سنگ قرمز در حفاری نشانه چیست ؟ حفاری عملی است که افراد آن را برای بدست آوردن چیزی مانند گنج و یا آب و یا عتیقه انجام می دهند. گاهی افرادی که در پی گنج در نقاط مختلف می گردند به سنگ ای قرمز برخورد می کنند.

طبق بعضی ایده ها و عقایدی که از گذشته مردم به آن اعتقاد داشته اند هر زمینی که دارای خاک قرمز بود امان وجود گنج نیز در آن بوده است. البته این فقط یک عقیده است و بیان سنگ قرمز در حفاری در این مقاله به معنای واقعی بودن این مطلب نمی باشد. 

سنگ قرمز در حفاری

دلیل قرمز شدن بعضی سنگ ها چیست؟

 در رابطه با سنگ قرمز در حفاری باید گفت گاهی سنگ هایی که در طبیعت وجود دارند دارای رسوباتی زیاد هستند و به همین سبب از رنگ زرد به رنگ قرمز تغییر رنگ پیدا میکنند.

یکی از دلایلی که سبب می شود تا سنگ ها به رنگ قرمز در بیایند وجود مقدار زیادی آهن در درون آنها می باشد.سنگ هایی که به رنگ زرد بوده و در زمان اکسید شدن به رنگ قرمز تبدیل میشوند.

بنابراین به این نتیجه میرسیم ار در طبیعت وجود انواع مختلفی از رنگ در انواع سنگ های دیده می شود به دلیل همان رنگ دانه ها و وجود برخی تغییر تحولات شیمیایی در سنگ ها می باشد که آنها را به رنگ سبز و قرمز و انواع رنگ های دیگر تبدیل می کند.

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

حفاری تونل با دستگاه tbm چگونه انجام می شود؟
ادامه مطلب

اگر مشاهده کرده باشید وجود سنگهای قرمز در زمان حفاری در برخی سواحل در کشور ایران در خلیج فارس بسیار دیده می شود. معمولا سنگ ای قرمز در اعماق زمین به وفور دیده می شود، با حفاری در زمین می توان به وجود سنگ قرمز در حفاری پی برد.

علت ایجاد رنگ قرمز در سنگ

علت ایجاد رنگ قرمز در سنگ قرمز در حفاری به دلیل وجود هماتیت در سنگ ها می باشد. رسوبا به طور خود به خود قرمز می شوند و این به دلیل کانی هایی مانند گارت در درون خاک می باشد. 

در هنگام حفاری نوع خاک و سنگی که به آن میرسیم می تواند نشانگر مطلبی باشد.

بعضی افراد معتقدند که سنگ های قرمزی در حفاری می تواند نشانه پر آب بودن آن زمین باشد. اگر چه این امر نسبی بوده و همیشه صحت نداشته است ولی با این وجود در مواردی نیز دیده شده که در هنگام حفاری سنگ های قرمز به آب بسیار زیادی رسیده اند. 

ویژگی سنگ قرمز  و پیدایش آن در حفاری

سنگ های قرمز کوهی نیز جزو سنگ هایی است که بسیار زیبا بوده و در هنگام حفاری در کوه ها به آن برخورد می کنیم. این نوع از سنگ ها به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد برای تزیین دیوارها و کف مورد استفاده قرار می گیرد.

جالب است بدانید سنگهای قرمز می تواند رنگ خود را مدت ها حفظ کند و در مقابل شرایط جوی واکنشی از خود نشان نمی دهد.

برای دریافت انواع خدمات مربوط به دستگاه حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

آشنایی با تفاوت ابزارهای راهسازی و حفاری
ادامه مطلب

به طور کلی سنگ های قرمز جزو سنگ های نادری نیستند و در حفاری بسیار با این پدیده برخورد میشود. سنگ های رمز در حفاری می تواند نشانه های بسیاری داشته باشد ولی در هر صورت زیبایی آن بسیار چشمگیر بوده و استفاده از آن را برای همگان میسر کرده است.

با توجه به نکاتی که در مورد سنگ قرمز و نوع تشکیل و به وجود آمدن آن برای شما گفتیم تا حدودی با این سنگ های زیبا در حفاری آشنا شدید.

وجود کوه های سنگ با رنگ قرمز در جزیره زیبای هرمز نشان دهنده این مطلب است که عواملی وجود دارد که می تواند در تعیین رنگ خاک و سنگ یک محل موثر باشد. 

رنگ قرمز خاک ها و سنگ ها می تواند می تواند گاهی جنبه درمانی داشته باشد. مثلا در استان هرمزگان به دلیل خاک قرمز بسیار مشهور است و از آن حتی برای مصارف خوراکی نیز استفاده می شود.

گاهی سنگ های قرمز را در مکان های دیگری مانند رودخانه ها نیز می توان پیدا کرد. سنگ های قرمز را در همه جا می توان یافت و فرآیند تشکیل آن نیز می تواند متفاوت باشد.

سنگ های قرمز رودخانه ای بسیار زیبایی خاصی دارد و در بسیار جا ها را از آن استفاده می شود، سنگ های قرمز جزو سنگ هایی با خاصیت خوراکی، درمانی، کاربرد در تزیینات و غیره دارد.

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

خوشبختانه ایران کشوری است که دارای معادن سنگ بسیاری است، از جمله سنگ های رنگی که رنگ قرمز نیز یکی از مهم ترین و زیباترین سنگ ها در حفاری می باشد.