قبل از این که راجع به خدمات حفاری با جامبو دریل صحبت کنیم باید حفاری را برای شما تعریف کنیم ، باید بگوییم حفاری شامل عملیات سوراخ کردن سنگ و نفوذ در آن به منظور ایجاد فضای سیلندری شکل می باشد. حفاری در مکان های مختلفی انجام می شود گاهی حفاری برای ایجاد چال در کار های مربوط به ساختمان سازی انجام می شود و گاهی حفاری در معادن انجام می گردد. 

دستگاه هایی که برای حفاری از آنها استفاده می شود دارای انواع مختلفی می باشد، یکی از انواع دستگاه های حفاری که بسیار از آن استفاده و بهره برداری می گردد جامبو دریل می باشد. در این مقاله قصد داریم در مورد خدمات حفاری با جامبو دریل برای شما صحبت کنیم و شما را  با نحوه عملکرد این دستگاه بیشتر آشنا سازیم. 

یکی از انواع دستگاه حفاری دریل واگن می باشد، دریل واگن ها به صورت های مختلف چرخشی و ضربه ای فعالیت می کنند این دستگاه های حفاری به صورت هیدرولیکی فعالیت می کنند. دستگاه حفاری جامبو دریل نیز یکی از انواع  دریل واگن ها می باشد.

به آن دسته از دستگاه های واگن دریل که بیشتر از یک چال زن دارند دستگاه جامبو دریل می گویند. دستگاه جامبو دریل از نظر ظاهری بدین شکل است که دارای 2 یا 3 دکل حفاری و یک سقف متحرک دارند. که این اجزای به صورت عمودی به فعالیت می پردازد. 

در چهار گوشه دستگاه 4 جک واقع شده است، این جک ها در هنگامی کار کردن با دستگاه سبب میشود تا دستگاه به صورت ثابت در یکجا بماند و حرکت نکند. سیستم حرکتی در دستگاه جامبو دریل به وسیله چرخ های لاستیکی انجام می گردد.

در رابطه با خدمات حفاری با جامبو دریل بایستی گفت دستگاه های جانبو دریل به دو صورت حرکت می کنند هم به صورت چرخ های لاستیکی و هم به صورت چرخ های زنجیری که هر کدام در مکان مخصوص به خود مورد استفاده قرار می گیرد. برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

اورهال جامبو دریل
ادامه مطلب

خدمات حفاری با جامبو دریل

از خدمات حفاری با جامبو دریل معمولا در مکان های صعب العبور از چرخ زنجیری استفاده می گردد. از جمله خدماتی که توسط دستگاه جامبو دریل می توان دریافت کرد این است که سطح مورد نظر را در جهات مختلف حفاری می کند.

به طور کلی می تواند گفت خدمات حفاری با جامبو دریل نسبت به دیگر دستگاه ای حفاری آسانتر و بهتر انجام می شود. یکی از مزیت های خوبی که برای دستگاه جامبو دریل می توان برشمرد این است که با استفاده از این دستگاه حفاری می توان در سنگ های بسیار سخت نفوذ کرد و عمل حفاری را راحت انجام داد. 

در بخش خدمات حفاری با جامبو دریل میگوییم که دستگاه جامبو دریل دارای اجزایی مانند دکل، ریل و یک موتور می باشد. که این اجرا باعث به حرکت درآمدن چکش ها در جامبو دریل می گردد. این چکش ها با حرکات مداوم و ضربه هایی که به سنگ وارد می کند عمل حفاری را انجام می دهد. حال در حال حفاری با دستگاه جامبو دریل هستید برای اینکه خاک ها و سنگ ریزه های حاصل از حفاری برداشته شود باید از تزریق پرفشار آب استفاده شود. 

برای استفاده از خدمات حفاری با جامبو دریل از انواع مختلف مته استفاده می شود. ولی اگر حفاری در معادن صورت بگیرد از مته های دکمه ای بیشتر استفاده می گردد. این ته ها که از نوع خاص است دارای عمر طولانی تر نسبت به مته های دیگر می باشد. 

تمامی اجزای به کار رفته در جامبود دریل مانند مته ها، موتور های حرکتی، دکل ها، چکش ها و غیره به صورت هیدرولیکی کار می کنند. برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

اجاره جامبو دریل
ادامه مطلب

ویژگی های دستگاه جامبو دریل

  • دارا بودن موتور پر قدرت
  • سیستم فرمان هیدرولیک
  • حفاری با هوای فشرده با فشار ۵ تا ۶ اتمسفر و آب با فشار ۵ تا ۹ اتمسفر
  • مجهز به سیستم خنثی کننده گاز
  • درای قابلیت رفت و برگشتی در حین حفاری 
  • امکان حفر چال در اندازه های مختلف

در مبحث خدمات حفاری با جامبو دریل میگوییم که جامبو دریل ها دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام خدمات مخصوص به خود را برای شما ارائه می دهد. در اینجا به معرفی انواع دستگاه جامبو دریل می پردازیم:

دستگاه جامبو دریل تک بازو

در رابطه با خدمات حفاری با جامبو دریل درباره این این مدل برای حفاری در تونل ها با سطح مقطع 6 تا 31 متر استفاده میشود. 

دستگاه جامبو دریل دو بازو

این مدل دارای دو بازو جهت حفاری بوده و از آن برای حفاری در تونل ها با سطح مقطع 45 تا 90 استفاده می شود. 

دستگاه جامبو دریل 3 بازو

این مدل در دسته جامبو های بزرگ قرار دارد. و از آن برای حفاری در سطح مقطع 114 تا 163 استفاده میشود. 

دستگاه جامبو دریل 4 بازو

این مدل از دستگاه ها با کامپیوتر هدایت می شوند. برای دریافت انواع خدمات مربوط به دستگاه حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

جامبو دریل 7 بازو در خدمات حفاری با جامبو دریل

از این جامبو دریل های غول پیکر برای انجام عملیات سد سازی استفاده می گردد.