همان گونه که خودتان هم می دانید استخراج معادن یکی از مهم ترین کارهایی است که در هر کشور انجام می شود. برای استخراج معادن از تجهیزات و دستگاه های مختلفی استفاده می شود. یکی از این دستگاه ها راسول است.در این مقاله به دستگاه راسول و کاربرد آن در استخراج معادن پرداخته شده است.

برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دستگاه راسول چیست؟

در ابتدا باید بدانیم این دستگاه چیست. دستگاه راسول، دستگاهی است که از طریق نیروی موتور الکتریکی خود کار حفاری را انجام می دهد. این دستگاه می تواند در قطرهای مختلف اقدام به حفر کردن زمین کند. از این دستگاه بیشتر در استخراج معادن استفاده می شود.این دستگاه هم می تواند حفاری افقی و هم حفاری عمودی انجام دهد و به خوبی کار استخراج معادن را جلو ببرد. این دستگاه در انواع مختلفی وجود دارد و هر کدام از انها ویژگی های خودشان را دارند. این دستگاه وزن زیادی ندارد و به راحتی می توان آن را جابجا کرد و از آن استفاده نمود.

اما این دستگاه در استخراج معادن چه کاربردی دارد. در زیر به این سوال پاسخ داده شده است.

دستگاه راسول چه کاربردی در استخراج معادن دارد؟

دستگاه راسول برای استخراج معادن کاربرد زیادی دارد. در زیر به این کاربردها اشاره شده است:

1.انجام حفاری به صورت افقی و عمودی:

در استخراج معادن ممکن است انواع حفاری ها مورد نیاز باشد. دستگاه راسول هم به خوبی حفاری افقی یا جهت دار را برای شما انجام می دهد و حفاری عمودی را. این بستگی دارد که چه نوع حفاری مورد نیاز باشد. کار حفاری توسط این دستگاه به راحتی و به سرعت انجام می شود. البته سرعت حفاری به نوع سنگ و زمینی که در آن حفاری صورت می گیرد بستگی دارد.

برای حفاری ساختمان خاکبرداری دستی بهتر است یا ماشینی ؟
ادامه مطلب

برای سرویس نگهداری دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

2.نصب روی دیواره ها:

از دیگر کاربردهای این دستگاه این است که به خوبی می توان آن را روی دیواره ها نصب کرد تا کار حفر چال های عمودی و افقی را جلو برد.

3.قابلیت تغییر مکان دستگاه راسول:

دستگاه راسول وزن چندانی ندارد و افراد به راحتی می توانند آن را جابجا کنند تا از آن برای حفاری در جاهای مختلف جهت استخراج معادن بهره بگیرند. گاهی اوقات برای استخراج سنگ های معدنی نیاز است که در چند نقطه کار حفاری را انجام داد. با این دستگاه به راحتی می توان این کار را انجام داد. کافی است دستگاه را به راحتی حرکت دهید و آن را به نقاط لازم برای حفاری ببرید و کار حفر کردن را شروع کنید.

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

4.قابلیت حفاری در قطرهای مختلف:

از دیگر کاربردهای دستگاه راسول این است که از آن می توان برای حفر با قطرهای مختلف استفاده کرد. در استخراج معادن با توجه به نوع زمین و دیگر عوامل باید از قطر مناسبی برای حفاری استفاده کرد. این دستگاه به خوبی می تواند در قطرهای مختلفی زمین را حفر کند و کار را جلو ببرد.

انواع دستگاه راسول

همان طور که گفته شد دستگاه راسول در انواع مختلفی وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است:

1.دستگاه راسول هیدرولیک برقی:

در این نوع دستگاه راسول، سیستم چرخش ابزار و پیشروی رادها به شکل هیدرولیک بوده و سیستم ضربه (چکش(پیکور بادی)) هم پنوماتیک است. این نوع دستگاه از همه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی لوازم و قطعات حفاری معدن
ادامه مطلب

2.دستگاه راسول هیدرولیک دیزلی:

در این نوع دستگاه راسول مانند مورد قبل، سیستم چرخش ابزار و پیشروی رادها به شکل هیدرولیک بوده و سیستم ضربه (چکش(پیکور بادی)) هم پنوماتیک است.

3.دستگاه راسول تمام بادی( فول پنوماتیک):

تمامی عملگرها در این دستگاه که شامل چرخش، پیشروی و ضربه بادی هستند.

مزیت های دستگاه راسول برای استخراج معادن

اما این دستگاه چه مزیت هایی دارد که از آن برای استخراج معادن از آن استفاده می شود؟ در زیر به این موارد اشاره شده است:

ابعاد کوچک و قابل حمل بودن: این دستگاه وزن چندانی ندارد و دو نفر به راحتی می توانند آن را جابجا کنند و از آن استفاده کنند. خوبی وزن نه چندان زیاد این دستگاه این است که می توان آن را در هر نقطه ای که دوست داشت مستقر دارد.  در واقع این دستگاه قابلیت حمل آسانی دارد و به راحتی می تواند آن را حمل کرد.

نصب انواع راد و چکش روی آن : از دیگر مزیت های این دستگاه این است که می توان انواع راد و چکش را برای کار حفاری بهتر روی آن نصب کرد.

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

راه اندازی آسان :

این دستگاه را به راحتی می توان راه انداخت و از آن برای حفاری استفاده کرد. کار با این دستگاه آسان است و افراد در مدت زمان کوتاهی می توانند تمام موارد به آن را یاد بگیرند و از آن استفاده کنند.

استهلاک کم:

دستگاه راسول استهلاک چندانی ندارد و برای همین می توان به مدت زیادی از ان استفاده کرد. از این دستگاه می توان برای استخراج انواع سنگها استفاده کرد.

حفاری کوپراد چگونه انجام می شود؟
ادامه مطلب

سرعت بالا :

از دیگر مزیت های کار با دستگاه راسول این است که کار حفاری در استخراج معادن را می توان با سرعت خوبی پیش ببرد.

دقت خوب :

از دیگر مزیت های این دستگاه این است که دارای دقت خوبی است و می توان بر طبق نقشه کار حفاری و استخراج را انجام دهد.این دستگاه معمولا خطای بسیار کمی دارد. البته باید دقت داشته باشد که نوع دستگاه نیز روی دقت ان تاثیر دارد. هر چقدر که شما دستگاه راسول بهتر و مدرن تری داشته باشید دقت حفاری بالاتر خواهد بود. هم چنین تجربه داشتن در کار با این دستگاه از انحراف حفاری آن می کاهد و دقت را بالاتر می برد.

برای تعمیر جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

در زمان کار با دستگاه راسول دقت داشته باشید که مخزن دستگاه از روغن پر باشد، جهت دور پمپ برعکس نباشد و از راد و چکش مناسب استفاده شده باشد.

برای خرید این دستگاه حتما از مجموعه ها و شرکت های معتبر اقدام کنید. شرکت های مختلفی می توانند در زمینه خرید یا اجاره این دستگاه فعالیت می کنند. اگر دوست دارید تا بهترین خدمات را در این زمینه دریافت کنید می توانید با ما تماس بگیرید. ما بهترین ها را به شما ارائه می دهیم.