حرکت به جلو است، و کل مجموعه بر روی دو یا سه چرخ لاستیکی و یا چرخ‌های ماسه تشکیل شده‌است که به همین دلیل است که مته واگن نامیده می‌شود. از آنجا که دریل واگن حفاری می‌تواند سوراخ‌هایی در زوایای مختلف حفر کند، نسبت به دیگر انواع چکش حفاری در شرایط مشابه سنگ، بهتر است. آن‌ها همچنین قادر به حفاری در هر نوع سنگ هستند و هیچ محدودیتی در این زمینه ندارند.

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

در دریل واگن، هوای فشرده به وسیله کمپرسور متصل به ماشین، نقش سیال حفاری دارد که سطح را خنک می‌کند و کف گودال را تمیز می‌کند و آن‌ها را به سطح زمین بین لوله حفاری و دیوار حفره انتقال می‌دهد. آن مسیول انرژی مورد نیاز برای ضربه و حرکت دورانی دریل بادی است.جامبو دریل نوعی از دریل واگن ها هستند است که بیش از یک چل زن دارند و عملیات حفاری را تسریع می‌کنند و اغلب در حفر تونل‌ها استفاده می‌شوند.

حفاری راسول در صنعت معدن
ادامه مطلب

کوپلینگ هوا: یا لوله انتقال هوا که از کمپرسور آزاد است باید به دستگاه‌های دیگر برای انتقال هوا متصل باشد.

مغز های مرتبط با هوا: این نوع مغزها کونیک و رزوه هستند که ۲ اینچ اندازه دارند و سه حالت دارند (یک سر، یک سر مخروطی، دو سر صاف، دو سر مخروطی).

هرز دور: این دستگاه برای اتصال بین شلنگ هوا و هسته، که در آن اتصال هرز اطراف وارد لوله هوا می‌شود، نصب می‌شود و بخش جلویی هرز گرد بر روی هسته جفت می‌شود.

شلنگ هوا: شلنگ با قطر ۲ اینچ و یک ماده پلاستیکی نرم با یک میانی و سیم میانی لاستیکی در دسترس است که وظیفه شلنگ هوا انتقال هوا از کمپرسور به دستگاه‌های فشاری است.

انواع بست ها: بست ها انواع مختلفی هستند که بیشتر برای چهار پیچ و دو میخ پیچ برای دور نگه داشتن هرز گرد روی شلنگ استفاده می‌شوند.

مبدل هوا: یک مبدل یا فک چهار گانه یک دستگاه با حالت ثابت است و شلنگ هوا یک مبدل متحرک دارد که شلنگ هوا را به قسمت کوپلینگ کمپرسور متصل: این واشرها ها، که حالت‌های متفاوتی دارند و مواد مختلفی دارند، برای تنظیم و رها کردن هوا بین علف‌های دور و یا درون فک استفاده می‌شوند.

ادوات پرسی شلنگ هوا: در برخی موارد، تمام ابزارهای اتصال بین لوله و کمپرسور در شلنگ هوا نیز فشرده می‌شوند، ابزارهایی که در لوله هوا قرار داده می‌شوند و با فشار دادن شلنگ و سطح لاستیکی فشرده می‌شوند. باشد.

ایرموتور: همانطور که نام آن نشان می‌دهد, این موتور با هوا کار می‌کند و حرکتی شبیه به یک of دارد. همانند تمام موتورها, یک سیلندر پیستون و سیلندر متصل دارد, که مسیول حرکت پیستون در قسمت سیلندر است, و هوا با باز کردن و بستن شیره‌ای دریچه, و شیره‌ای داخل محفظه سیلندر در قسمت سیلندرانتقال داده می‌شود. سیلندرها بالا و پایین می‌روند و حرکت مکش را برای جایگزین کردن جلو و عقب با میله‌های اتصال انجام می‌دهند.

چه منابعی برای اجرای صحیح فرآیند تعمیر دریل واگن صنعتی مورد نیاز است؟

ایجاد بیش‌ترین ارزش از دارایی‌های سازمان یک هدف است که در قلب یک سیستم مدیریت دارایی فیزیکی رشد می‌کند و به دستیابی به این هدف نیازمند نظارت بر وضعیت این دارایی‌ها و تصمیم‌گیری به موقع برای تعمیر آن‌ها برای حفظ عملکرد بهینه است. اجرای صحیح فرایندهای تعمیر و بازرسی مستلزم نیروی انسانی بسیار ماهر، ظرفیت مدیریت جامع و البته برنامه‌ریزی دقیق پروژه است، عواملی که اگر با هم جمع شوند، می‌توانند به ایجاد تجهیزات صنعتی کمک کنند تا کارآمدتر شوند. تحلیل و برنامه‌ریزی، مهم نیست که چقدر دقیق هستند، در نهایت شکل و کیفیت کار است که می‌تواند در نهایت تبدیل به چالش اصلی شود.

استفاده از دریل واگن در صنایع مختلف مانند پتروشیمی، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌های برق، و هر یک به قابلیت‌های فنی و مدیریتی نیاز دارد که ممکن است در صورت نیاز به این سازمان‌ها در دسترس نباشد. حتی اگر تمام منابع انسانی و مدیریتی در دسترس باشند، در بسیاری از موارد اجرای این فرآیند در داخل سازمان از نظر اقتصادی مناسب نیست. دسترسی به یک مشاور واجد شرایط و مجری می‌تواند کل فرآیند را بهینه‌سازی کرده و سازمان را بیمه کند تا حداکثر ارزش را در برابر هزینه‌های مختلف و ریسک‌هایی که قبول می‌کند، دریافت کند.

برای خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

قیمت قطعات مختلف دریل واگن

قیمت قطعات دریل واگن با توجه به نوع دریل واگن، نوع قطعه و شرکت سازنده ی آن متفاوت است. قطعات دریل واگن در شهر های مختلف ایران با قیمت های مختلفی به فروش می رسند و نمی توان یک قیمت کلی برای انواع دریل واگن در ایران و حتی در شهر تهران در نظر داشت.

تشریح روش حفاری کوپراد
ادامه مطلب

عملیات حفاری با تاریخ تمدن بشری شکل‌گرفته است و به تدریج با توسعه صنایع و تبدیل شدن به یک صنعت عظیم تکامل‌یافته است.کلمه دریل کردن به معنی نفوذ در سنگ برای ایجاد فضایی استوانه‌ای است. این فضای استوانه‌ای ممکن است برای پرتاب سنگ و حفر سنگ حفر شود، که حفاری اکتشافی نامیده می‌شود، یا تنها برای خدمات حفاری فنی انجام می‌شود، مانند حفر سوراخ‌های در تونل‌های زیرزمینی برای تزریق سیمان به بلوک و ایجاد یکپارچگی. در توده سنگ‌ها یا دریل کردن برای منحرف کردن آب و غیره. به طور کلی، حفاری یک نقش مهم و مهم در معدن، نفت و مهندسی عمران دارد.

امروزه بیش از ۹۵ % حفاری به صورت مکانیکی توسط پرکاشن و روتاری پرکاشن انجام می‌شود. در روش مکانیکی، نفوذ در سنگ با انرژی مکانیکی و از طریق کاربرد ضربات متوالی و یا در نتیجه تماس صورت می‌گیرد؛ قطر سوراخ سوراخ شده به طور خودکار بین ۱.۲ اینچ تا ۲۴ اینچ متفاوت است و عمق آن‌ها از چند سانتی متر تا چند هزار متر متغیر است.علاوه بر حفاری مکانیکی، روش‌هایی مانند حفاری دستی، حفاری حرارتی، حفاری لیزری و غیره وجود دارد که حفاری دستی به طور کلی حفاری صنعتی و نیروی انسانی است و روش‌های دیگر عمدتاً تحت تحقیق و توسعه هستند.

دریل  واگن یک نوع ماشین دریل کردن ضربه است که در آن از مته و دریل چکش استفاده می‌کند تا سر را به جلو حرکت دهد. همه این مجموعه بر روی یک شاسی قرار داده می‌شود که می‌تواند چند یا یک زنجیر باشد، که باعث می‌شود که حرکت این ماشین حفاری در مناطق سخت را آسان‌تر کند.دریل واگن با زوایای مختلف می‌تواند زمین را حفاری و سوراخ کند. به طور کلی، سوراخ با دریل واگن با به سهولت و کیفیت بهتر در مقایسه با انواع مختلف چکش حفاری در شرایط مشابه بر حسب سنگ انجام می‌شود. دریل واگن می‌تواند به عمق ۴۵ متر (۱۵۰ فوت) عمق و عمق ۴.۵ اینچ برای صخره‌های نیمه سخت و سخت استفاده شود، اما حفر سوراخ‌های مته معمولاً تا عمق ۹ متر (۳۰ متر) حفاری می‌شوند.

حفاری با دریل واگن ، برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما در حفاری معدنی، استفاده از مته دکمه رایج‌تر است، که یک برآمدگی کروی بر روی یک سطح صاف دارد و مصالح آن‌ها حاوی کربن تنگستن است و بر طبق آن شکل. آن‌ها فرسایش کمتری نسبت به تمرینات دیگر دارند.در حفاری های دریل واگن، سیال حفاری هوای فشرده دارد که مسئول خنک کردن سر، تمیز کردن ته حفره از ذرات کوچک و انتقال آن‌ها به زمین بین لوله حفاری و دیوار حفره با سرعت بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متر در دقیقه است.

این دستگاه توسط یک کمپرسور متصل به این دستگاه حفاری تامین می‌شود و با فشار بین ۳۰ و ۱۱۰ PSI از طریق شلنگ‌های فشار بالا و سپس لوله‌های حفاری، به کف حفره انتقال داده می‌شود. علاوه بر توابع فوق، هوای فشرده نیز انرژی مورد نیاز برای تاثیر و حرکت دورانی دریل بادی را فراهم می‌کند.افزایش فشار هوای فشرده در یک دامنه خاص، سرعت حفاری را افزایش می‌دهد به طوری که مطابق با اندازه‌گیری‌های تجربی در یک نوع خاص از مته، اگر فشار از مقدار ۹۰ تا PSI برابر شود، نفوذپذیری سنگ تا ۳۸ درصد افزایش خواهد یافت.

استعلام قیمت