سرویس جامبو دریل حفاری

سرویس و نگهداری جامبو دریل

یک جامبو حفاری شامل یک، دو یا سه واگن مته سنگی است، گاهی اوقات یک سکو که معدنچی روی آن می ایستد تا سوراخ ها را با مواد منفجره پر کند، سطح تونل را حفاری کند یا در غیر این صورت کابین ها روی شاسی پیچ می شوند که از کابین ماینرها و البته موتور نیز پشتیبانی می کند. جامبو دریل ها برای حفاری خصوصا حفاری تونل در مناطق صعب العبور بسیار مناسب هستند به همین دلیل است که سرویس و نگهداری درست و مناسب از جامبو دریل ها با توجه به قیمت بالای این دستگاه اهمیت بالایی دارد. با توجه به اهمیت سرویس جامبو دریل در افزایش کارایی و طول عمر این دستگاه در ادامه قصد داریم تا جامبو دریل و مواردی که باید در ارتباط با این دستگاه مد نظر داشته باشید را بررسی کنیم.

دریافت مشاوره خدمات سرویس و نگهداری دستگاه های جامبو دریل حفاری 
پارس راک برای نگهداری و سرویس جامبو دریل همراه شما خواهد بود.

روش های نگهداری جامبو دریل

جامبو دریل های حفاری از ساده ترین و دقیق ترین ماشین آلات هستند. دستگاه جامبو دریل از یک دوک تشکیل شده است که حرکت چرخشی را بر روی ابزار حفاری ایجاد می کند و سپس آن را به قطعه کار هدایت می کند.

دستگاه جامبو دریل حفاری یک دستگاه تک منظوره است که وظیفه اصلی آن ایجاد سوراخ است. این ماشین ها موتورهای قدرتمندی دارند و کارایی بالایی دارند. آنها برای کارهای دقیق و ثابت طراحی شده اند. با این حال، حرکت سریع به این معنی است که آنها مستعد خرابی و خطا هستند.

نمی توان از ساییدگی و پارگی جلوگیری کرد، اما با نگهداری مناسب عمر تولید دستگاه حفاری شما به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

برای دریافت انواع خدمات مربوط به دریل واگن حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

روش های نگهداری جامبو دریل حفاری

روان کننده را به طور مکرر آزمایش کنید

روانکاری اصطکاک اطراف قطعات متحرک را کاهش می دهد. برنامه ریزی روانکاری منظم عمر مفید دستگاه حفاری را افزایش می دهد. همچنین مهم است که بررسی کنید که از روغن کاری مناسب استفاده می کنید.

سایش و پارگی را بررسی کنید

لرزش، اصطکاک، درجه حرارت بالا و شوک تا حد زیادی به خرابی ماشین‌های حفاری کمک می‌کند. بررسی سایش و پارگی به شما این امکان را می دهد که قطعات معیوب را به محض اینکه متوجه شوید شناسایی و تعویض کنید.

جامبو دریل حفاری را تمیز کنید 

ماشین های جامبو دریل  و فیلترهای زیادی دارند. بازرسی منظم اطمینان حاصل می کند که آنها در شرایط کار هستند. همچنین فیلترها باید به طور مرتب تعویض شوند و هواکش ها تمیز نگه داشته شوند تا از ایجاد خلاء جلوگیری شود که ممکن است آلودگی را به داخل کابین بمکد. کارگرانی که از دستگاه استفاده می کنند باید اطمینان حاصل کنند که تمام سوراخ های دستگاه تمیز شده است.

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

قطعات حفاری  جامبو دریل را تیز کنید

ماشین آلات حفاری که دارای اجزای تیز برش هستند باید تیز شوند. اجزای برش کند شده تولید را به خطر می اندازند و کارایی را کاهش می دهند. تیزی  بخش حفاری جامبو دریل نیز بر شکل و دقت مواد برش خورده تاثیر می گذارد. اطمینان حاصل کنید که تمام مته ها، بخش های ابزار برش های دقیق و ابزار تراش تیز نگه داشته می شوند.

مشخصات تراز را بررسی کنید

ماشین های حفاری اغلب دارای اجزای متعددی هستند. از دست دادن تراز می تواند به شدت بر کیفیت کار تأثیر بگذارد. می توانید با انجام یک کار آزمایشی و متعاقباً اندازه گیری قطعات به دست آمده، تراز را بررسی کنید. اگر مشخصات نادرست باشد، باید دستگاه را دوباره تراز کنید.

سوابق خوب برنامه های نگهداری و تعمیر

برخی از قطعات مانند سیالات، سیستم های الکتریکی و مسیرها باید به طور مکرر برای اقدامات پیشگیرانه بررسی شوند. نگه داشتن سوابق مناسب به شما این امکان را می دهد که ابزار و قطعات یدکی لازم را در دسترس داشته باشید تا از خرابی طولانی مدت جلوگیری کنید. سوابق نگهداری نیز برای ایمنی کارکنان شما مهم است. برنامه های نگهداری پیشگیرانه زمان از کار افتادن دستگاه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

خدمات حفاری با جامبو دریل چیست؟
ادامه مطلب

برای اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

هزینه سرویس جامبو دریل

هزینه سرویس دریل واگن حفاری

هزینه سرویس جامبو دریل با توجه به نوع جامبو ، میزان خرابی و نحوه سریوس جامبو دریل متفاوت است اما به طور کلی بسیار کمتر از هزینه تمام شده برای خرید جامبو دریل یا تعمیر اساسی جامبو دریل است.

دوره سرویس جامبو دریل

برای اکثر تعمیرات و بازرسی های معمول، اپراتورها می توانند از ابزارهای دستی معمولی مانند آچار و پیچ گوشتی استفاده کنند. کتابچه راهنمای اپراتور یک منبع عالی برای دستورالعمل های خاص است. فراتر از تعمیر و نگهداری معمول، با سازنده ای کار کنید که خدمات یا مشاوره فنی داخلی ارائه می دهد. برای دریافت دقیق ترین دستورالعمل در مورد هر سرویس یا تعمیر، با شرکت سازنده جامبو دریل تماس بگیرید.برای اینکه جامبو دریل حداکثر کارایی را داشته باشد و خراب نشود یا دیرتر خراب شود نیاز است تا برنامه سرویس حداقل پس از هر 50 ساعت کار انجام شود.

اصول سرویس جامبو دریل حفاری

اکثر ابزار و ماشین آلات مانند جامبو دریل حفاری خراب می شوند، تعمیر و نگهداری منظم و تعویض قطعات فرسوده می تواند کلید بازگرداندن آن به حداکثر توان باشد. مته های زمین نیز از این قاعده مستثنی نیستند. دانستن نحوه پیشگیری، شناسایی و تعمیر جامبو دریل ، راه طولانی را به سمت کارآمد نگه داشتن مته مکانیکی می رساند. نکات زیر می تواند به پیمانکاراندر نگهداری جامبو دریل کمک کند.

مانیتور سطح روغن گیربکس

سطح روغن گیربکس را هر 30 روز یا پس از 40 ساعت کارکرد بررسی کنید. اگر جعبه دنده یا جعبه دنده شروع به تولید صداهای غیرعادی کرد یا گرمای شدید را تجربه کرد، فوراً آن را بررسی کنید. گرمای گیربکس طبیعی است، اما دمای بالاتر یا بوی روغن سوخته نشانگر گرمای شدید است.

صداهای غیرمعمول و گرما اولین نشانگر مشکل هستند و در صورت نادیده گرفتن، ممکن است گیربکس در هنگام استفاده شروع به قفل شدن کند. این نشانه کم بودن روغن در گیربکس است. به دنبال نشت یا نشت روغن در امتداد بالای گیربکس، به خصوص در اطراف مهر و موم پایین در شفت خروجی باشید. در صورت وجود این مشکلات، مایع داخل گیربکس را بررسی کرده و در صورت لزوم تعویض کنید. با تعویض روغن گیربکس پس از هر 40 تا 50 ساعت استفاده، سطح صحیح مایع را حفظ کنید.

هنگام اضافه کردن روغن، گیربکس را در سطح بالایی نگه دارید و دوشاخه لوله را بردارید. روغن را در جعبه دنده فشار دهید تا روغن تازه از سوراخ خارج شود. سپس دوشاخه لوله را تعویض کرده و تا 10 فوت پوند گشتاور سفت کنید. همیشه از روغن توصیه شده در دفترچه راهنمای اپراتور استفاده کنید تا مطمئن شوید که مته مطابق با مشخصات OEM عمل می کند.

شفت محرک انعطاف پذیر را بررسی کنید

برای مدل‌های با محور محرک انعطاف‌پذیر، هر 50 ساعت کارکرد را بررسی کنید. محفظه شفت را بررسی کنید و به دنبال پارگی یا شکستگی در محفظه لاستیکی باشید. تعمیر با چسب نواری یا لوله کوچک می‌تواند برای پارگی‌های کوچک مؤثر باشد، اما در صورت وجود بریدگی‌های عمیق یا پارگی‌های سیم، محفظه را تعویض کنید.

روی هسته، سیم های شکسته و پیچ خوردگی را بررسی کنید. در صورت وجود سیم های شکسته یا پیچ خوردگی های تیز، هسته را تعویض کنید تا شفت به درستی کار کند. پیچ خوردگی های کوچک نباید باعث نگرانی بزرگ شود.

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

حفاری ژئوتکنیک برای تحقیق روی لایه های عمیق زمین
ادامه مطلب

هنگام جدا کردن، تمیز کردن و روغن کاری محور محرک، توصیه های سازنده را دنبال کنید. جداسازی شفت محرک انعطاف پذیر شامل برداشتن کلید کشنده و سیم های دریچه گاز، جدا کردن شفت از گیربکس، جدا کردن مجموعه شافت کامل، و برداشتن هسته و محفظه شافت انعطاف پذیر است. پس از برداشتن هسته شافت انعطاف پذیر، گریس قدیمی را با یک پارچه پاک کنید. داخل محفظه شفت انعطاف پذیر را با کشیدن یک پارچه تمیز با یک تکه سیم بلند تمیز کنید. این ممکن است به چندین پاس برای حذف تمام گریس نیاز داشته باشد. سپس یک پوشش سبک از گریس توصیه شده توسط سازنده را روی هسته بمالید و دوباره مونتاژ کنید.

برخی از تولیدکنندگان، گریس لیتیوم سفید را توصیه می کنند

گریس ابزار سبک وزن و با دمای بالا. گریس لیتیوم می تواند گرمای بیش از حد را بدون آسیب رساندن به شفت تحمل کند. برخی از گریس های ترکیبی لیتیوم می توانند 430 درجه فارنهایت را با فواصل زمانی روانکاری مکرر تحمل کنند.

اپراتورها نباید از گریس محور معمولی هنگام روانکاری استفاده کنند، زیرا خطر تخریب آن در دماهای بالا وجود دارد. روان کننده تخریب شده به پایین ترین نقطه در محور فلکس می رسد و خطر سوختن شفت فلکس را افزایش می دهد. در انتخاب گریس مناسب برای مته دقت کنید و زیاد روغن کاری نکنید. گریس بیش از حد می تواند در شفت فلکس لکه دار شود و بسوزد که باعث گرمای بیش از حد می شود و عمر شفت را کاهش می دهد. چربی کافی نمی تواند کابل را خشک کند، که سپس به راحتی می شکند یا گرمای کافی برای سوزاندن در محفظه بیرونی ایجاد می کند.

کلاچ، سیم دریچه گاز و مجموعه براکت دریچه گاز را بررسی کنید

کلاچ را برای سایش هر 30 روز یا زمانی که شفت انعطاف پذیر روغن کاری می شود، بررسی کنید، اگر برای مته اپراتور قابل استفاده است. هنگامی که کلاچ نیاز به تعمیر و نگهداری دارد، اپراتورها همیشه نمی توانند علائم شنیداری یا بصری را تشخیص دهند، زیرا کلاچ همچنان به کار خود ادامه می دهد، حتی اگر دیگر بالشتک کلاچ وجود نداشته باشد. کلاچ فرسوده باعث عملکرد ضعیف تری هنگام درگیر شدن مارپیچ و هنگام شتاب دادن موتور از دور آرام به سرعت کامل می شود.

دکل های حفاری سطحی به چه صورت میباشند ؟
ادامه مطلب

مته‌های دارای کلاچ گریز از مرکز، مارپیچ را با افزایش سرعت موتور تا حد گاز کامل هدایت می‌کنند. کلاچ نه تنها انتقال انرژی مثبت را تضمین می کند، بلکه از دستگاه در برابر ضربه در هنگام سوراخ کردن محافظت می کند. اگر مارپیچ در حین دور آرامی موتور می چرخد، ابتدا موتور را از نظر سرعت دور آرام و اتصال دریچه گاز مناسب بررسی کنید.

دریچه گاز قدرت و سرعت موتور را تنظیم می کند. در برخی از مته های زمین، اهرم دریچه گاز در زیر فرمان در کنار جعبه دنده قرار دارد. اهرم دریچه گاز باید بدون بستن سیم دریچه گاز به نرمی کشیده شود.قبل از اینکه اهرم در مقابل فرمان قرار بگیرد، بررسی کنید که براکت دریچه گاز کاملاً درگیر شده باشد. در حالت بیکار، براکت دریچه گاز گیره پرچ را محکم به گیره کشویی می‌کشد و بازوی گاورنر را مجبور می‌کند در حالت بیکار بماند. هنگامی که به طور کامل درگیر است، گیره براکت با حرکت بازوی گاورنر روی پرچ می لغزد. اگر اتصال رخ داد، گیره را بردارید و کمی آن را بچرخانید، سپس دوباره نصب کنید و دوباره بررسی کنید.

برخی از مدل ها از گیره کشویی استفاده نمی کنند. با اینها، بررسی کنید که بازوی متحرک روی براکت از بازوی گاورنر در موقعیت گاز کامل جدا شود. در حالت بیکار، باید به بازوی گاورنر فشار وارد کند.قبل از هر بار استفاده یا اگر مته به خوبی کار نمی کند، سیم دریچه گاز و مجموعه براکت را بررسی کنید. اگر مشکل ادامه داشت، فنرهای کلاچ کشیده، تغییر رنگ یا شکسته یا کفش های کلاچ شکسته را بررسی کنید و در صورت نیاز تعویض کنید.

برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

اپراتور ا اغلب به نقاط و تیغه ها اجازه می دهند تا فراتر از اثربخشی سایش شوند. مته می تواند به خوبی کار کند و در تمام طول روز بچرخد، اما اگر تیغه ها و نقاط فرسوده شوند، دستگاه کمتر و کمتر کارایی می کند. مهم است که بر تیزی تیغه نظارت داشته باشید و زمانی که کدر شدند آنها را تعویض کنید. اگر مارپیچ به تیغه ها یا نوک های جدید نیاز دارد، استفاده از آنها را تا زمانی که تعویض نشده اند متوقف کنید. همیشه در دسترس داشتن قطعات جایگزین، این مشکل را سریع و آسان می کند و زمان خرابی را به حداقل می رساند.

به سیستم اتصال فنر و دکمه توجه کنید. اطمینان حاصل کنید که دکمه قبل از کار به طور ایمن در جای خود محکم می‌ماند و در صورت خم شدن یا شکستگی، دکمه فنری را تعویض کنید. سیستم های اتصال دکمه فنری احتمال گم شدن پین ها یا پیچ هایی را که برخی از جامبو دریل ها برای اتصال استفاده می کنند را از بین می برد.

گالری تصاویر جامبو دریل در پروژه های راه سازی

استعلام قیمت