در رابطه با محدودیت و مزایای جامبو دریل باید گفت جامبو دریل ها از جمله ماشین آلاتی هستند که وظیفه حفاری در سنگ ها به وسیله آنها انجام میشود. از جمله حفاری هایی که توسط جامبو دریل صورت می گیرد مانند حفاری تونل های سنگی، بولت گذاری، زهکشی و حفر چال و غیره می باشد.

این ماشین حفاری غول پیکر دارای سرعت عمل بالایی است، چال هایی که به وسیله این ماشین حفاری می شود توسط مواد منفجره پر می گردد. بعد از اینکه سنگ ها توسط جامبو دریل خرد شد به وسیله ماشین هایی مانند لودر به بیرون از تونل هدایت می شود.

این نوع ماشین آلات حفاری جهت حفاری در معادن زیر زمینی مورد استفاده قرار می گیرد. جامبو دریل دارای دو یا سه واگن است. 

دستگاه حفاری جامبو دریل دارای محدودیت ها و مزایایی می باشد، در اینجا به این موارد اشاره میکنیم:

برای سرویس جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

محدودیت و مزایای جامبو دریل

محدودیت های استفاده

جامبو دریل دارای ابعاد غول پیکری است و دارای بازو های متعددی می باشد، اندازه و ابعاد بزرگ جامبو دریل سبب شده تا استفاده از آن در داخل تونل ها کمی مشکل شود. بنابراین در هنگام استفاده از جامبو دریل باید از نوعی از میله ها و بازوهایی را بکار برد که مناسب آن محیط باشد.

گفتیم دستگاه جامبو دریل دارای چندین بازو است، ولی با این وجود برای اینکه بر روی کار این بازو ها بتوان تمرکز داشت می توان تنها از یک اپراتور استفاده کرد. جامبو دریل جزء دستگاه هایی است که قیمت بسیار بالایی دارد، ولی در مقابل آن دارای مزایایی است که که می توان معایب آن را نادیده گرفت. 

برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

آشنایی با انواع دستگاه ها و دکل های حفاری دریایی
ادامه مطلب

مزایای استفاده از جامبو دریل

  • جامبو دریل دارای سرعت بالایی در انجام عملیات حفاری می باشد. همچنین این دستگاه حفاری به گونه ای طراحی شده است که به راحتی دارای انعطاف می باشد، و این قابلیت را دارد تا به راحتی خم شود. 
  • چکش های ماشین حفاری جامبو دریل دارای مقاومت بالایی است و در نتیجه به راحتی در برابر پیچش و خم شدن می تواند از خود مقاومت نشان دهد. چکش هایی که برای این ماشین حفاری مورد استفاده قرار می گیرد دارای عمری طولانی است و می توان از آنها در سالیان سال استفاده کرد. 
  • طراحی ماشین حفاری جامبو دریل به گونه ای است که بازوهایش در تمامی جهات حرکت می کند، و به طور کاملا منظم و در یک جهت شروع به حرکت می کند. 
  • بازو ها و مته جامبو دریل به طوری طراحی شده است، که استحکام بالایی در برابر خرد شدن سنگ ها دارد، و به دلیل همین استحکام بالاست که از جامبو دریل برای حفاری کوه های سنگی و برای تونل سازی استفاده می شود. ضربه هایی که توسط این ماشین حفاری بر روی سنگها وارد می شود به شدت زیاد است و می تواند سخت ترین سنگ ها را خرد کند. 
  • نفوذ ضربه ها به داخل سنگ ها بسیار زیاد است و با عمق زیادی می تواند در آن ضربه وارد کند. یکی از مزیت های خوبی که جامبو دریل دارد سر و صدای بسیار کمی ایجاد می کند و با وجود اینکه ضربه ها بسیار قدرتمند است ولی صدا ی دستگاه کم است. 
  • دستگاه های حفاری دارای تنوع بالایی هستند و همانطور که میدانید دستگاه های حفاری قدیمی تر مصرف انرژی بالایی دارد ولی دستگاه حفاری جامبو دریل مصرف انرژی پایینی دارد.
  • وسعت جابجایی بازو های جامبو دریل بسیار خوب است و همچنین این قابلیت را دارد تا جایی که ممکن است مانور بیشتری را در حین عملیات حفاری ایجاد کند. 
  • مته ها و میله های استفاده شده در جامبو دریل از مهم ترین بخش های این دستگاه می باشد، بنابراین باید از بهترین و مقاوم ترین متریال ساخته شده باشد. این مته ها دارای استحکام بسیار بالایی است و می تواند سخت ترین سنگ ها را حفاری کند. عمر بالای این مته سبب شده تا در استفاده از این مته ها صرفه جویی به عمل آید. 
  • هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از جامبو دریل در هوای آزاد وجود ندارد. 
  • قابلیت تحرک در حین انجام عملیات حفاری

برای دریافت انواع خدمات مربوط به دریل واگن حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

چگونه گود عمیق پایدار ایجاد کنیم؟
ادامه مطلب

امروزه حفاری ها به وسیله ماشین های حفاری به روش ضربه ای و مکانیکی و چرخشی انجام می شود، با وجود تمامی ماشین های حفاری که وجود دارد اما با این وجود دستگاه حفاری جامبو دریل از محبوبیت بالایی برخوردار است. شما می توانید با مراجعه به سایت های معتبر اقدام به خرید و یا اجاره جامبو دریل کنید.