قظعان جامبو دریل حفاری

خرید قطعات جامبو دریل

جامبو دریل حفاری یکی از ابزار های ضروری و مهم برای انجام حفاری در انواع زمینه های مختلف صنعتی و ساختمان ستزی است به همین دلیل داشتن دانش کافی در ارتباط با قطعات جامبو دریل و کارایی هر قطعه اهمیت بسیار بالایی دارد.

دریافت مشاوره خدمات قطعات دستگاه های جامبو دریل حفاری 
پارس راک برای تعمیر و خرید قطعات جامبو دریل همراه شما خواهد بود.

انواع قطعات جامبو دریل

یک دکل حفاری زیرزمینی برای حفاری تونل . این دکل شامل یک کابین ارگونومیک لرزش می شود که برای دید همه جانبه، سطح سر و صدای کم و به حداقل رساندن سطح گرد و غبار طراحی شده است. یک جامبو دریل حفاری شامل یک، دو یا سه واگن مته سنگی است ، گاهی اوقات یک سکو که معدنچی روی آن می ایستد تا سوراخ ها را با مواد منفجره پر کند، سطح تونل را پاک کند یا در غیر این صورت. اپراتورهای جامبو مسئول بهره برداری از دکل حفاری جامبو تک و یا دو بوم برای استخراج توسعه زیرزمینی با نصب پشتیبانی زمینی هستند .

قسمت یا بدنه فلوت دار مته یا فولاد سخت شده با کربن بالا یا فولاد پرسرعت است . جامبو دریل  های دیگر دارای درجه هایی از کاربید سیمانی برای تشکیل لبه های برش هستند یا از میله های کاربید متخلخل ساخته می شوند.

برای ساخت متعارف شفت ها در سنگ سخت، جامبوهای مدولار مطابق با نیازهای مشتری خاص ساخته می شوند و می توانند با قطر شفت تا 12 متر استفاده شوند. لجستیک بهینه در شفت منجر به تسریع فرآیند، افزایش کارایی هزینه و در عین حال کاهش خطرات احتمالی برای پرسنل می شود.

برای خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

انواع قطعات جامبو دریل

بیش از 20 سال است که از سکوهای حفاری سفارشی برای پشتیبانی سنگ یا اکتشافات زمین شناسی در دستگاه های حفاری تونل با طیف های مختلف استفاده می شوند. تجربه چندین ساله این دکل های حفاری در توسعه شفت حفاری جامبو جدید گنجانده شده است. هدف از ابتدا دستیابی به عملکردهای بهبود یافته مرتبط با ایمنی کار بالا برای پرسنل جامبو دریل بود. این پیش نیازها را می توان به لطف سازگاری های ویژه برای عملیات فرو رفتن شفت عمودی با موفقیت اجرا کرد. جامبو دریل حفاری در پروژه هایی استفاده می شود که سایر روش ها به محدودیت های فنی یا اقتصادی خود می رسند. علیرغم ساخت و ساز خاص پروژه، این دستگاه تنظیمات مختلف و الگوهای حفاری انعطاف پذیر را امکان پذیر می کند و می تواند هم برای شفت های کور و هم برای شفت های دارای سوراخ پیلوت استفاده شود.

سکوهای حفاری جامبو زیرزمینی از Epiroc برای حفاری انفجاری در معادن زیرزمینی و حفاری تونل استفاده می شود. سکوهای با تا مجهز به چهار رونق، پوشش سطح مقطع از 6 متر به 206 متر دکل های حفاری جامبو دریل  را با سیستم کنترل مستقیم قابل اعتماد خود، DCS، یا با سیستم کنترل دکل کامپیوتری، RCS، که سطوح مختلف اتوماسیون ممکن است به آن اضافه شود، ارائه می دهیم. طیف گسترده ای از مته های سنگ از 16 کیلووات تا 40 کیلووات قدرت ضربه ای موجود است. چندین مدل از دکل‌های حفاری صورت با خط محرکه الکتریکی باتری بدون آلایندگی اختیاری در دسترس هستند .

انواع مته چنگکی حفاری و کاربردهای آن ها
ادامه مطلب

دکل های حفاری جامبو دریل بومر دارای انواع مختلفی از ویژگی های اتوماسیون در دسترس هستند. بسته تونل سازی پویا (DTP) یک ویژگی نرم افزاری است که به دکل حفاری اجازه می دهد نقشه های حفاری سفارشی را مستقیماً در سطح تونل ایجاد کند. اپراتور دکل کانتور تونل را به همراه یک فایل قانون حفاری به دکل حفاری دانلود می کند و دکل حفاری نقشه های حفاری خود را ایجاد می کند. این امر نیاز به رفت و برگشت با نقشه های مته بین دفتر و دکل حفاری را از بین می برد.

 طرح حفاری برای بخش خاصی از تونل ایجاد شده است که منجر به دقت بالاتر در توسعه تونل می شود. برخی از محصولات با افزودن عملکردهای خودکار مانند افزودن میله های مته یا تغییر مته ها سفارشی می شوند. برای حفظ دقت و ایمنی، ویژگی هایی مانند تسطیح خودکار و حفاظت از توقف مته نیز یکپارچه شده است. سیستم کنترل ریگ ما (RCS) عملیات از راه دور را با یک پنل کنترلی که حسگرها و دوربین های محلی را نظارت می کند، فعال می کند. اپراتور را می توان در اتاق کنترل در فاصله ایمن از مناطق خطرناک قرار داد.

برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

خرید قطعات جامبو دریل

خرید قطعات انواع جامبو دریل

 جامبو دریل حفاری با انواع متخلفی در بازار موجود هستند و هرکدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. دریلو اگن باید با توجه به نوع زمینی که قرار است حفاری در آن انجام شود و نوع خاک محل خریداری شود علاوه بر این عمق چاه و میزان حفاری مورد نظر هم در خرید جامبو دریل حفاری و نوع آن نقش دارند.

برای خرید هر نوع  جامبو دریل باید تمام قسمت های مختلف جامبو دریل به طور کامل بررسی شوند قسمت های مختلف جامبو دریل حفاری عبارتنداز:

دکل حفاری ، سیستم ضد قفل ، جک هیدرولیکی ، مخزن روغن ، سیستم جلو برنده ی مته ، چرخ های لاستیکی یا چرخ های زنجیری ، میله حفاری ، فرمان کنترل دستگاه ، مته حفاری ، تابلوی کنترل دستگاه ، کمپرسور ، موتور دیزلی ، الکتروموتور و سیستم روشنایی . در زمان خرید جامبو دریل خصوصا جامبو دریل های دست دوم تمام بخش های مختلف جامبو دریل را کاملا بررسی کنید تا ببینید دچار مشکل  و خرابی هستند یا نه. چرا که خرابی در هر کدام از قسمت های گفته شده در کارکرد اصلی  جامبو دریل حفاری اثر گذار است.

برای خرید قطعات مختلق جامبو دریل حتما به نمایندگی ها و مراکز مجاز مراجعه کنید و از خرید قطعات کپی و فیک خودداری کنید این قطعات کیفیت و کارایی لازم را نداشته و سبب بروز مشکلاتی زیادی در آینده برای شما می شوند.

تعمیر جامبو دریل از چند جهت اهمیت بالایی دارد نخست اینکه تعمیر قطعات جامبو دریل در زمان مناسب و پیش از اینکه خرابی وشکستگی به باقی قطعات هم منتقل شود سبب می شود تا عیب و مشکل زودتر و با هزینه ی بسیار کمتری رفع شود. تعمیر جامبو دریل حفاری با توجه به کاربرد بالایی که جامبو دریل در حفاری دارد اگر درست و در زمان مناسب انجام شود می تواند از بروز هزینه اضافی جلوگیری کند.

خدمات حفاری با جامبو دریل چیست؟
ادامه مطلب

برای افرادی که قصد اجاره دادن جامبو دریل را دارند ، تعمیر جامبو دریل اهمیت بالایی دارد عموما در قرارداد های اجاره جامبو دریل درج می شود که پیش از اجاره و پس از پایان زمان اجاره و در زمان تحویل جامبو دریل باید توسز تعمیرکار ماهر بررسی شود تا اگر عیب و مشکلی در جامبو دریل وجود دارد مشخص گردد.

اگر عیب و مشکل قبل از اجاره دادن وجود داشته باشد کارفرما مسئول رفع آن است و هزینه ی آن تماما بر عهده ی کارفرما است اما اگر پس از پایان زمان جااره وپ س از استفاده از جامبو دریل این اتفاق رخ داده باشد و هر قطعه ای از جامبو دریل دچار آسیب شده باشد موجر باید هرینه ی تعمیر و خرید قطعه ی مورد نظر را پرداخت کند مگر در توافق اجاره نامه بندی در ارتباط با خرابی و هزینه ی تعمیر ذکر شده باشد.

با توجه به افزایش قیمت خرید جامبو دریل حفاری در سال های اخیر جامبو دریل های موجود در بازار عمدتا دست دوم هستند ، پس اگر قصد خرید جامبو دریل دارید پیش از اقدام به خرید حتما جامبو دریل و تمام قطعات آن را چک و بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

برای سرویس جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

قیمت قطعات مختلف جامبو دریل

Sandvik Mining and Rock Technology، سندویک  DT1132i یگ جامبو دریل حفاری را راه اندازی کرده است، یک دکل حفاری زیرزمینی برای حفاری تونل.هنگامی که با Sandvik RD535m یک مته سنگ فرکانس بالا و ابزارهای سنگی طراحی شده برای حفاری با سرعت بالا جفت می شود، کاربران یک راه حل سنگین برای نیازهای حفاری زیرزمینی خود دارند.

جامبو الکترو هیدرولیک سه بوم دارای طراحی مدولار است که آن را انعطاف پذیر و همه کاره می کند. برای حفاری سریع صورت یا حفاری سوراخ بلند مکانیزه و پیچ و مهره مناسب است.دکل کنترل شده توسط کامپیوتر از موقعیت یابی بوم کنترل شده توسط اپراتور و عملکرد حفاری خودکار تمام رخ استفاده می کند.این می تواند از راه حل های حفاری خودکار از جمله نرم افزار مدیریت تونل iSURE و سیستم کنترل هوشمند SICA استفاده کند.

این جامبو دریل قادر است 20 درصد ضریب نفوذ بیشتر، 25 درصد پوشش جانبی بیشتر، با 40 درصد ذرات اگزوز کمتر را ارائه دهد. این قابلیت‌های انتقال نیرو را به حداکثر می‌رساند که منجر به سرعت بالای حفاری بدون کاهش کیفیت سوراخ می‌شود.این دکل شامل یک کابین ارگونومیک ضد لرزش است که برای دید همه جانبه، سطوح کم صدا و به حداقل رساندن سطح گرد و غبار طراحی شده است. همچنین شامل اطلاعات تشخیصی است که برای افزایش کارایی دکل و اپراتور در یک نمایشگر ادغام شده است.

برای اورهال جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

قطعات دریل واگن
ادامه مطلب

چک لیست خرید جامبو دریل حفاری و نحوه استفاده

 • سایت
 • دستگاه
 •  تاریخ
 • مورد بازرسی شده
 •  اقدام مورد نیاز تاریخ تکمیل

قبل از راه اندازی

 • سطح روغن و آب را بررسی کنید (روغن هیدرولیک پس از راه اندازی
 • آیا همه اتصالات فشار قوی زنجیر شده اند؟

پس از راه اندازی (قبل از حرکت)

 • بررسی کنید که ابزارها به درستی خوانده می شوند
 • بررسی کنید که چراغ ها اوکی هستند
 • بررسی عملکرد تهویه مطبوع/فیلتراسیون (در صورت لزوم)

قبل از حفاری

 • آیا تجهیزات حفاظت از تاج یا مهار سقوط مناسب موجود است؟
 • آیا سوراخ ها مشخص شده اند و آیا شما یک برگه سیاهه مته مناسب دارید

در طول عملیات

 • نشتی روغن، آب یا سوخت و بوها یا صداهای غیرمعمول را بررسی کنید
 • گریس – مطابق با دستورالعمل سازنده
 • آیا سوراخ ها به خوبی توسط دامن لاستیکی مهر و موم شده اند؟
 • آیا تجهیزات استخراج گرد و غبار به طور کامل کار می کند

در پایان شیفت

 • تخلیه مخازن هوا

برای خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

عمومی

 • آیا علائم آشکاری از ترک، برآمدگی روی/پشت صورت وجود دارد
 • آیا ترمز کار می کند ؟
 • آیا پناهگاه شما در برابر باد دکل است”؟
 • آیا کمپرسور روی زمین صاف است؟

جامبو دریل یک نوع ابزار حفاری ضربه ای است که در آن, مونتاژ پاورهداز طریق سکو به دکل نصب‌شده و بالا و پایین می‌رود. این تجهیزات در دو نوع  دکل و پاور هد که شامل چرخ شنی و چرخ لاستیکی است مونتاژ می شود.. این مدل ماشین برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‌های حفاری انبوه استفاده می‌شود. برای عملیات حفاری در معادن, ساخت جاده, تونل سازی, زمین گرمایی, ساخت سد و … به دلیل عدم نیاز به تعمیر دستگاه بر روی زمین به علت وزن بالای جامبو دریل, صرفه‌جویی قابل‌توجه در طول حفاری به دست آمده‌است. این دستگاه‌ها در ۲ مدل تولید و تولید می‌شوند: هیدرولیک و هیدرولیک برقی. جامبو دریل هایی که توسط موتورهای هیدرولیکی خودکششی طراحی می‌شوند و تنها زمانی که به چالش کشیده می‌شوند نیاز به کمپرسور هوا دارند.

در جامبو دریل سیال حفاری هوای فشرده دارد که مسئول خنک کردن سر مته, تمیز کردن ته حفره از ذرات کوچک و انتقال آن‌ها به سطح زمین بین لوله مته و دیوار حفره با سرعت بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ متر در دقیقه است. این دستگاه توسط یک کمپرسور متصل به این دستگاه حفاری تامین می‌شود و با فشار بین ۳۰ و ۱۱۰ PSI از طریق شلنگ‌های فشار بالا و سپس لوله‌های حفاری, به کف حفره انتقال داده می‌شود. علاوه بر وظایف فوق, هوای فشرده نیز انرژی مورد نیاز برای تاثیر و حرکت دورانی دریل بادی را فراهم می‌کند.افزایش فشار هوای فشرده در یک دامنه خاص، سرعت حفاری را افزایش می‌دهد به طوری که مطابق با اندازه‌گیری‌های تجربی در یک نوع خاص از مته، اگر فشار از مقدار ۹۰ تا PSI برابر شود، نفوذپذیری سنگ تا ۳۸ درصد افزایش خواهد یافت.

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید

 

گالری تصاویر جامبو دریل در پروژه های راه سازی

استعلام قیمت