خرید دریل واگن حفاری

خرید دریل واگن

حفاری چاهی و رسیدن به هدف مورد نظر حفاری نامیده می‌شود. حفاری یکی از پیچیده‌ترین وظایف پیچیده, گران‌قیمت, خسته‌کننده و تخصصی در صنعت است. هر کاری که قبل از حفاری انجام دهیم, بی‌فایده است اگر دریل واگن به درستی انجام نشود. قبل از حفاری، ما تنها لایه‌ها و عمق را با تصورات و فرضیات مختلف مشخص می‌کنیم، اما در حفاری، ما واقعاً به آن‌ها می‌رسیم. زمین شناسان، مهندسان عمران، معدنچیان و غیره همه با هم‌کار می‌کنند تا به طور مداوم انجام شوند. حفاری در سه شیفت و ۲۴ ساعت در روز انجام می‌شود. تعیین مکان دریل واگن نیز بسیار مهم است، به عنوان مثال، فاصله آن از مناطق مسکونی، چاه‌های مجاور، مسکن  و غیره، که همه نیاز به تخصص خود را دارند. پس از تعیین محل حفاری، جاده و مهندس ساختمان تجهیزات مورد نیاز مثل اتاقک ها و غیره را نصب خواهند کرد. با توجه به اهمیت دریل واگن و نقشی که در حفاری مناسب و کامل در امور مختلف حفاری مانند معادن دارد در ادامه ی مقاله دریل واگن و نکات مهم مرتبط با آن را بررسی خواهیم کرد. حفاری توسط تجهیزاتی چون دریل واگن انجام می‌شود. بنابراین خرید دریل واگن حفاری اولین گام پیش از آغاز حفاری است.

دریافت مشاوره خدمات خرید دستگاه های دریل واگن حفاری 
پارس راک برای خرید دریل واگن همراه شما خواهد بود.

نکات خرید دریل واگن حفاری

دریل واگن ها با انواع متخلفی در بازار موجود هستند و هرکدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. دریلو اگن باید با توجه به نوع زمینی که قرار است حفاری در آن انجام شود و نوع خاک محل خریداری شود علاوه بر این عمق چاه و میزان حفاری مورد نظر هم در خرید دریل واگن و نوع آن نقش دارند.

برای خرید هر نوع دریل واگن باید تمام قسمت های مختلف دریل واگن به طور کامل بررسی شوند قسمت هایم ختلف دریل واگن عبارتنداز:

دکل حفاری ، سیستم ضد قفل ، جک هیدرولیکی ، مخزن روغن ، سیستم جلو برنده ی مته ، چرخ های لاستیکی یا چرخ های زنجیری ، میله حفاری ، فرمان کنترل دستگاه ، مته حفاری ، تابلوی کنترل دستگاه ، کمپرسور ، موتور دیزلی ، الکتروموتور و سیستم روشنایی . در زمان خرید دریل واگن خصوصا دریل واگن های دست دوم تمام بخش های مختلف دریل واگن را کاملا بررسی کنید تا ببینید دچار شمکل و خرابی هستند یا نه. چرا که خرابی در هر کدام از قسمت های گفته شده در کارکرد اصلی دریل واگن اثر گذار است.

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

فروش انواع دریل واگن های حفاری

یکی از مهم‌ترین بخش‌های حفاری برنامه ریزی برای حفاری چاه است. برنامه‌ریزی حفاری مستلزم عواملی از اصول مهندسی، قدرت تحلیلی، و تجربه کافی است. علی‌رغم وجود روش‌های برنامه‌ریزی مختلف، نتیجه همه آن‌ها حفاری ایمن با کم‌ترین هزینه است که می‌توان از لحاظ فنی توجیه کرد.

برنامه‌ریزی خوب به سه عامل بستگی دارد:

۱- مهندس با تجربه، که به طور کامل از ارتباط بخش‌های حفاری آگاه هستند.

۲ استفاده مناسب از ابزارها و نرم‌افزارهای موجود در بازار

۳- استفاده از قدرت تجزیه و تحلیلهمانطور که قبلاً ذکر شد، برنامه‌ریزی خوب سه عامل مهم و اساسی در حفاری دارد که این فاکتورها به طور کامل با هم مرتبط هستند و به بهترین نتیجه می‌رسند که دیگری را کاهش می‌دهد. بنابراین قدرت یک برنامه‌ریز خوب برای رسیدن به یک بهینه، بین این سه عامل است.

برای خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

انواع مته چنگکی حفاری و کاربردهای آن ها
ادامه مطلب

حفاری ایمن

حفاری ایمن به معنی استفاده از تمام قوانین و اقدامات احتیاطی ضروری برای حفاظت از نیروی انسانی و ابزار است. این عامل یکی از مهم‌ترین عوامل در برنامه‌ریزی است، که خوشبختانه در سال‌های اخیر، شرکت‌های داخلی توجه بیشتری به آن می‌کنند. ایمنی تنها استفاده از ابزار و تجهیزات ایمنی هنگام دریل کردن نیست، بلکه همه نکات تکنیکی و مهندسی برای حفاری چاه‌های حفاری است. جالب است بدانید که یکی از مهم‌ترین عوامل در ایمنی، استفاده از داده‌های آماری موجود در منطقه است. در سال ۱۹۷۹ شرکت حفاری حفاری در منطقه‌ای با فعالیت حفاری بالا را آغاز کرد. پس از جمع‌آوری اطلاعات لازم، به نظر می‌رسید که حفاری در عمق ۹۰۰۰ فوتی بدون هیچ مشکلی پیش می‌رود. اما در عمق ، چاه ناگهان منفجر شد. پس از بررسی علل، آن‌ها دریافتند که در چندین چاه در منطقه با چنین مشکلی مواجه شده‌اند. این شکست بیش از ۱۶ میلیون دلار هزینه دارد در حالی که این شرکت تمام اطلاعات چاه حفاری در این ناحیه را به قیمت ۸۰۰ دلار تامین خواهد کرد. با توجه به این حادثه، برای انجام یک حفاری ایمن، تمام نکات ایمنی و اطلاعات لازم باید مورد بررسی قرار گیرد. خوشبختانه در کشور ما این اطلاعات در اختیار شرکت ملی نفت قرار دارد و نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی نیست.

حفر چاه با هزینه ی کم

هدف مهم در حفاری هر نوع چاهی، پرداخت کم‌ترین هزینه برای حفاری است. همانطور که می‌دانید، پرداخت چاه‌های حفاری به صورت روزانه و یا قراردادی پرداخت می‌شود. یک برنامه‌ریز باید بهترین نوع قرارداد را برای چاه شناسایی کرده و سپس مفاد آن را تنظیم کند. اشتباهاتی که در زمان و محاسبات ابزاری مرتکب می‌شوند ممکن است باعث آسیب جبران‌ناپذیری به شرکت شود.

چاه قابل استفاده

هدف نهایی حفاری، رسیدن به نقطه مورد نظر و بهره‌برداری از منابع زیرزمینی است. این کار تنها با یک چاه به دست می‌آید که تمام نکات فنی در حفر آن  رعایت شده باشد که هم از لحاظ کارایی اقتصادی و هم در زندگی خوب مهم است. با توجه به نکات ذکر شده، برنامه‌ریزی خوب، هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ ایمنی، باید در شرایط بهینه باشد تا چاه با کم‌ترین هزینه و حداکثر بازده حفاری شود.

دریل واگن یک نوع ابزار حفاری تاثیر است که در آن، مونتاژ سر قدرت از طریق واگن به دکل نصب‌شده و بالا و پایین می‌رود. این تجهیزات در دو نوع زمین بار مونتاژ می‌شوند که شامل چرخ‌ها و چرخ‌های لاستیکی هستند. این مدل ماشین برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های حفاری و حفاری انبوه استفاده می‌شود. برای عملیات حفاری در معادن، ساخت جاده، تونل سازی، زمین گرمایی، ساخت سد و … به دلیل عدم نیاز به تعمیر دستگاه بر روی زمین به علت وزن بالای ارابه‌ها، صرفه‌جویی قابل‌توجه در طول حفاری به دست آمده‌است. این دستگاه‌ها در ۲ مدل تولید و عرضه می‌شوند: هیدرولیک  دستی و هیدرولیک برقی. دریل واگن هایی که توسط موتورهای هیدرولیکی سوار بر چرخ‌ها طراحی می‌شوند و تنها زمانی که به چالش کشیده می‌شوند نیاز به کمپرسور هوا دارند.

سرویس و نگهداری جامبو دریل
ادامه مطلب

مجموع قدرت دستگاه (واحد توان) با سیستم هیدرولیکی دیزل یا هیدرولیک برقی کار می‌کند.

سیستم چرخش ابزار حفاری دارای دو پارامتر مهم یعنی سرعت و گشتاور است که توسط موتورهای هیدرولیکی تامین می‌شوند. برخی مدل‌ها همچنین از انتقال قدرت استفاده می‌کنند.

مجموعه سیستم پیشرو یا مکانیزم ابزار در گودال وسیله هیدروموتور زنجیری یا جک های هیدرولیک عمل می نمایدمجموعه مخزن روغن دارای پارامترهای مهم است، که مهم‌ترین آن‌ها انتخاب دقیق پمپ‌های هیدرولیکی مورد نیاز، تجهیزات کنترلی و که است که باید کنترل شود تا کارایی سیستم هیدرولیکی پیوسته حفظ شود.

ماشین دریل واگن شامل ۶ قسمت مختلف است.

زیربندی، در دو نوع چرخ شنی و چرخ لاستیکی

دکل، با ابعاد متفاوت

کنترل پنل

سیستم روتیشن یا دوران

پاوریونیت

سیستم پیشروی با سیستم جک و قرقره مرکب و یا سیستم موتور

برای اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

انواع دستگاه دریل واگن

دریل واگن چرخ لاستیکی

این نوع از دریل واگن ها برای حفاری تنها به یک اپراتور نیاز دارند. و برای حفر معادن رو باز مانند معادن زغال سنگ از این دریول واگن ها استفاده می شود. نیروی محرک در دریل واگن چرخ لاستیکی هوای فشرده و هیدرولیک است. در این مدل دریل واگن تمام بخش ها به جز مته چکش ته چال با نیروی هیدرولیک فعال هستند به همین دلیل میزان هوای فشرده مصرفی در مقایسه با سایر دریل واگن ها پایین است. در حفاری هایی که نیاز است دریل واگن مرتب جا به جا شود از این نوع دریل واگن استفاده می شود. در دریل واگن چرخ لاستیکی در زمان حفاری چرخ عقب نسبت به حالت معمولی نود درجه چرخانده شده و قفل می شود این امر سبب می شود تا ماشین به سمت عقب حرکت نکند.

دربل واگن های down the hole hammer

دریل واگن های  DTH در اواسط دهه ۷۰ شروع به به دست آوردن جای پایی در بازار ماشین‌آلات حفاری کردند. این نوع حفاری که توسط شرکت Ingresoland ابداع شد، تا دهه ۱۹۷۰ به دلیل ضعف صنعت کمپرسور هوای دیزل در تولید کمپرسورهای فشار بالا تا آن زمان و همچنین عدم وجود آلیاژ که می‌تواند در طول پالایش مقاومت کند، تا دهه ی هفتاد میلادی جایگاهی در بین دریل واگن های حفاری نداشت. اما پس از آن، به دلیل کارایی بالاتر و قدرت بارگذاری با قطر بیشتر، به سرعت با معدنچیان محبوب شد و در حال حاضر بیش‌ترین فروش را در میان روش‌های مختلف حفاری دارد.

دریل واگن یک نوع ابزار حفاری ضربه ای است که در آن, مونتاژ پاورهداز طریق واگن به دکل نصب‌شده و بالا و پایین می‌رود. این تجهیزات در دو نوع  دکل و پاور هد که شامل چرخ شنی و چرخ لاستیکی است مونتاژ می شود.. این مدل ماشین برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های حفاری انبوه استفاده می‌شود. برای عملیات حفاری در معادن, ساخت جاده, تونل سازی, زمین گرمایی, ساخت سد و … به دلیل عدم نیاز به تعمیر دستگاه بر روی زمین به علت وزن بالای دریل واگن, صرفه‌جویی قابل‌توجه در طول حفاری به دست آمده‌است. این دستگاه‌ها در ۲ مدل تولید و تولید می‌شوند: هیدرولیک و هیدرولیک برقی. دریل واگن هایی که توسط موتورهای هیدرولیکی خودکششی طراحی می‌شوند و تنها زمانی که به چالش کشیده می‌شوند نیاز به کمپرسور هوا دارند.

در دریل واگن سیال حفاری هوای فشرده دارد که مسئول خنک کردن سر مته, تمیز کردن ته حفره از ذرات کوچک و انتقال آن‌ها به سطح زمین بین لوله مته و دیوار حفره با سرعت بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متر در دقیقه است. این دستگاه توسط یک کمپرسور متصل به این دستگاه حفاری تامین می‌شود و با فشار بین ۳۰ و ۱۱۰ PSI از طریق شلنگ‌های فشار بالا و سپس لوله‌های حفاری, به کف حفره انتقال داده می‌شود. علاوه بر وظایف فوق, هوای فشرده نیز انرژی مورد نیاز برای تاثیر و حرکت دورانی دریل بادی را فراهم می‌کند.افزایش فشار هوای فشرده در یک دامنه خاص، سرعت حفاری را افزایش می‌دهد به طوری که مطابق با اندازه‌گیری‌های تجربی در یک نوع خاص از مته، اگر فشار از مقدار ۹۰ تا PSI برابر شود، نفوذپذیری سنگ تا ۳۸ درصد افزایش خواهد یافت.

آشنایی با روش حفاری چکش خارج چال
ادامه مطلب

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

مشاوره فروش دریل واگن حفاری

قیمت خرید دریل واگن حفاری

قیمت دریل واگن ها با توجه به نوع دریل واگن، شرکت تولید کننده و میزان توان حفاری دریل واگن متفاوت هستند و نمی توان قیمت ثابتی برای دریل واگن در نظر داشته به همین دلیل که توصیه می شود ابتدا زمین مورد حفاری و طول حفاری مورد نیاز را مشخص کرده سپس اقدام به خرید دریل واگن متناسب بکنید. چرا که هزینه ی خرید دریل واگن به مراتب بالا است.

مواردی که پیش از خرید دریل واگن باید به خاطر داشت

پیش از خرید دریل واگن حتما شرکت سازنده را بررسی کرده و از کیفیت قطعات تولیدی آن اطمینان حاصل کنید

مطمئن شوید که دریل واگن تولیدی در نوع مناسب با کارکرد مد نظر شما است و سپس برای خرید اقدام کنید

اگر قصد اجاره ی دریل واگن را دارید پیش از اقدام برای عقد قرار داد اجاره بخش های مختلف دریل واگن را بررسی کنید و مدت زمان مورد نیاز برای استفاده از دریل واگن را بررسی کنید تا دچار ضرر احتمالی نشوید.

حتما میزان حفاری را برآورد کنید و مطابق با نوع خاک منطقه و عمق حفاری دریل واکن مناسب خریداری کنید.

برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

مشاوره خرید انواع دریل واگن 

خرید دریل واگن امری مهم و حیاتی است و هر مهندسی نمی تواند صرف مهندس بودن برای خرید دریل واگن به تنهایی اقدام کند. خرید دریل واگن نیاز به دانش ، مهارت ، تخصص و کار کردن با دستگاه به صورت عملی دارد. درست است که درس و دانش در به کارگیری و استفاده مناسب از دستگاه مفید هستند اما تضمین کننده ی خرید مناسب دریل واگن نیستند. تا زمانی که فردی با دستگاهی کار نکند نمی تواند به نکات و تکنیک های مختلف آن آگاه باشد. به همین دلیل است که برای خرید دریل واگن مشاوره گرفتن از افراد خبره نقش مهم و کلیدی دارد و باید مد نظر قرار داده شود.

برای سرویس نگهداری دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

استعلام قیمت