در این مقاله می خواهیم که درباره عملیات ضد غرق کردن صحبت کنیم، اولین قدم این است که درباره ی 3 عملیات ماشین کاری صحبت کنیم، کانترسیکینگ، کانتربورینگ و لکه گیری همان 3 عملیات ماشینکاری هستند، این عملیات برای بزرگ کردن دهانه سوراخ استفاده می شود. به فرایندی عملیات ضد غرق شدن می گویند که یک لبه V مانندی در نزدیکی سطح یک سوراخ ایجاد نماید.

برای اجاره جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

از عملیات ضد غرق شدن برای جدا کردن یا سوراخ سوراخ کردن یا ضربه زدن استفاده می شود که ویژگی های خاص خودشان را برای پیشبرد کار ها ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 ضد غرق شدن (ضد سینک) چه کاربردی دارد؟

کانترسینک برای فروکش کردن سوراخ های مته ، پیچ های متحرک و سوراخ کردن مورد استفاده قرار می گیرند. عملیات ضد غرق کردن سوراخ مته را بزرگ می کند و برای اینکه ضربات بعدی وارد گردد کار را آسان می کند.

Counterboring و countersinking چه تفاوت هایی دارند؟

اولین پردازش به تفاوت بین این دو مورد، تفاوت در اندازه و شکل ظاهری پیش ها است.  سوراخ‌های countersinking پهن و مربع‌ شکل هستند تا بتوان واشر را به آن اضافه ساخت.  سوراخ Counterboring مخروطی و زاویه دار در قسمت پایینی سر صاف است.

عملیات حفاری چیست؟

به فرآیندی حفاری می گویند که به صورت برش است و برای برش و یا سوراخ کردن از مته با مقطع دایره ای در مواد جامد استفاده می شود.

رایج ترین روش حفاری چیست؟

پنج روش متداول حفاری مورد استفاده در اکتشاف نفت و گاز

  • حفاری کوبه ای یا کابلی.
  • حفاری چرخشی.
  • حفاری دو جداره با گردش معکوس.
  • الکترو حفاری.
  • حفاری جهت دار
دستگاه حفاری و بهره برداری CNC چیست؟​​​​​​​​
ادامه مطلب

سوراخ های حفر شده به سوراخ های پانچ ترجیح داده می شود. لازم به ذکر است که بدانید حفاری با سوراخ کردن یا سوراخ کردن تفاوت هایی دارد. علت ایت تفاوت ها این است که بریدن مواد با برداشتن مداوم لایه‌های مواد از طریق یک ابزار چرخان با لبه برش تیز امکان پذیر می شود. حفاری باعث می شود که حرارت بیشتری نسبت به سوراخ کردن یا بریدگی به مواد اعمال شود.

عمق صورت نقطه ای چقدر است؟

بیت‌های نقطه‌ای از 1/8 اینچ تا 35/64 اینچ و 3 میلی‌متر تا 14 میلی‌متر مورد استفاده قرار می گیرند که تا عمق تقریباً 1/8 اینچ متخلخل می شوند. اما سینک بیت ها در زوایای ویژه ای غیر از 82 درجه یا 90 درجه در دسترس قرار می گیرند. قطر برش نقطه ای برای رفع نیازهای خاص تغییر می کند.

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

عملیات reaming چیست؟

ریمینگ عملیاتی است که برای  تکمیل سوراخ با دقت بالایی با کمک چند ابزار انجام می گردد. که در این روش سوراخ ها با کیفیت بالایی بزرگ می شوند.

کانتر سینک

سر پیچ  و دیگر اتصال دهنده ها در زیر سطح قرار می گیرند. این عمل می تواند استحکام اتصال را بهبود دهد و بست را “پشت انداز” می کند.

چرا reaming انجام می شود؟

به فرآیندی ریمینگ گفته می شود که کار برش را به انجام می رساند. این فرایند از یک ابزار برش دوار برای ایجاد دیوارهای داخلی صاف در سوراخ موجود در قطعه کار استفاده می شود. دلیل استفاده از ریمینگ ایجاد دیوارهای صاف در یک سوراخ است . همچنین با استفاده از دستگاه فرز یا پرس مته، ریمینگ را می توان انجام داد.

آشنایی با انواع دستگاه حفاری قابل حمل
ادامه مطلب

برای خرید جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

عملیات چرخشی چیست؟

عملیات چرخشی همان عملیات برشکاری است که با کمک یک ابزار برش مئاد از بخش بیرونی  جدا می کنند. با کمک تراشکاری می توانیم کاهش قطر قطعه کار مورد نظر برسیم.

عملیات روبرو چیست؟

یکی دیگر از عملیات چرخشی که در آن قطعه کار تا مرکز آن ماشینکاری می شود؛ عملیات رو به رو است. در این عملیات حرکت ابزار برش عمود بر محور چرخش قطعه کار ایجاد می گردد. در نتیجه مرکز قطعه کار به صفر می رسد و سرعت برش کم می تواند باعث ایجاد لبه گردد.

آیا بازسازی مجدد لازم است؟

برای موادی که نمی توانند در برابر حرارت بالا مقاومت داشته باشد نیاز دارد که عمل ماشین کاری کند تر باشد. در صورت کند شدن عملیات ماشین کار روند کار طولانی می شود اما می تواند گزینه ی خوبی برای ادامه ی کار هم باشد.

برای تعمیر جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

تفاوت بین reaming و خسته کننده چیست؟

بین حفاری، حفاری و ریمینگ تفاوتی وجود دارد که در حفاری یک سوراخ جدید ایجاد می کند، حفره هم باعث افزایش قطر یک سوراخ می شود و ریمینگ می تواند یک دیوار داخلی ظریف را بر روی یک سوراخ برش می دهد .

چند نوع ریمر وجود دارد؟

ریمرها در سه مجموعه ارائه می شود:

1_خشن کردن

2_پیش پرداخت

3_ تکمیل

 قطر ریمرها برای تکمیل در دسترس قرار می گیرد.

چه فرآیندی برای رسیدن به صورت نقطه ای استفاده می شود؟

کاربرد لکه بینی رو به روی ناحیه اطراف سوراخ پیچ قرار می گیرد که در صورت بریدن آن یک سوراخ کم عمق انجام می گردد. مواد به صورت کافی برداشته می شود تا از سطح بی نظمی آن کم گردد و سطوح صاف شود.

دستگاه TBM و حفاری تونل ها
ادامه مطلب

برای سرویس جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

کاتر صورت نقطه ای چیست؟

شکل کاتر به صورت نقطه ای  است و با مته تفاوت دارد. این نوع عملیات دارای سنجاق کوچک پیلوت در وسط و سپس صورت برش صاف  است که برای برش طراحی شده است. برش تخته استریپ

پانچ یا سوراخ کردن کدام یک ارزانتر است؟

حفاری ارزان تر از پانچ است زیرا برای ارتقاء هزینه یک سوراخ می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای اینکه اعوجاج قطعه کار، محدود شود حفاری می تواند گزینه ی مناسبی باشد. همچنین پانچ کردن برای به حداقل رساندن و گرم شدن کار و یا برای پیش بینی سخت شدن کار، هم مورد استفاده قرار می گیرد و بهتر است.

آیا سوراخ کردن فلز باعث استحکام بیشتر آن می شود؟

نسبت قدرت به وزن با سوراخ بیشتر از بدون سوراخ است. هر دو دارای قدرت یکسانی هستند اما آن دستگاهی که سوراخ دارد وزن کمتری دارد که می توانیم به غیر از آن تیتانیوم و فولاد را هم نام ببریم.

برای خرید قطعات جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

تفاوت پانچ با سوراخ کردن چیست؟

پانچ کردن فولاد می تواند شبیه حفاری باشد، که البته فرایندی که وجود دارد بسیار دارای تفاوت است. مته ذره ذره فولاد را خراش می دهد، البته پانچ از نیروی برشی برای فشار مکانیکی فلز استفاده می کند. ضد غرق شدن