تعمیر جامبو دریل حفاری

تعمیر جامبو دریل

تعمیر جامبو دریل می تواند یک کار طاقت فرسا و پیچیده باشد و برای مبتدیان مناسب نیست. در اینجا چند نکته برای کارشناسان ابزار در مورد نحوه تعمیر انواع جامبو دریل را بررسی خواهیم کرد. تعمیر جامبو دریل بسیار تخصصی است و هر فردی دانش  توانایی و مهارت کار و تعمیر جامبو دریل را ندارد. هر نوع جامبو دریل از قطعات مختلفی تشکیل شده است و همبن امر کار تعمیر جامبو دریل را سخت می کند. با توجه به اهمیت جامبو دریل و اهمیت تعمیر این نوع دستگاه ها در صنعت در ادامه ی مقاله تعمیر جامبو دریل و مراحل تعمیر جامبو دریل را بررسی خواهیم کرد.

گالری تصاویر جامبو دریل در پروژه های راه سازی

دریافت مشاوره خدمات تعمیر دستگاه های جامبو دریل حفاری 
پارس راک برای تعمیر دریل واگن همراه شما خواهد بود.

تعمیرات جامبو دریل حفاری

قبل از اقدام به تعمیر جامبو دریل حفاری ، نوع پوشش آن را مشخص کنید. تعمیر بدنه تاشو سخت ترین کار است. هنگام برداشتن پیچ ها از بدنه تاشو، باید مراقب باشید که قطعات داخل جامبو دریل به هم نخورد. تعمیر جامبو دریل با پوشش اجزا آسان تر است زیرا تمام اجزای آن در محفظه های جداگانه قرار دارند. هنگام تعمیر هر نوع جامبو دریل ، یک نمودار سیم کشی ایجاد کنید تا بتوانید هنگام جمع آوری مجدد ابزار، همه سیم ها را به درستی وصل کنید.

تعمیر جامبو دریل از چند جهت اهمیت بالایی دارد نخست اینکه تعمیر قطعات جامبو دریل در زمان مناسب و پیش از اینکه خرابی وشکستگی به باقی قطعات هم منتقل شود سبب می شود تا عیب و مشکل زودتر و با هزینه ی بسیار کمتری رفع شود. تعمیر جامبو دریل حفاری با توجه به کاربرد بالایی که جامبو دریل در حفاری دارد اگر درست و در زمان مناسب انجام شود می تواند از بروز هزینه اضافی جلوگیری کند.

برای افرادی که قصد اجاره دادن جامبو دریل را دارند ، تعمیر جامبو دریل اهمیت بالایی دارد عموما در قرارداد های اجاره جامبو دریل درج می شود که پیش از اجاره و پس از پایان زمان اجاره و در زمان تحویل جامبو دریل باید توسز تعمیرکار ماهر بررسی شود تا اگر عیب و مشکلی در جامبو دریل وجود دارد مشخص گردد.

تعمیرات دستگاه های جامبو دریل
مراحل تعمیر دریل واگن

اگر عیب و مشکل قبل از اجاره دادن وجود داشته باشد کارفرما مسئول رفع آن است و هزینه ی آن تماما بر عهده ی کارفرما است اما اگر پس از پایان زمان جااره وپ س از استفاده از جامبو دریل این اتفاق رخ داده باشد و هر قطعه ای از جامبو دریل دچار آسیب شده باشد موجر باید هرینه ی تعمیر و خرید قطعه ی مورد نظر را پرداخت کند مگر در توافق اجاره نامه بندی در ارتباط با خرابی و هزینه ی تعمیر ذکر شده باشد.

با توجه به افزایش قیمت خرید جامبو دریل حفاری در سال های اخیر جامبو دریل های موجود در بازار عمدتا دست دوم هستند ، پس اگر قصد خرید جامبو دریل دارید پیش از اقدام به خرید حتما جامبو دریل و تمام قطعات آن را چک و بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

هزینه تعمیر جامبو دریل به عوامل مختلفی از جمله میزان خرابی، نوع قطعه و خدمات مورد نیاز برای تعمیر درست و به موقع جامبو دریل وابسته است. اگر مشکل ایجاد شد در جامبو دریل به نحوب باشد که نیاز به تعمیر قطعه ایجاد شود باید به قیمت قطعه هم توجه کرد.

حفاری ژئوتکنیک برای تحقیق روی لایه های عمیق زمین
ادامه مطلب

قیمت قطعات جامبو دریل با توجه به نوع جامبو دریل ، نوع قطعه و شرکت سازنده ی آن متفاوت است. قطعات جامبو دریل در شهر های مختلف ایران با قیمت های مختلفی به فروش می رسند و نمی توان یک قیمت کلی برای انواع و جامبو دریل در ایران و حتی در شهر تهران در نظر داشت.

تعمیر جامبو دریل و سرویس دوره ای و به موقع آن نقش مهمی در سلامت و کارایی جامبو دریل ایفا میکند با توجه به نقش مهمی که جامبو دریل در صنعت دارد باید قطعات و بخش های مختلف آن در زمتن های معین تعمیر و سرویس شوندف جامبو دریل از قسمت های مختلفی تشکیل شده است و هر قسمت کارایی و کیفیت خاص خودش را دارد و صرف سالم بودن بخش های دیگر را نمی توان دلیلی بر عدم سرویس و بررسی و تعمیر جامبو دریل در نظر گرفت.

جامبو دریل برای انواع حفاری ها به کار برده می شود و اگر در حین حفاری دچار مشکل شود هزینه ی زیاد تری برای کارفرما در پی خواهد داشت. پیش از اقدام به شروع پروژه چدید حتما برای تعمیر جامبو دریل در صورتی که فکر میک نید دچار مشکل است اقدام کنید.

روش های تعمیر جامبو دریل حفاری باید با توجه به نوع جامبو دریل و قسمتی که دچار مشکل شده است تعیین و بررسی شود و در غیر این صورت بدون در نظر گرفتن نوع خرابی نمی توان روش درست تعمیر را مشخص کرد.

در حدود 35000 سال قبل از میلاد، انسان مزایای استفاده از ابزارهای چرخشی را کشف کرد. این امر به طور ابتدایی شامل یک سنگ نوک تیز بود که بین دست ها چرخانده می شد تا سوراخی را از طریق ماده دیگری ایجاد کند این به مته دستی منتهی می شد، چوب صافی که گاهی به نقطه سنگ چخماق متصل می شد و بین کف دست ها مالیده می شد.

برای سرویس نگهداری دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

مته های کمانی (دریل های تسمه ای) اولین مته های ماشینی هستند، زیرا حرکت رفت و برگشت را به حرکت چرخشی تبدیل می کنند و می توان آنها را به حدود 10000 سال پیش ردیابی کرد. کشف شد که بستن یک طناب به دور یک چوب، و سپس اتصال انتهای نخ به انتهای یک چوب (یک کمان)، به کاربر اجازه می‌دهد تا سریع‌تر و کارآمدتر سوراخ کند. کمان مته که عمدتاً برای ایجاد آتش استفاده می شد، در چوب سازی، سنگ کاری و دندانپزشکی باستان نیز استفاده می شد. باستان شناسان یک حیاط گور نوسنگی را در مهرگره، پاکستان کشف کردند که مربوط به زمان هاراپاها، حدود 7500 تا 9000 سال پیش است که شامل 9 جسد بالغ با مجموعا 11 دندان حفر شده بود.

هیروگلیف هایی وجود دارد که نجار و مهره سازان مصری را در مقبره ای در تبس با استفاده از مته های کمانی نشان می دهد. اولین شواهد استفاده از این ابزار در مصر به حدود 2500 سال قبل از میلاد برمی گردد. استفاده از مته های کمانی در دوران باستان به طور گسترده در اروپا، آفریقا، آسیا و آمریکای شمالی گسترش یافته است و هنوز هم استفاده می شود. در طول سال‌ها، تغییرات جزئی مته‌های کمانی و تسمه‌ای برای کاربردهای مختلف حفاری از طریق مواد یا روشن کردن آتش ایجاد شده است.

جامبو دریل در 3000 سال قبل از میلاد در مصر باستان توسعه یافت. جامبو دریل پمپ در زمان رومیان اختراع شد. این شامل یک دوک عمودی است که توسط یک تکه چوب افقی و یک چرخ طیار برای حفظ دقت و حرکت در یک راستا قرار گرفته است.

اوگر برای حفاری سوراخ‌های بزرگ‌تر از زمانی بین دوران روم و قرون وسطی استفاده می‌شد. مارپیچ باعث گشتاور بیشتری برای سوراخ های بزرگتر می شد. زمان اختراع بریس و بیت مشخص نیست. با این حال، اولین تصویر یافت شده تا کنون به قرن 15 باز می گردد نوعی مته میل لنگ دستی است که از دو قسمت تشکیل شده است که در تصویر مشاهده می شود. بریس در نیمه بالایی جایی است که کاربر آن را نگه می دارد و می چرخاند و در قسمت پایین بیت قرار دارد. با فرسودگی بیت ها قابل تعویض است. مارپیچ از یک پیچ مارپیچ دوار شبیه به بیت پیچی شکل ارشمیدسی که امروزه رایج است استفاده می کند. گیملت نیز قابل ذکر است زیرا نسخه کوچک شده مارپیچ است.

پیشرفت بزرگ بعدی در فناوری حفاری، موتور الکتریکی، منجر به اختراع مته الکتریکی شد. این مته به آرتور جیمز آرنوت و ویلیام بلانچ برین از ملبورن، استرالیا که در سال 1889 مته الکتریکی را به ثبت رساندند، اعتبار دارد.[ در سال 1895، اولین مته قابل حمل دستی توسط برادران Wilhem & Carl Fein از اشتوتگارت، آلمان ساخته شد. در سال 1917 اولین مته قابل حمل با سوئیچ ماشه، با دسته تپانچه توسط بلک اند دکر ثبت شد. این شروع دوران مته مدرن بود. در طول قرن گذشته مته های الکتریکی در انواع مختلف و اندازه های مختلف برای مجموعه ای از کاربردهای خاص ساخته شده است.

دکل های حفاری سطحی به چه صورت میباشند ؟
ادامه مطلب

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

جامبو دریل از قطعات مختلف و متقاوتی تشکیل شده است، که هر کدام برای انجام درست عملکرد جامبو دریل حفاری نقش اساسی را ایفا میکنند. این قطعات عبارتند از:

  • انواع ایر موتور جامبو دریل
  • انواع دنده روتیشن 
  • انواع دنده دوقلو
  • انواع بوش برنجی
  • انواع کوپلینگ بین شانگ وراد
  • انواع دنده سر دکل

هر کدام از این قطعات خود از چند قطعه ی کوچک تر و ریز تر ساخته شده اند و پیچیدگی های خاص خود را دارند به همین دلیل تعمیر جامبو دریل باید توسط فرد متخصص در این حیطه انجام شود. برای تعمیر جامبو دریل ابتدا باید هر کدام از قطعات اصلی جدا و سپس اجزای تشکیل دهنده ی هر قطعه به دقت بررسی و ارزیابی شوند. تعمیر جامبو دریل قطعات اصلی و فرعی هر دو را در بر می گیرد.

در انجام عملیات حفاری، روش‌های مکانیکی با ضربه، چرخش و ماشین‌های دوار مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از این ماشین‌های حفاری، جامبو دریل است که به عنوان بخشی از ماشین‌های دوار تلقی می‌شود. وظیفه مته دریل استفاده از زنجیره‌ها و دریل کردن چکشی برای حرکت به جلو است، و کل مجموعه بر روی دو یا سه چرخ لاستیکی و یا چرخ‌های ماسه تشکیل شده‌است که به همین دلیل است که  مته جامبو دریل نامیده می‌شود. از آنجا که جامبو دریل حفاری می‌تواند سوراخ‌هایی در زوایای مختلف حفر کند، نسبت به دیگر انواع چکش حفاری در شرایط مشابه سنگ، بهتر است. آن‌ها همچنین قادر به حفاری در هر نوع سنگ هستند و هیچ محدودیتی در این زمینه ندارند.

برای خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

جداسازی طلا از شنهای رودخانه به چه صورت است ؟
ادامه مطلب

در جامبو دریل ، هوای فشرده به وسیله کمپرسور متصل به ماشین، نقش سیال حفاری دارد که سطح را خنک می‌کند و کف گودال را تمیز می‌کند و آن‌ها را به سطح زمین بین لوله حفاری و دیوار حفره انتقال می‌دهد. آن مسیول انرژی مورد نیاز برای ضربه و حرکت دورانی دریل بادی است.جامبو دریل نوعی از جامبو دریل ها هستند است که بیش از یک چل زن دارند و عملیات حفاری را تسریع می‌کنند و اغلب در حفر تونل‌ها استفاده می‌شوند.

کوپلینگ هوا یا لوله انتقال هوا که از کمپرسور آزاد است باید به دستگاه‌های دیگر برای انتقال هوا متصل باشد.

مغز های مرتبط با هوا

 این نوع مغزها کونیک و رزوه هستند که ۲ اینچ اندازه دارند و سه حالت دارند (یک سر، یک سر مخروطی، دو سر صاف، دو سر مخروطی).

هرز دور

 این دستگاه برای اتصال بین شلنگ هوا و هسته، که در آن اتصال هرز اطراف وارد لوله هوا می‌شود، نصب می‌شود و بخش جلویی هرز گرد بر روی هسته جفت می‌شود.

شلنگ هوا

 شلنگ با قطر ۲ اینچ و یک ماده پلاستیکی نرم با یک میانی و سیم میانی لاستیکی در دسترس است که وظیفه شلنگ هوا انتقال هوا از کمپرسور به دستگاه‌های فشاری است.

انواع بست ها

 بست ها انواع مختلفی هستند که بیشتر برای چهار پیچ و دو میخ پیچ برای دور نگه داشتن هرز گرد روی شلنگ استفاده می‌شوند.

مبدل هوا

یک مبدل یا فک چهار گانه یک دستگاه با حالت ثابت است و شلنگ هوا یک مبدل متحرک دارد که شلنگ هوا را به قسمت کوپلینگ کمپرسور متصل: این واشرها ها، که حالت‌های متفاوتی دارند و مواد مختلفی دارند، برای تنظیم و رها کردن هوا بین علف‌های دور و یا درون فک استفاده می‌شوند.

ادوات پرسی شلنگ هوا

 در برخی موارد، تمام ابزارهای اتصال بین لوله و کمپرسور در شلنگ هوا نیز فشرده می‌شوند، ابزارهایی که در لوله هوا قرار داده می‌شوند و با فشار دادن شلنگ و سطح لاستیکی فشرده می‌شوند. باشد.

برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

ایرموتور

 همانطور که نام آن نشان می‌دهد, این موتور با هوا کار می‌کند و حرکتی شبیه به یک of دارد. همانند تمام موتورها, یک سیلندر پیستون و سیلندر متصل دارد, که مسیول حرکت پیستون در قسمت سیلندر است, و هوا با باز کردن و بستن شیره‌ای دریچه, و شیره‌ای داخل محفظه سیلندر در قسمت سیلندرانتقال داده می‌شود. سیلندرها بالا و پایین می‌روند و حرکت مکش را برای جایگزین کردن جلو و عقب با میله‌های اتصال انجام می‌دهند.

استعلام قیمت