دستگاه حفاری به دستگاه‌های حفاری ضربه ای، افقی، فرز کف، الماس و مختصات و انواع دیگر تقسیم می‌شود.

برای دریافت انواع خدمات مربوط به جامبو دریل حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دستگاه‌های حفاری ضربه ای

(1) دستگاه حفاری افقی:

پرکاربردترین دستگاه حفاری، مناسب برای کارگاه تولید و تعمیر دسته کوچک.

(2) دستگاه حفاری کف و دستگاه حفاری و فرز کف:

مشخصه این است که قطعه کار بر روی سکوی کف ثابت است، مناسب برای پردازش اندازه و وزن بزرگ قطعه کار، مورد استفاده برای تولید کنندگان ماشین آلات سنگین.

(3) دستگاه حفاری الماس:

استفاده از ابزارهای الماس یا آلیاژ سخت، با تغذیه بسیار کوچک و دقت حفاری با سرعت بالا، زبری سطح سوراخ‌های کوچک، عمدتاً در تولید انبوه استفاده می‌شود.

برای اجاره جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

(4) دستگاه حفاری مختصات:

با دستگاه موقعیت یابی مختصات دقیق، مناسب برای پردازش شکل، اندازه و فاصله سوراخ مورد نیاز دقت سوراخ بسیار بالا است، همچنین می‌تواند برای علامت گذاری، اندازه گیری مختصات و کار کالیبراسیون، مورد استفاده در کارگاه ابزار و کوچک و متوسط ​​استفاده شود. 

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

طبقه بندی دستگاه‌های حفاری ضربه ای

 1. دستگاه حفاری افقی پرکاربردترین دستگاه در دستگاه حفاری است. عمدتاً پردازش حفره، دقت حفاری تا IT7، زبری سطح مقدار Ra 1.6-0.8um است. 

ظاهر زیبا و سخاوتمندانه است، چیدمان کلی به خوبی متعادل و هماهنگ است. تخت، ستون و صندلی کشویی از ریل راهنمای مستطیلی برای پایداری خوب استفاده می‌کنند. ریل راهنما از خنک کننده، درجه مقاومت در برابر سایش بالا استفاده می‌کند. صفحه نمایش همزمان دیجیتال، بصری و دقیق، می‌تواند کارایی کار را بهبود بخشد و هزینه‌ها را کاهش دهد.

 1. دستگاه جیگ بورینگ نوعی ابزار ماشینی با دقت بالا است.ساختار آن با یک دستگاه اندازه گیری دقیق با موقعیت مختصات دستگاه مشخص می‌شود. 
 2. دستگاه حفاری تک ستونی دستگاه بورینگ با دستگاه تعیین موقعیت مختصات دقیق، عمدتا برای حفاری اندازه، شکل، به ویژه سیستم حفره با الزامات دقت موقعیت بالاتر استفاده می‌شود، اما همچنین می‌تواند برای اندازه گیری مختصات دقیق، علامت گذاری الگو، کالیبراسیون و… استفاده شود. 

ویژگی‌های دستگاه حفاری تک ستونی: ساختار ساده، کارکرد آسان، به ویژه برای ماشینکاری سوراخ‌های دقیق قطعات صفحه، اما سفتی آن مناسب است. ضعیف است، بنابراین این ساختار فقط برای دستگاه‌های حفاری جیگ با اندازه کوچک و متوسط ​​مناسب است.

 1. دستگاه حفاری جگ دو ستون:

ابزار برای حرکت اصلی بر روی شفت اصلی و قطعه کار برای حرکت خطی طولی در امتداد ریل راهنمای بستر روی میز کار نصب می‌شود. استحکام خوبی دارد و در مقیاس بزرگ استفاده می‌شود. پارامتر اصلی دستگاه حفاری دو ستونی عرض سطح کار است.

برای خرید جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

 1. دستگاه حفاری جیگ افقی:

میز کار می‌تواند در صفحه افقی بچرخد و حرکت تغذیه را می‌توان با حرکت طولی میز کار یا حرکت محوری دوک متوجه شد. دقت ماشینکاری آن بالاتر است.

برای سرویس نگهداری دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

 1. دستگاه حفاری ضربه‌ای کینگ کنگ

با خوراک بسیار کوچک و سرعت برش بالا برای پردازش، دارای دقت ابعادی بالایی است و زبری سطح می‌تواند به 0.2 میکرون برسد.

 1. دستگاه حفاری حفره‌های عمیق 

دستگاه حفاری حفره‌های عمیق دارای استحکام قوی، دقت خوب، طیف گسترده‌ای از سرعت دوک، سیستم تغذیه هدایت شده توسط موتور سروو AC است که می‌تواند نیازهای مختلف فناوری پردازش حفره عمیق را برآورده کند. دستگاه هیدرولیک برای بستن فیدر روغن و جک قطعه کار استفاده می شود، که با صفحه نمایش ابزار ایمن و قابل اعتماد است. 

برای خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

 1. دستگاه حفاری زمینی

قطعه کار روی میز کار طبقه قرار می‌گیرد و ستون به صورت طولی یا جانبی در امتداد بستر حرکت می‌کند. برای ماشینکاری قطعات کار بزرگ استفاده می‌شود.

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

انواع ماشین بیل معکوس و کاربرد آن در حفاری
ادامه مطلب

ذخیره سازی و حمل و نقل بسته بندی

دستگاه حفاری معمولاً در جعبه‌های چوبی بسته بندی می‌شود. ماشین‌ابزارهای داخل جعبه باید به‌طور موثر ثابت و پر شوند. وسایل برقی و سطح رنگ نشده دستگاه باید با عملیات ضد زنگ و ضد رطوبت انجام شود. ابزارآلات ماشینی باید در زمان نگهداری و خرابی در انبار نگهداری شوند. هنگامی که به طور موقت در هوای آزاد نگهداری می‌شوند، باید آنها را بلند کرده و پوشانید تا از باران و سیل آب جلوگیری شود.

برای خرید قطعات جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

برچسب‌های مرکز ثقل، ضد بارندگی، وارونه نبودن و نور روی سطح ظرف باید کامل باشند تا از سالم بودن محصولات اطمینان حاصل شود. و با خیال راحت به مقصد منتقل می‌شود.

رویه‌های عملیاتی دستگاه‌های حفاری ضربه‌ای

 1. قوانین عملیات ایمنی عمومی دستگاه‌های حفاری ضربه‌ای را رعایت کنید. طبق مقررات از اقلام حفاظت کار خوب استفاده کنید.
 2. بررسی کنید که آیا اتصال دسته عملیات، سوئیچ، دستگیره، مکانیزم فیکسچر و پیستون هیدرولیک در موقعیت صحیح قرار دارند، آیا عملیات انعطاف‌پذیر است و آیا دستگاه ایمنی کامل و قابل اعتماد است یا خیر.
 3. بررسی کنید که آیا موانعی در محدوده عملکرد موثر هر محور ماشین ابزار وجود دارد یا خیر.
 4. استفاده از ماشین ابزار با عملکرد فوق العاده با توجه به انتخاب مواد قطعه کار از سرعت برش کامل و تغذیه ممنوع است.
 5. هنگام بارگیری و تخلیه قطعات سنگین، آویز معقول و روش بالا بردن باید با توجه به وزن و شکل قطعات انتخاب شود.

برای تعمیر جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

حفاری بدون تراشه چیست؟
ادامه مطلب

ویژگی‌های کاربردی دستگاه حفاری ضربه‌ای

 1.  گشتاور فرکانس پایین بزرگ، خروجی پایدار 
 2.  کنترل بردار با عملکرد بالا
 3.  پاسخ دینامیکی گشتاور سریع، سرعت پایدار و دقت بالا 
 4.  کم کردن سرعت پارکینگ سریع 
 5. توانایی ضد تداخل قوی

کار تعمیر و نگهداری دستگاه‌های حفاری ضربه‌ای

کار اصلی تعمیر و نگهداری دستگاه حفاری ضربه‌ای توجه به تمیز کردن، روغن‌کاری و عملکرد معقول است.

مراحل کار تعمیر و نگهداری دستگاه‌های حفاری ضربه‌ای

کار تعمیر و نگهداری معمولا به سه مرحله زیر تقسیم می‌شود: 

1) قبل از شروع کار. بررسی کنید که آیا قطعات و مکانیسم‌های دستگاه در شرایط خوبی هستند و آیا موقعیت‌های دسته‌ها عادی هستند یا خیر؛ هر قسمت از ماشین ابزار را تمیز کنید، دستگاه روغن‌کاری را مشاهده کنید، روغن را مستقیماً روی سطح راهنمای ماشین بریزید، روغن کاری را شروع کنید. با دستگاه با سرعت کم برای مدت زمان مشخصی کار کنید.

برای سرویس جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

2) در فرآیند کار.عمدتاً عملکرد صحیح این است که اجازه ندهید دستگاه بیش از حد کار کند، نمی‌توان از دستگاه ابزار دقیق برای کارهای خشن و غیره استفاده کرد. اگر هر پدیده غیر طبیعی در فرآیند کار وجود داشته باشد، دستگاه باید فوراً متوقف و بررسی شود. 

برای اورهال جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

3) پس از اتمام کار. هر قسمت از دستگاه را تمیز کنید، قسمت‌های متحرک دستگاه را به موقعیت مشخص شده منتقل و برق را خاموش کنید.