نگهداری و سرویس دریل واگن حفاری

با توجه به اینکه یکی از اصول اولیه و عملی معدن, حفر تونل‌های زیرزمینی, استخراج توسط روش‌های سطحی و زیر سطحی, استخراج کانال‌ها برای کاره‌ای عمرانی مانند راه‌ها و راه‌آهن و بسیاری از کاره‌ای عمرانی و اصولی نیازمند چالش‌های درست و اصولی هستند. این کار برای فرآیند انفجار است و این کار ممکن نیست مگر این که با آموزش مناسب از جانب اپراتور به تکنسین‌ها و مهندسین. اگر سوراخ‌ها به درستی حفر شده باشند, انفجار با هزینه کم‌تر انجام می‌شود.

در این مقاله، ما تصمیم گرفتیم که شرایط عملی ایجاد شده در محیط کار و تمام نکات فنی که در پروژه‌ها باید برای سرویس نگهداری دریل واگن به آن توجه گرد را بررسی کنیم. رعایت این نکات سبب می شود تا دریل واگن نه تنها دیرتر خراب شود بلکه نیاز به تعمیرات اساسی و مخاطرات را به حداقل می رساند.

دریافت مشاوره خدمات سرویس و نگهداری دستگاه های دریل واگن حفاری 
پارس راک برای نگهداری و سرویس دریل واگن همراه شما خواهد بود.

روش های نگهداری دریل واگن

دریل واگن هیدرولیک (ECM) با یک کمپرسور اسکرویی از  همین نام به کار می‌رود. کمپرسور (ECM – 590) ۷ متر مکعب در هر دقیقه هوا را با فشار ۱۰ بار به نازل وارد کرده و در نهایت به درون حفره وارد می‌کند. این ماشین حفاری به Cummins ۶ CT8 مجهز شده‌است. ۳ موتور, که ۲۱۵ برابر یا ۱۶۰ کیلو وات توان خروجی را برای ماشین در حداکثر سرعت rpm تحویل می‌دهد.

این رهگذر در دو نوع صورت می‌گیرد: YH80A و YH70 تمامی تولید کنندگان ماشین حفاری همچنین دریفترها را در مدل‌هایی با روش‌های طولانی‌تر برای حفاری عمیق‌تر پیشنهاد می‌کنند این مدل‌ها LF یا طولانی هستند؛ تلاش‌های نام‌های تجاری مختلف برای ایجاد کلمات متفاوت و ایجاد یک تفاوت می‌تواند دیده شود.همانطور که می‌توان در جدول بالا مشاهده کرد، مدلسازی ECM۵۹۰ در مدل YH۸۰A دارای فرکانس پرکاشن پایین‌تر است و ۲۰۰ واحد کم‌تر از YH70 در هر دقیقه است. هر دو مدل فشار هیدرولیک را برابر با ۱۵۰ بار اعمال می‌کنند، اما تفاوت‌هایی در تمرین‌های استفاده‌شده نیز وجود دارد.

حفاری و استخراج اجزای مهمی از فعالیت‌های معدنکاری هستند د. این کلمات تا حدودی نا آشنا به نظر می‌رسند, به همین دلیل است که ما معمولاً از اصطلاحات لاتین خود استفاده می‌کنیم: دریل کردن چرخشی, پایین آوردن حفاری سوراخ, یا مین برای دریل کردن هامر بالا و پایین. هر یک از این روش‌ها برای عملیات‌های مختلف حفاری مناسب است و انتخاب نادرست منجر به هدر رفتن منابع می‌شود.در چالزنی دورانی, دکل فشار محوری کافی و گشتاور را برای عملیات فراهم می‌کند.

برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

مراحل سرویس دریل واگن حفاری

حفاری روتاری

 در این عملیات دریل واگن بر روی صخره به صورت هم‌زمان می‌چرخد و به اعمال فشار استاتیکی و استاتیکی بر روی سنگ می‌انجامد. چالزنی به طور پیوسته درون کف کاواک حفر و برای حذف ترک‌ها و ترک‌ها حفر می‌شود. نازل همچنین هوای فشرده را با فشار و جریان معینی وارد حفره می‌کند تا به طور مداوم چیپ‌های حفر شده از کف کاواک را در مسیر دایره‌ای میله و دیوار بفرستد.

حفاری دان ده هول

در حفاری بدون بدنه, چکش پشت دریل واگن قرار می‌گیرد و با حرکت میله دریل واگن به حرکت در می‌آید. در واقع, در حفاری دون هول, به ترتیب چرخشی, میله, چکش و دریل خواهیم داشت. این آرایش در گمانه‌های اکتشافی بالا متفاوت است و به ترتیب چکش, میله و دریل واگن داریم. در حفر سراشیبی, یک پیستون یا چکش به طور مستقیم به مته برخورد می‌کند, در حالی که سیلندر بیرونی چکش, جهت دریل را تنظیم می‌کند. در نتیجه این نوع عملیات, انرژی صوتی کم‌تر در مفاصل تلف می‌شود و حفر ضربی آن امکان‌پذیر است.

علاوه بر این, نیروی ضربه اثر مستقیم به سنگ, در پایین کاواک اعمال می‌شود که بازده را افزایش می‌دهد و تاثیر آن از سایر روش‌های حفاری دقیق‌تر خواهد بود. این روش برای حفر گودال‌های سنگ سخت, خصوصاً سنگ‌های با سختی بیش از mpa ۷۰۰ مناسب است. با این حال, باید به خاطر داشته باشیم که برای سنگ‌هایی با سختی کم‌تر از mpa ۵۵, استفاده از حفاری بدنه کشتی نه تنها منجر به اتلاف انرژی می‌شود, بلکه به دلیل اینکه سنگ نرم قادر به جذب ضربات چکش نیست.

فروش دریل واگن
ادامه مطلب

برای نگهداری درست و مناسب از هر نوع دریل واگن باید بدانید هر کدام از دریل واگن ها در چه مکانی کاربرد دارند و باید مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مقال دریل واگن هایی تنها مخصوص حفاری در عمق کم هستند اگر برای حفاری در عمق زیاد از این نوع دریل واگن ها استفاده شود عمر دریلو اوگن کم می شود و نیاز به سرویس پیدا میکند.

علاوه بر این باید بدانید که هر نوع دریل واگن برای حفاری در چه اب و هوایی مناسب است و می تواند به درستی کار کند. اگر از دریل واگن در مکانی نامناسب استفاده شود امکان آسیب دیدن قطعات آن بسیار بالا است و ممکن است به سرعت به تعمیر و سرویس نیاز پیدا کند. که هزینه ی زیادی را برای کارفرما در پی خواهد داشت.

حفاری تاپ هامر

در ماشین‌های حفاری تاپ هامر, نیروی ضربه توسط یک پیستون پنوماتیک و یا هیدرولیکی سوار بر تجهیزات تولید می‌شود و از طریق یک رابط میله‌ای و یک لوله مته به مته منتقل می‌شود. در همان زمان, سیستم پرکاشن در سیستم چرخش حفاری حرکت می‌کند. به محض اینکه یک موج فشار به مته فرستاده می‌شود, این انرژی به شکل مته به سنگ نفوذ می‌کند. در دریل کردن چکش بالا, کمپرسور هوا نقش پاک‌سازی مسیر را با دمیدن و تخلیه چیپ ها دارد.در ماشین‌های تاپ هامر، انرژی ضربه با فرکانس ضربه ترکیب می‌شود و خروجی پرکاشن دستگاه را شکل می‌دهد. لازم به ذکر است که روش چکش بالا به طور کلی برای حفاری با قطر حداکثر ۱۲۷ میلی متر و حداکثر عمق ۲۰ متر استفاده می‌شود.

پس از هر نوع حفاری انجام شده با دریل واگن باید دریل واگن را بررسی و خرابی هر قطعه را چک کنید تا مشکلات در صورت وجود در دریل واگن باقی نمانند چرا که در صورت استفاده در نوبت بعدی ممکن است آسیب به قطعات دیگر هم منتقل شود.

مراحل اجرای گودبرداری ساختمان به چه صورت است
ادامه مطلب

اگر قطعات مختلف دریل واگن حفاری به موقع سرویس و عیوب آن بررسی و رفع شوند نیاز به تعویض قطعات به حداقل خواهد رسید.قطعات به کار رفته در دریل واگن های  مختلف متفاوت هستند و برای سرویس باید از قطعات متناسب با هر دریل واگن استفاده کرد.

تعمیر و سیروی دریل واگن حفاری یک تخصص حساس است که اگر به یک متخصص خوب واگذار نشود باعث آسیب به بخش‌های دیگر می‌شود و هزینه‌های تعمیر بارها و بارها افزایش می‌یابد. تمام انواع گیربکس باید باید در فواصل زمانی منظم سرویس شوند. هر سرویس دریل واگن  معمولا پس از هر بار حفاری یا حفاری تا عمق مشخصی و میزان زمان استفاده مشخصی باید انجام گیرد.

برای اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

سرویس قطعات دریل واگن

هزینه سرویس دریل واگن حفاری

هزینه سرویس هر نوع دریل واگن با توجه به نوع دریل واگن ، میزان خرابی آن ، زمان سرویس و میزان خدمات مورد نیاز در زمان سرویس متفاوت است و به همین سبب تا رمانی که دریل واگن به دقت مورد بررسی قرار داده نشود نمی توان در مورد هزینه سرویس آن به صورت دقیق اظهار نظر کرد.

پس از اینکه فرد متخصص در زمینه ی سرویس دریل واگن ، به صورت مجزا تمام قطعات دریل واگن را مورد بررسی قرار داد و میزان خرابی و یا مشکلات مشخص شدند می توان در مورد هزینه ی سرویس دریل واگن به صورت قطعی نظر داد. البته توجه داشته باشید که در هر نوع سرویس دریل واگن بخشی از هزینه که دستمزد فرد تعمیرکار است ثابت است و حتی اگر دریل واگن خرابی هم نداشته باشد باید برای پرداخت آن اقدام کنید.

استفاده از دریل واگن در صنایع مختلف مانند پتروشیمی، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌های برق، و هر یک به قابلیت‌های فنی و مدیریتی نیاز دارد که ممکن است در صورت نیاز به این سازمان‌ها در دسترس نباشد. حتی اگر تمام منابع انسانی و مدیریتی در دسترس باشند، در بسیاری از موارد اجرای این فرآیند در داخل سازمان از نظر اقتصادی مناسب نیست. دسترسی به یک مشاور واجد شرایط و مجری می‌تواند کل فرآیند را بهینه‌سازی کرده و سازمان را بیمه کند تا حداکثر ارزش را در برابر هزینه‌های مختلف و ریسک‌هایی که قبول می‌کند، دریافت کند.

برای خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

 در زمان حفر چال گرد و غبار زیادی ایجاد می شود برای اینکه این امر کنترل شود برخی از دریل واگن ها دارای دستگاه های جمع آوری گرد و غبار هستند اما به طور کلی دریل واگن ها یک مته حفاری دورانی ضربه ای است. کل مجموعه ی دریل واگن برای اینکه بتوانند کارایی حرکتی بالایی داشته باشند بر روی یک شاسی سوار هستند. بازوی دریل واگن به شکل معمولی است اما برخی از دریل واگن ها دارای بازوی تاشو هم هستند.

سرویس و نگهداری جامبو دریل
ادامه مطلب

دریل واگن گزینه ی خوبی برای حفر چال مورب است. دریل واگن در مقایسه با سایر ابزار های حفاری سبک تر و ارزان تر است و در کنار سرعت بالا در اکثر کارگاه های حفاری مورد استفاده قرار می گیرد. در دریل واگن ها از سرمته های دکمه ای و میله های حفاری شش ضلعی استفاده می شود. در دریل واگن ها برای بالا و پایین بردن گهواره ی مته از یک چرخ ضامن دار استفاده می شود. خود مته هم می توان را یک موتور هوا به داخل چال وارد کرد. با استفاده از دریل واگن می توان چاه هایی را عمق 100 متر در هر زاویه ای با فشار تغذیه ای بالا ایجاد کرد.

با توجه به تمام این امور است که باید گفت سرویس دریل واگن اهمیت بالایی دارد و تمام بخش هایی که در حفاری مورد استفاده قرار می گیرند باید به صورت دوره ای سرویس شوند.

اگر دریل واگن اجاره داده شده است باید پس از تمام شدن زمان اجاره دریل واگن به صورت دقیق بررسی شود چرا که اگر در زمان اجاره مشکلی برای دریل واگن ایجاد شده باشد هزینه ی سرویس بر عهده ی فردی است که دریل واگن را اجاره کرده است.

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دوره سرویس دریل واگن

این دوره سرویس شامل تعمیر و نگهداری ماشین‌آلات مختلف جاده و حفاری خصوصا دریل واگن است که حدود ۱۳۰ دستگاه را شامل می‌شود. با استفاده از این پرونده‌ها می‌توانید با توجه به شرایط, سرویس و نگهداری ماشین‌های خود را برنامه‌ریزی کنید.. در استفاده از این اطلاعات دقت کنید و تمام عوامل محیطی و پارامترهای موثر بر خدمات را در نظر بگیرید. آماده‌سازی یک میز خدمات و نگهداری از ماشین‌آلات ساخت جاده یکی از اساسی‌ترین گام‌های لازم برای اجرای یک شبکه پیشگیرانه است. این کار را بکن. با استفاده از این فایل, که حاوی اطلاعات مفید در مورد خدمات و نگهداری ماشین‌آلات ساخت جاده است, می‌توانید به این هدف دست یابید در حالی که آن را با توجه به شرایط کار و شرایط کار ثبت کنید. ایجاد چک لیست برای بررسی بخش های مختلف دریل واگن سبب می شود تا تمام قطعات با دقت بررسی و تحلیل شوند و هیچ بخشی در زمان تحلیل جا نماند.

در این مقاله سرویس و نگهداری دریل واگن و موارد کاربرد دریل واگن را بررسی کردیم. سرویس دریل واگن با توجه به کاربرد بالایی که در صنعت خصوصا صنعت حفاری دارد اهمیت بالایی دارد و باید نسبت به آن دقت بالایی لحاظ شود با توجه به قیمت بالای هرنوع قطعه ی دریل واگن برای خرید و جایگزینی، سرویس به موقع سبب می شود تا دریل واگن نیازی به تغییر قطعات نداشته باشد و در هزینه های جاری پروژه صرفه جویی شود.