حفاری های اکتشافی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و در روش های مختلفی انجام می شود. برای حفاری اکتشافی از ماشین آلات و ابزارهای مختلفی استفاده می شود که یکی از آنها دریل واگن می باشد. در این مطلب به حفاری اکتشافی با دریل واگن پرداخته شده است. 

جهت دریافت انواع خدمات مربوط به دریل واگن حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

حفاری اکتشافی چیست؟

و حفاری اکتشافی همان طور که از نامش پیداست، حفاری است که به منظور اکتشاف و تحقیقات صورت می گیرد و مهم ترین بخش یک پروژه ااکتشافی می باشد. پس از انجام تحقیقات و تهیه نقشه های توپوگرافی و دیگر چیزها کار حفاری صورت می گیرد و نمونه ها از دل زمین خارج می شوند. 

برای خرید دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

روش های حفاری اکتشافی

حفاری اکتشافی به روش های گوناگونی انجام می شود. اما به طور کلی این نوع حفاری به دو روش زیر انجام می شود که در زیر به آنها پرداخته شده است و به نقش دریل واگن در هر کدام از آنها اشاره شده است.

روش مغزه ای:

حفاری اکتشافی در واقع سوراخ کردن پرسرعت و دورانی زمین می باشد که موجب خرد شدن و بریده شدن سنگ ها می شود اما نه در سراسر حفره. به این روش اکتشافی، حفاری الماسی نیز می گویند. در این روش دریل کردن یا حفاری، شکل داخلی سنگ در حالت مغزه و هسته آن حفظ می شود. برای این کار مغزه در فواصل مشخص درون محفظه ای حبس می شود و سپس به بالا منتقل می شود. 

جهت فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

حفاری به روش پایپ جکینگ
ادامه مطلب

مغزه ها توسط کربارل به بالا کشیده می شود( کربال یکی از ادوات مهم در حفاری است) ، جدا می شود و درون جعبه مغزه های سنگ قرار می گیرد. 

همان طور که می بینید در این روش کار حفاری با دقت صورت می گیرد. دریل واگن ها به خوبی برای این روش مورد استفاده قرار می گیرند. از دریل واگن ها برای حفاری اکتشافی مغزه ای استفاده می شود. بسته به سطح و سختی زمین و سنگ ها از مته های خاص استفاده می شود. دریل واگن ها می توانند در انواع بادی و هیدرولیکی در این روش حفاری اکتشافی مورد استفاده قرار می گیرند. و دریل واگن های هیدرولیک بیشتر برای این نوع حفاری اکتشافی مورد استفاده قرار می گیرند چون می توانند قدرت بیشتری اعمال کنند. 

روش پودری:

و روش پودری نوعی دیگر از حفاری اکتشافی است که در آن با استفاده از هوا حرکت رفت و برگشتی در راد ایجاد می شود که به ان چکش هوا هم می گویند و از این طریق کار حفاری جلو می رود. مته مورد استفاده از این حفاری از تنگستن ساخته شده است. 

جهت اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

زمانی که فشار  بر راد اعمال می شود ذرات با فشار باد یا آب از طریق مسیری که تعبیه شده و وجود دارد، به بالا رانده می شوند که درون هر راد قرار دارند. در حالت ایده ال حفاری پودری یا RC،نمونه به صورت خشک خارج می شود چون کمپرسور قطعه را در مقابل مته خشک می کند. ذراتی که پودر و خشک و جدا شده اند به بالا می روند و به دستگاه می رسند و وارد دمنده بادی می شوند و در نهایت وارد کیسه نمونه برداری می شوند. 

جهت تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

معرفی مختصر تکنولوژی حفاری
ادامه مطلب

در حفاری اکتشافی پودری نیز به خوبی از انواع دریل واگن ها استفاده می شود. اگر نیاز به قدرت و سرعت بیشتری باشد می توان از دریل واگن های هیدرولیک استفاده کرد. و دریل واگن های پنوماتیک یا بادی نیز به خوبی در این نوع روش اکتشافی استفاده می شوند. روش پودری ارزان تر است و از آن به خوبی می توان برای اکتشاف منابع مواد معدنی استفاده کرد.

مته های حفاری های پودری

رایج ترین مته ها برای حفاری های پودری یا RC دارای قطر 124 تا 130 میلیمتری هستند که با پین های فلزی پوشانده شده اند. برای حفاری اکتشافی مغزه ای اما از مته های با قطر کوچکتر و کمتر از 100 میلیمتر استفاده می شود. روش حفاری مغزه گیری دقت بیشتری دارد و این امکان را به محققان و زمین شناسان می دهد تا به خوبی نمونه سالم زیر زمین را بررسی کنند. 

جهت اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

برای حفاری های اکتشافی با عمق کمتر می توان به راحتی از حفاری مغزه ای استفاده کرد. و برای حفارهای با عمق بیشتر اما نیاز بیشتری به استفاده از روش پودری می باشد. این که از چه روشی برای حفاری اکتشافی استفاده شود پس از بررسی همه جوانب( مانند نوع سنگ ها و عمق حفاری و غیره)  انجام می شود. این دو روش در کنار هم می توانند استفاده شوند و کار همدیگر را تکمیل کنند. به طور کلی اما حفاری اکتشافی مغزه ای(Core drilling) دقت بیشتری دارد و تمایل بیشتری برای استفاده از آن وجود دارد.

جهت سرویس نگهداری دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

آشنایی با انواع روش های مکانیزه حفاری معادن
ادامه مطلب

دریل واگن ها می توانند در روش های حفاری اکتشافی به خوبی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. با توجه به نوع حفاری، قدرت مورد نیاز، هزینه کار و دیگر موارد نوع مناسب دریل واگن انتخاب می شود. دریل واگن ها به دو شکل هیدرولیک و بادی برای حفاری مورد استفاده قرار می گیرند و هر کدام مزیت های خودشان را دارند. 

دستگاه حفاری اکتشافی

این دستگاه دارای حرکت ضربه ای-چرخشی می باشد. این دریل از زنجیر و مته چکشی برای انتقال سر مته به طرف جلو استفاده می کند. دریل واگن می تواند در زوایای مختلف، کار حفاری را انجام دهد و در دل زمین حفره و سوراخ ایجاد کند. دریل واگن های بادی یا پنوماتیک نسبت به دریل واگن های بادی از راندمان کمتری برخوردار هستند. 

حهت خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

شرکت پارس راک شرکتی است که می تواند خدمات حفاری بی نظیری را انجام دهد. این شرکت می تواند انواع دریل ها را بفروشد و به افراد اجاره دهد. هم چنین شما می توانید کار تعمیر دریل های خود را به شرکت پارس راک بسپارید.

جهت فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

پارس راک با سالیان متعدد تجربه در حفاری می تواند در پروژه های مختلف به شما کمک کند . در زمینه دریل واگن ها ، شرکت پارس راک می تواند انواع آنها را بفروشد و افراد می توانند این دریل واگن ها را با قیمتی مناسب خریداری کنند. پارس راک همواره سعی کرده است بهترین خدمات را در زمینه حفاری ارائه دهد.