یکی از پرکاربردترین ابزارهای اکتشاف و استخراج معادن در صنعت معدن، حفاری راسول در صنعت معدن است. اگر می خواهید سازه های مختلف و سنگ های معدنی معادن را کاوش یا کاوش کنید، به تجهیزات مختلفی نیاز خواهید داشت. یکی از این ابزارها بیل مکانیکی Roswell است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه و نحوه عملکرد آن با ما همراه باشید.

امروزه حفاری نه تنها در نفت و پتروشیمی، بلکه در ساخت و ساز و معدن نیز کاربردهای مهمی دارد. برای یافتن و حذف مین ها باید عملیات استخراج انجام دهیم. ما برای این کار از ابزارهای مختلفی استفاده می کنیم. یکی از موثرترین ابزارها دستگاهی با راسول است.به طور کلی به فعالیت هایی که برای کشف یا بهره برداری از معادن واقع در سطح زمین (معدن روباز) یا زیرزمین یا حتی زیر دریا (معدن زیرزمینی) انجام می دهیم، حفاری می گویند.

روش استخراج مورد استفاده (سطحی یا زیرزمینی) به عوامل مختلفی از جمله نوع استخراج و نوع محصولی که می خواهیم استخراج کنیم بستگی دارد. مته ماینینگ راسول دارای سیستمی هوشمند و قدرتمند با موتور الکتریکی 7.5 اسب بخار است و در صنایع مختلف از جمله راهسازی، ساختمان سازی، اکتشاف و معدن کاربرد دارد. این دستگاه می تواند هم به صورت عمودی و هم افقی دریل کند. برای دریافت انواع خدمات مربوط به دستگاه حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید

از آنجایی که این دستگاه حفاری راسول در صنعت معدن ابعاد نسبتاً کوچکی دارد و وزن آن برای حمل و نقل مناسب است، به یکی از متداول ترین دستگاه های حفاری در میان سایر دستگاه های حفاری تبدیل شده است و با مزایای ذکر شده، کارفرمایان معدن در اکثر مواقع مایل به انجام آن هستند. . آن را بخرید یا اجاره کنید. آنها یک مته راسول دارند.

دیوار برشی چیست و کاربرد آن
ادامه مطلب

انوع دکل حفاری راسول در صنعت معدن

قبل از اینکه از تجهیزات برای حفاری استفاده کنیم، باید بدانیم که هدف ما از حفاری چیست. همچنین چه نوع تجهیزاتی می تواند به ما در رسیدن به اهدافمان کمک کند. برای حفاری با Roswell باید بدانیم که 3 نوع مته Roswell وجود دارد:

بیل مکانیکی دیزلی راسول
دریل برقی راسول
تمرین کامل پنوماتیک راسول

دستگاه راسول دیزلی: سیستم چرخش مته ها در این نوع از دستگاه ها به صورت هیدرولیک و سیستم ضربه به صورت پنوماتیک می باشد.
دستگاه راسول برقی: در سیستم هیدرولیک برقی چرخش ابزار به صورت هیدرولیکی بوده و سیستم ضربه پنوماتیک می باشد. این نوع دستگاه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
دستگاه راسول پنوماتیک و یا بادی: تمامی عملکرد های این دستگاه توسط ضربه های بادی صورت می گیرد. برای دریافت انواع خدمات مربوط به دریل واگن حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

مزیت دستگاه راسول در صنعت معدن چیست؟

ماشین Roswell به طور گسترده ای برای استخراج استفاده می شود. در زیر به این موارد اشاره شده است:

حفاری افقی و عمودی:
استخراج معادن ممکن است به حفاری های مختلفی نیاز داشته باشد. Roswell Machine می تواند حفاری افقی یا جهت دار و همچنین حفاری عمودی را برای شما انجام دهد. بستگی به نوع حفاری مورد نیاز دارد. سوراخ کاری با این ابزار به راحتی و به سرعت انجام می شود. البته سرعت حفاری بستگی به نوع سنگ و خاک حفاری دارد.

نصب دیواری:
روش دیگر استفاده از این ابزار این است که می توان آن را روی دیوار نصب کرد تا کار حفر چاله های عمودی و افقی را سرعت بخشد. برای خرید دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

امکان تغییر مکان دستگاه راسول:
دستگاه راسول خیلی سنگین نیست و افراد می توانند به راحتی آن را به نقاط مختلف صنعت معدن منتقل کنند تا از آن برای کارهای حفاری استفاده کنند. گاهی لازم است برای استخراج سنگ های معدنی در چند محل کار حفاری انجام شود. این کار با این دستگاه آسان است. کافی است دستگاه را به راحتی جابجا کنید و به نقاط لازم ببرید تا حفاری و شروع به حفاری شود.

بهسازی خاک به روش تزریق چگونه است ؟
ادامه مطلب

قابلیت سوراخکاری در قطرهای مختلف:

یکی دیگر از کاربردهای دستگاه راسول این است که می توان از آن برای حفاری با قطرهای مختلف استفاده کرد. در معدنکاری با توجه به نوع زمین و سایر عوامل باید از قطر مناسب برای استخراج استفاده شود. این دستگاه می تواند خاک را در قطرهای مختلف کنده و از قبل کار کند.

نحوه استفاده از دستگاه حفاری راسول در صنعت معدن

دستگاه حفاری Roswell در معادن سنگ های تزئینی و معادن انفجار استفاده می شود. برای این منظور این دستگاه می تواند سوراخ هایی به قطر 60 تا 90 میلی متر را در عمق 30 تا 50 متری به طور دقیق و بدون زاویه سوراخ کند. با توجه به وزن سبک این دستگاه می توان از آن در مکان های صعب العبور مانند پرتگاه استفاده کرد. این ابزار دارای دو بخش است:

بدنه (واحد): سبک ترین قسمت دستگاه و به راحتی قابل حمل است. برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دکل: این قسمت از بدنه سنگین تر است اما نسبت به سایر ماشین های حفاری سبک تر است. عمق حفاری با دستگاه راسول در صورت استفاده در معادن سنگ های زینتی حدود بیست متر و در صورت استفاده در معادن مواد منفجره بین سی تا پنجاه متر است. قبل از حفاری، باید عمقی را پیدا کنیم تا بدانیم در چه قسمت هایی چاله را حفر کنیم.
دستگاه حفاری راسول در صنعت معدن به دلیل اینکه دستگاهی سریع است به طور گسترده در معادن استفاده می شود. البته سرعت کار دستگاه به طور مستقیم به نوع سنگ و معدن بستگی دارد اما همچنان سرعت حفاری قابل قبولی دارد

سرویس و نگهداری جامبو دریل
ادامه مطلب

مزایای تجهیزات ماینینگ چیست؟

سایز کوچک و قابل حمل:این دستگاه سبک بوده و به راحتی توسط دو نفر قابل جابجایی و استفاده می باشد. خوبی وزن این دستگاه این است که می توان آن را در هر کجا که بخواهید قرار داد. در واقع حمل و نقل این دستگاه آسان بوده و به راحتی قابل حمل است.

نصب انواع چوب و چکش: یکی دیگر از مزایای این ابزار این است که می توانید انواع چوب و چکش را برای عملکرد بهتر سوراخکاری نصب کنید.

راه اندازی آسان:این واحد را می توان به راحتی راه اندازی کرد و برای حفاری استفاده کرد. کار با این ابزار آسان است و افراد می توانند در مدت زمان کوتاهی آن را یاد بگیرند و از آن استفاده کنند.

استهلاک پایین: موتورهای Roswell زیاد فرسوده نمی شوند، بنابراین می توان برای مدت طولانی از آنها استفاده کرد. از این ابزار می توان برای استخراج انواع سنگ ها استفاده کرد.

سرعت بالا: مزیت دیگر کار با ماشین Roswell این است که ماینینگ را می توان با سرعت خوبی انجام داد.

دقت خوب: از دیگر مزایای دستگاه حفاری راسول در صنعت معدن این است که بسیار دقیق است و می تواند طبق برنامه کار سوراخکاری و حذف را انجام دهد.این دستگاه خطای بسیار کمی دارد. بله، باید توجه داشت که نوع دستگاه نیز در دقت آن موثر است. هرچه ابزار Roswell بهتر و پیشرفته تری داشته باشید، مته دقیق تر خواهد بود. همچنین تجربه کار با این دستگاه باعث کاهش انحراف آن در حین سوراخکاری و افزایش دقت می شود.