لودرها یکی از مهم ترین و پرکاربردترین ماشین آلات ساختمانی در صنعت ساختمان هستند. اینها کارهای عمرانی است. این دستگاه صنعتی در اندازه ها و ظرفیت های مختلف تولید می شود. لودر توسط بسیاری از شرکت های معتبر مانند: ولوو، هیتاچی، هیوندای و … تولید می شود. ابزار کار در اکثر موارد مجهز به سطل لودر است که برای گودبرداری و حمل و نقل مواد استفاده می شود.

انواع سطل لودر زیرزمینی و عملکرد آنها

لودر به عنوان ابزار کاری که مستقیماً با مواد کار ارتباط برقرار می کند، یکی از قطعات سایش اصلی لودر است که مستقیماً بر هزینه عملیاتی تاثیر می گذارد.ظرفیت لیوان بارگیری نسبتاً زیاد است. به طور کلی، از یک صفحه تیغه ای از مواد مقاوم در برابر سایش استفاده می شود که به انتهای جلوی بدنه پایینی سطل (به عنوان مثال، 16Mn) جوش داده می شود.

صفحات محافظ لبه در دو طرف سطل نصب می شوند و سپس دندانه های سطلی با فاصله مساوی روی صفحه تیغه نصب می شوند. اتصال بین دندانه های سطل و صفحه تیغه پیچ می شود. برای دریافت انواع خدمات مربوط به دستگاه حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

سایش تیغه : صفحه تیغه تا حد زیادی فرسوده می شود که با کاهش ضخامت آشکار می شود و صفحه تیغه بین دندانه های تیغه به تدریج از یک خط مستقیم به یک قوس خمیده به داخل تغییر می کند.پس از سایش صفحه تیغه، به دلیل کاهش ضخامت هنگام تعویض دندانه های سطلی، شکاف بزرگی بین قسمت های بالایی و پایینی انتهای پشتی دندانه های قاشق و صفحه تیغه ایجاد می شود.

فقط از پیچ های دندانه دار برای رفع شکاف بین آنها استفاده می شود. پس از مدت زمان مشخصی از کارکرد بیل مکانیکی، در اثر برخورد مکرر مواد به دندانه های سطل، پیچ های ثابت کننده دندانه های سطل شل می شود که منجر به سایش بیشتر دندانه های سطل و صفحه تیغه سطل می شود که ممکن است منجر به خرابی سطل برای عملکرد ثابت

اگر تیغه به موقع تعویض نشود، باعث سایش بیش از حد بدنه پایه سطل (انتهای پایین) می شود، در حالی که استحکام کلی سطل را کاهش می دهد، که به راحتی می تواند باعث بدتر شدن استحکام سطل شود. .. سطل و عمر مفید آن را به طور جدی تحت تاثیر قرار می دهد. برای خرید دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

انواع چاشنی های مورد استفاده برای انفجار و حفر معدن
ادامه مطلب

دندان های سطلی :دندانه های سطلی نقش اصلی در نرخ سایش سریع دارند و بنابراین در عملیات بارگذاری بیل بسیار جایگزین هستند. شکل لباس از نظر طول نازک، ضخامت نازک و صاف برای جداسازی قسمت های بالا و پایین است. پس از رها شدن صفحه های ثابت دندانه های سطلی، راننده نمی تواند آنها را به موقع تنظیم کند و در نتیجه فاصله مناسب بین صفحه های دندانه های سطل و دندانه های سطل و صفحه تیغه افزایش می یابد.

این می تواند پیچ ​​را بشکند یا به دندان های روی سطل آسیب برساند و سایش صفحه تیغه را افزایش دهد.دندان های سطل از دست رفته یا بیش از حد هستند، و دندان های سطل به موقع تعویض نمی شوند، در نتیجه سایش بیش از حد صفحه، در نتیجه سایش و پارگی زودرس صفحه، موجب کوتاه شدن عمر مفید آن می شود.

 سایش توپی عقب : موقعیت افقی قسمت منحنی در پشت سطل از یک خط مستقیم به یک قوس منحنی به سمت داخل تغییر می کند. این قسمت بیش از حد فرسوده شده و در نتیجه استحکام کلی آن کاهش می یابد. به دلیل کشیدن مکرر سیلندر روغن سطل از پشت (در سوراخ پین سطل) استحکام آن ضعیف شده و در نتیجه موقعیت قسمت منحنی ثابت پین سطل به سمت داخل کشیده می شود.

و در نتیجه سطل به سمت داخل کشیده می شود. هنگام دریافت سطل لودر نمی تواند موقعیت افقی را حفظ کند. در موارد شدید، حتی می تواند باعث شود سطل مواد را به طور کامل جمع نکند و کارایی لودر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.مدل جدید در موقعیت سوراخ سوزن نویز سطل و سوراخ سوزن چرخش سطل مهم است، استحکام این موقعیت را افزایش می دهد و این مشکل را از نقطه نظر طراحی حل می کند.

سوراخ های پین سطل و سوراخ های پین بوم را بپوشیدسوراخ محوری سطل و سوراخ محوری بوم را از دایره ای به بیضی تغییر دهید. علت مستقیم این مشکل این است که تعمیر و نگهداری (عمدتاً به پر کردن روغن روان کننده اشاره دارد) قطعات دوار مانند سطل های چرخان و شفت های پین بوم به موقع انجام نمی شود. برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

عملیات ضد غرق شدن چیست؟
ادامه مطلب

ذرات مواد پراکنده در طول عملیات بارگذاری در طول محور پین وارد سطح اصطکاک می شوند. هنگامی که ماده عبور روغن را مسدود میکند، روغن کاری قابل اعتماد پین سطل و یاتاقان غیرممکن است و باعث سایش بیش از حد شفت و یاتاقان پین (یا آستین شفت) می شود. هنگامی که آستین شفت ساییده می شود (مثلاً بیضی شکل می گیرد)، تعمیر آن بسیار دشوار است.

حتی در صورت تعویض کامل، به دلیل تقارن (موازی) زیاد مورد نیاز پین های بازوی بالابر چپ و راست، به سختی الزامات فنی را برآورده می کند. بنابراین لازم است سطل چرخان و پین های بازوی بالابر را در موقعیت خود نگه دارید.

افزایش عمر مفید سطل لودر زیرزمینی

  • یک سازنده معمولی را برای جایگزینی دندان های سطلی انتخاب کنید. اگر مقاومت سایشی دندانه های سطلی کافی نباشد، نه تنها فرکانس تعویض را افزایش می دهد، بلکه باعث سایش غیر طبیعی صفحه تیغه به دلیل تعویض زودرس می شود.
  • دندان های سطل را به موقع تعویض کنید و مطمئن شوید که پیچ های دندانه سطلی محکم و محکم بسته شده اند تا صفحه چاقو محکم شود. برای اطمینان از ثبات، سعی کنید تمام دندان های سطلی را به طور همزمان تعویض کنید.
  • برای جلوگیری از آسیب بیش از حد به کف درام، تیغه را به موقع خارج کنید برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.
  • از قطعات چرخان سطل مانند شفت پین محور و آستین شفت نگهداری و به طور منظم نگهداری کنید تا مطمئن شوید که قطعات چرخان به خوبی روغن کاری و قابل اعتماد هستند.
  • در طول عملیات بارگیری، اپراتورها باید از وارد کردن فشار موضعی به سطل خودداری کنند و از سطل (یا دندانه های سطل) برای بلند کردن، حفاری و یدک کشی اشیایی که بیش از ظرفیت بارگیری لودر هستند استفاده کنند.