حفاری سنگ، تاریخچه ای  طولانی دارد. در گذشته های دور انسان به خوبی با وسایل و تجهیزات مختلف برای حفاری سنگ اقدام می کرده اند. این کارها برای رسیدن به آب یا سنگ های باارزش بوده است. امروزه با گسترش دانش و تکنولوژی، تجهیزات مختلفی برای حفاری سنگ ها ساخته شده است که به خوبی از آنها استفاده می شود. در این مطلب به این موضوع پرداخته شده است که از چه تجهیزاتی برای حفاری سنگ های سخت استفاده می شود.

برای اجاره جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

حفاری سنگ های سخت

سنگ ها می توانند نرم،نیمه  سخت یا سخت باشند. برای حفاری هر کدام از این سنگ ها از تجهیزات مناسبی استفاده می شود. هر کدام از این تجهیزات، ویژگی هایی دارند و به  خوبی می توان از آنها استفاده کرد. برای حفاری سنگ هایی ک سخت  هستند از تجهیزات مختلفی استفاده می شود. 

تجهیزات حفاری سنگ های سخت

از تجهیزات مختلفی برای حفاری سنگ های سخت استفاده می شود. در زیر به این دستگاه ها پرداخته شده است:

دستگاه TBM: 

دستگاه TBM  یکی از دستگاه هایی است که می توان از آن برای حفاری سنگ های سخت استفاده می شود. TBM مخفف عبارت Tunnel Boring Machine است. با این دستگاه می توان به خوبی زمین های دارای سنگ سخت را حفاری کرد و در آن تونل ایجاد کرد.  

برای خرید قطعات جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

قطر تونل هایی که توسط این دستگاه ایجاد می شود بین محدوده 1 تا 16 متر می باشد. این دستگاه می تواند روشی جایگزین برای روش های حفاری مانند انفجار صخره ها، کندن زمین با دست و دیگر موارد باشد. 

برای دریافت انواع خدمات مربوط به دریل واگن حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

عملیات حفاری و تزریق چیست و به چه منظوری انجام می شود؟
ادامه مطلب

از معایب این دستگاه اما جابجایی دشوار و قیمت بالای آن است. از آنجایی که این دستگاه قیمت بالایی دارد پس نیاز به سرمایه زیادی دارد. هم چنین این دستگاه در مقایسه با بسیاری از تجهیزات حفاری نیاز به زمان طولانی تری دارد تا تجهیز و آماده  شود.

دریل واگن:

دریل واگن دستگاه دیگری است که می تواند به خوبی کار حفاری سنگ های سخت را انجام دهد. این دستگاه در دو نوع هیدرولیک و پنوماتیک وجود دارند. به خوبی می توان از این دستگاه ها استفاده کرد و سنگ های سخت و زمین های مختلف را حفاری کرد. 

برای خرید دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دریل واگن ها می توانند به خوبی در  روش های مختلف کار حفاری را انجام می دهند. با توجه به نوع حفاری ، قدرت مورد نیاز، هزینه کار و دیگر موارد نوع مناسب دریل واگن انتخاب می شود. هر کدام از انواع دریل واگن ها مزیت های خودشان را دارند. 

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دریل واگن به خوبی می تواند انواع حفاری ها( روی زمین یا زیر زمین) را انجام دهد. این دستگاه ها به خوبی جابجا می شوند و این یکی از مزیت های انها می باشد. دریل واگن هیدرولیک دارای قدرت بیشتری از دریل واگن پنوماتیک است و بیشتر از آن استفاده می شود. دریل واگن های پنوماتیک اما جابجایی آسان تری دارند و سبک تر نیز هستند. 

دستگاه راسول:

راسول دستگاه دیگری است که می توان به خوبی از آن برای حفاری سنگ های سخت استفاده کرد. دستگاه راسول، دستگاهی است که از طریق نیروی موتور الکتریکی، کار حفاری را انجام می دهد. این دستگاه می تواند در قطرهای مختلف، اقدام به حفر کردن سنگ ها کند. از این دستگاه بیشتر در استخراج معادن استفاده می شود.این دستگاه هم می تواند حفاری افقی و هم حفاری عمودی انجام دهد و به خوبی کار استخراج معادن را جلو ببرد.

برای خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

همه چیز درباره روش حفاری Rc
ادامه مطلب

این دستگاه در انواع مختلفی وجود دارد و هر کدام از انها ویژگی های خودشان را دارند. این دستگاه وزن زیادی ندارد و به راحتی می توان آن را جابجا کرد و از آن استفاده نمود. برخی زمان ها برای استخراج سنگ ها نیاز است که در چند نقطه کار حفر کردن را انجام داد. با دستگاه راسول به راحتی می توان کار حفاری را پیش برد. این دستگاه سرعت بالا و دقت خیلی خوبی دارد. از همین رو می اوان به خوبی از آن برای پروژه های حفاری استفاده کرد. 

دستگاه کرگیری:

یکی دیگر از دستگاه هایی که می توان به خوبی از آن برای حفاری سنگ های مختلف استفاده کرد. با این دستگاه می توان به خوبی برای نمونه گری و آنالیز محیط اقدام کرد. 

چکش حفاری DTH:

DTH مخفف Down the Hole است و چکش DTH ابزاری است که به خوبی می تواند سنگ ها و زمین را سوراخ کند. با این وسیله می توان به خوبی در آنها حفره ایجاد کرد. این چکش به انتهای ستون دریل متصل می شود. این چکش با سرعت بالای ضرباتی که وارد می کند می تواند به خوبی سنگ های سخت را بشکند و انها را قطعات کوچک و گرد و غبار تبدیل می کند( که بعدا با یک سیال تخیله می شوند). چکش DTH یکی از سریع ترین راه ها برای دریل کردن سنگ های سخت است.

برای دریافت انواع خدمات مربوط به جامبو دریل حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

این چکش دارای مزیت های متعددی است و میتوان به خوبی از آن بهره مند شد. 

نتیجه گیری

امروزه برای حفاری کردن زمین، تجهیزات متنوعی وجود دارد. از این دستگاه ها و تجهیزات به خوبی برای انواع حفاری ها استفاده می شود.  زمین ها و سنگ ها می توانند بافت های مختلفی داشته باشند. سنگ های یکه قرار است حفاری شوند می توانند نرم، نیمه سخت یا سخت باشند. برای حفاری کردن زمین و سنگ های سخت مسلما نیاز به تجهیزات قوی تر است. از میان تجهیزاتی که میتوان از انها برای حفاری سنگ های سخت استفاده کرد،

برای سرویس جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

آشنایی با انواع دستگاه های چالزنی معادن
ادامه مطلب

می توان به راسول، چکش DTH، دریل واگن ها و  دستگاه کرگیری اشاره کرد. هر کدام از این دستگاه ها و تجهیزات ویژگی های خودشان را دارند. می توان بر حسب شرایط از این دستگاه ها به خوبی استفاده کرد و سنگ های سخت را با آنان حفاری کرد. پارس راک به عنوان یک مجموعه حرفه ای می تواند به خوبی پروژه های حفاری شما را پیش ببرد. شما می توانید برای خرید دستگاه های حفاری یا اجاره و تعمیر آنها به سراغ ما بیاید. ما به عنوان تیم پارس راک بهترین خدمات را به شما ارائه خواهیم کرد.