در این بخش از مقاله می خواهیم درباره ی ویژگی ها و کارای و انواع دستگاه حفاری CNC صحبت کنیم. حفاری CNC یک فرآیند ماشین کاری شامل ابزارهای برش چرخشی برای تولید سوراخ ‌های گرد در قطعه کار ایستا است. اهداف دریل کردن، موارد زیبایی‌شناختی و یا تطبیق بیشتر پیچ ‌ها هم می باشد. ​توابع حفاری می‌توانند توسط مراکز پیشرفته و متنوع CNC که شامل عملیات‌های متعدد هستند، اجرا شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید. ​

برای دریافت انواع خدمات مربوط به جامبو دریل حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دستگاه حفاری cnc چگونه کار می‌کند؟

​​​​​​​​شاید برای شما جالب است تا بدانید CNC چگونه کار می کند؟ در حقیقت بدون در نظر گرفتن آماده‌ سازی یک ماشین دقیق، فرآیند کار حفاری CNC را می توان به صورت زیر توصیف کرد.  سوراخ‌هایی که پیچ ‌ها، مته‌ های دریل و دیگر بخش‌های متحرک ماشین را محکم می‌کنند توسط یک اپراتور از طریق پانل کنترل فعال می‌شوند. سپس، با دنبال کردن فایل CAD / CAM، مته با سرعت، پیش می رود. سرعت تغذیه و موقعیت های آن را تنظیم می‌کند در حالی که سوراخ‌ هایی از عمق و قطر مناسب را برش می‌دهد.

برای اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

بعد از اینکه ماشین کاری تمام شد، قطعات تولید شده برای انطباق چک می‌شوند، و در صورت لزوم تنظیمات انجام می‌شوند. گاهی اوقات تغییر دستی ابزارها در صورتی مورد نیاز است که از قبل نصب‌ شده، تعویض ابزار، امکان دارد تا باعث شود که مته برای همه انواع سوراخ‌های مورد نیازی که طراحی شده بود، کافی نباشند. ​

مزایای حفاری CNC

​​​​​​​​در مورد مزایای حفاری CNC، مدل‌های ارجاعی برای مقایسه با حفاری دستی (‏سنتی)‏ امکان پذیر خواهد بود. در بخش زیر مزایای متمایز حفاری CNC را نیز توضیح خواهیم داد.

انواع تجهیزات و سیستم های تنفسی حفاری معدن
ادامه مطلب

برای اجاره جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دقت و صحت بالا:

 مته ‌های مبتنی بر فن‌آوری CNC می‌توانند طرح‌های اصلی را با حاشیه‌های بسیار کوچک را بازسازی کنند. همین نوعی ویژگی از دقت و صحت بالای استفاده از دستگاه CNC می باشد. این دستگاه به دلیل این ویژگی که دارد می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد.

Versatility :

حفاری سی ان سی به عنوان یک عملیات مورد نیاز در نظر گرفته می‌شود که می‌تواند برای مواد مختلف از فلزی به فوم ‌ها اعمال شود. همچنین می توانیم اشاره داشته باشیم که با وجود مته ‌های متعدد، حفره های متعددی ایجاد می گردد. فرز های CNC از پیش تنظیم‌شده اند و همین امر باعث می گردد تا به درستی پیش برود و کم‌تر در معرض خطا باشد.

برای خرید جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دستگاه CNC قادر است کار های بسیار بزرگی را به صورت یک نواخت ایجاد سازد. همچنین می‌تواند با دیگر عملیات ماشین کاری ترکیب شود. در حقیقت حفاری اغلب به عنوان اصلاح روترها یا فرز ها دیده می‌شود و می‌تواند در یک واحد تجهیزات واحد به طور همزمان با دیگر روش‌های شکل‌دهی مواد ترکیب شود. بنابراین این ویژگی ها می تواند باعث شود تا طرفداران خودش را داشته باشد و کارایی و کاربرد خود را در این زمینه حفظ سازد.

انواع دستگاه های حفاری CNC

​​​​​​​​در این بخش از مقاله می خواهیم درباره ی انواع دستگاه های حفاری CNC صحبت کنیم که می تواند به شما برای خریدی درست و بالا رفتن درک و فهمی که بتواند کاربرد مورد نیاز خود را در زمینه ی کاری ما اجرا سازد، بسیار مناسب باشد. اگرچه حفاری ممکن است ماشین کاری در نظر گرفته نشود، که بسیاری از زیرمجموعه‌ های مراکز CNC را تصور می‌کند، چندین نوع متمایز برای اهداف خاصی در نظر گرفته شده ‌است. ​

  • مته کاری:

آن یک سر اسپیندل چرخدنده ای دارد و برای ماشین کاری قطعات سنگین و بزرگ طراحی شده‌است که می‌تواند نوع CNC یا دستی باشد، این دستگاه به یک اپراتور نیاز دارد تا یک قطعه کار را تغذیه کند. CNC ابزار بسیار خوبی برای برش به شما می رود که می تواند کار را به درستی پیش ببرد.

آشنایی با مهم ترین تجهیزات حفاری ژئوتکنیک
ادامه مطلب

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

  • پرس مته بازویی شعاعی:

 این نوع دستگاه حفاری CNC شامل مکانیزم اساسی موقعیت یابی یک دوک متحرک بر روی یک قطعه کار ثابت است. سر چرخ ابزار برش را به اندازه کافی تطبیق پذیر می‌سازد تا عملیات متعددی را بر روی بخش‌هایی که در بیشتر اندازه ‌ها و شکل ‌ها ارائه شده‌اند، انجام دهد.

  • دستگاه حفاری باند:

 این پرس دارای چندین سر کار است ( سعی کنید که با اسپیندل ها که ممکن است چندین سر داشته باشند اشتباه نگیرید)  به طور معمول، آن سرکارها بر روی یک میز کار قرار می‌گیرند، که در آن یک بخش ثابت نصب می‌شود. این کار انجام چندین عملیات متوالی را به طور همزمان ممکن می‌سازد.

برای تعمیر جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

  • دستگاه حفاری اسپیندل

این دستگاه دارای چندین پیچ متصل به یک سر کار است و همه آن‌ها به طور همزمان به یک قطعه کار تغذیه می‌شوند. چنین دستگاه ‌هایی برای تولید اجزایی با تعداد زیادی حفره واقع در نزدیکی یکدیگر قرار دارند بسیار مورد نیاز هستند. این ابزار، دقیق‌ترین ماشین حفاری CNC با کلیدهای کوچک است. میکرو دریل برای شکل دادن به اجزای میکروسکوپی مفید است.

  • دستگاه حفاری نوع تورت

این یکی چندین سر کار دارد که بر روی یک مناره نصب شده‌اند. این کار امکان تغییر سریع ابزار برش و موقعیت آن‌ها را بر روی یک قطعه کار فراهم می‌کند.

چه محصولاتی نیاز به حفاری CNC دارند؟

​​​​​​​​با توجه به انواع محصولات، حفاری CNC در ساخت آن مفید است، که دامنه کاربرد آن به شرح زیر است:

6 قسمت اساسی دستگاه حفاری ستونی
ادامه مطلب

برای سرویس جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

ساخت فلز

 حفاری چاه در فلز جامد برای اتومبیل، هوا فضا و دیگر صنایع بیش‌ترین استفاده را از این دستگاه کاری دارند. برخی از این محصولات ممکن است شامل مراکز چرخش چرخ، شفت‌های سفارشی، فضاهای خالی چرخ، و غیره باشند.

 تولید چوب

 همراه با دیگر عملیات ماشین کاری، دریل کردن متداول ترین روش شکل دادن قطعات کار چوبی برای مبلمان و یا اهداف دیگر است.

 اجزای الکترونیکی

 دستگاه‌های حفاری بسیار دقیق CNC می‌توانند قطعات کامپیوتری با اندازه‌های میکروسکوپی را در اندازه های متفاوتی تولید کنند و یا سریع شکل دهند.

برای اورهال جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

صنعت برق

 برخی از قطعات الکتریکی که برای انتقال توان نیرو در نظر گرفته شده‌اند، نیازمند حفاری برای تولید خود هستند.

تولید پلاستیک

 قطعات پلاستیکی در نظر گرفته شده ‌برای اهداف مختلف و داشتن طرح ‌های پیچیده اغلب با دستگاه ‌های حفاری CNC ساخته می‌شوند. دامنه گسترده کاربرد حفاری CNC، ماشین‌آلات را به ترکیب چنین عملیات ماشین کاری بسیار محبوب در بازار تبدیل کرده‌است.

برای خرید قطعات جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.