در رابطه با ضرورت استفاده از بیل مکانیکی بجای لودر باید گفت که بیل مکانیکی یکی از ماشین آلات بسیار کاربردی و مهم در راهسازی، عمرانی محسوب می شود. بیل های مکانیکی از قدیم مورد توجه قرار داشت و شکل ظاهری آن به مرور زمان تغییر کرد و به شکل امروزی درآمد .

بیل مکانیکی در انواع مختلفی وجود دارد ولی نوع کاربردی تر آن از نوع دیزلی می باشد . که ما در این بخشبه ضرورت استفاده از بیل مکانیکی بجای لودر میپردازیم .

کاربرد بیل مکانیکی چیست؟

بیل مکانیکی همانطور که از نامش پیداست برای کندن مورد استفاده قرار می گیرد . با استفاده از این ماشین عمرانی می توان حفاری های ساده، حفاری کانال ها، انواع گودبرداری، خاکبرداری و غیره را انجام داد .

بنابراین کاملا معلوم است که ضرورت استفاده از بیل مکانیکی بجای لودر در این است که بیل مکانیکی یکی از مهمترین ابزار هایی است که در حیطه عمرانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد . برای دریافت انواع خدمات مربوط به دستگاه حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید .

ضرورت استفاده از بیل مکانیکی بجای لودر در این است که با استفاده از بیل مکانیکی می توان هر سطحی که سنگی و یا بتنی باشد را تخریب کرد . البته قبل از استفاده از بیل مکانیکی از مواد منفجره و کمپرسور استفاده شده ولی نتیجه ای بدست نیامده . 

گاهی اوقات پیش می آید که با استفاده از لودر نمی توان به نتیجه مطلوب رسید و یا اینکه استفاده از لودر سبب آسیب بیشتر به کار عمرانی می شود در این صورت است که ضرورت استفاده از بیل مکانیکی بجای لودر مطرح میشود .

درست است که حجم باکت بیل مکانیکی کمتر از لودر است ولی در عوض در حین کار با آن آسیب کمتری به سطوح وارد می شود .

البته این نکته را باید در نظر داشت که بیل مکانیکی برای زمین ها و سطوحی بیشترین کاربرد را دارد که دارای خاکی نرم باشد . در ضمن از نظر عملکرد بسیار دقیق تر از لودر عمل می کند و این موضوع به دلیل برنامه و ساختاری است که برای وسیله در نظر گرفته شده است . 

یکی دیگر از دلایل مهمی که سبب شده تا ضرورت استفاده از بیل مکانیکی بجای لودر  شود به خاطر آسیب کمتری است که در حین کار به ساختمان های مجاور وارد می کند . 

در حال حاضر ضرورت استفاده از بیل مکانیکی بجای لودر یکی از مهم ترین ابزار هایی که در صنعت عمرانی مورد استفاده قرار بگیرد .

ضرورت استفاده از بیل مکانیکی بجای لودر

بیل مکانیکی تنها ماشین حفاری است که با استفاده از آن می تواند به سطوحی پایین تر از محل قرار گیری ماشین دست یافت و به عمل حفاری پرداخت . 

یکی از بارزترین و بهترین مزیت هایی که می توان برای بیل مکانیکی بر شمرد این است که ابزار های زیادی مانند مته، سنگ جت، چکش، چنگک و غیره به آن متصل شده و در موقعیت و شرایط خاص مورد استفاده قرار داده می شود . 

با استفاده از چکش هیدرولیکی کی توان هر سطوح سنگی و بتنی بسیار سخت را حفاری کرد . برای اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید .

حفر چاه با تراکتور به چه صورت است ؟
ادامه مطلب

بیل مکانیکی بهترین ابزار برای کاربرد در زمین های سنگی و سخت به شمار می رود .

اگر چه استفاده از آن چندان مقرون به صرفه نیست و برای حفاری در سطح سخت باید از ابزار های زیادی استفاده کرد که هزینه بالایی دارد اما در هر صورت بیل مکانیکی ماشینی عمرانی است که در مصارف شهری بسیار گزینه مناسبی می باشد . 

گاهی در حفاری های شهری باید به ساختمان های مجاور نیز توجه داشت زیرا رانش زمین می تواند باعث فاجعه شود . بنابراین بهترین ابزاری که در این جا میتوان به کار بست استفاده از بیل مکانیکی است . 

سهولت در عملیات خاکبرداری یکی دیگر از مزیت های خوب برای بیل مکانیکی به شمار می رود . 

تمامی نکاتی که به آنها اشاره شد همه سبب می شود تا بیل مکانی را به جای لودر مورد استفاده قرار داد . ولی باز نیز تاکید می کنیم بیل مکانیکی می تواند در کار های عمرانی درون شهری به جای لودر مورد استفاده قرار بگیرد،زیرا کارایی بیشتری دارد . 

لودر چیست؟

لودر تراکتوری است که از آن در کار های مربوط به ساختمانی و عمرانی استفاده می شود . این ماشین شامل مجموعه ای هیدرولیکی است که بر روی ماشین سوار شده است .

دارای بازوهای کوتاهی است و یک جام بزرگ برای حمل بار از جایی به جای دیگر را دارد . برای دریافت انواع خدمات مربوط به جامبو دریل حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید .

لودر ها انواع مختلفی دارند و هر کدام دارای ویژگی های خاص خود می باشد . استفاده از لودر در پروژه های درون شهری کاربردی نیست زیرا به طور کلی لودر به گونه ای طراحی شده تا در عملیات برون شهری مورد استفاده قرار بگیرد .