دریل واگن یک نوع دستگاه حفاری است که به صورت ضربه ای کار میکند. دستگاه حفاری دریل واگن نیلینگ به روش خاصی صورت می گیرد، با استفاده از دریل واگن نیلینگ و چکش های حفاری می توان با سهولت و کیفیت بالاتری به حفاری در زمین های سنگی پرداخت.

به طور معمول چاه هایی که توسط دریل واگن صورت می گیرد تا 9 متر می تواند به حفاری بپردازد. در بعضی اوقات در دستگاه حفاری دریل واگن به روش نیلینگ از دریل واگن های با پایه های زنجیری استفاده میشود. در این شرایط سرعت در شرایط صعب العبور بسیار بالاست.

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دستگاه حفاری دریل واگن نیلینگ

دستگاه  دریل واگن  به روش نیلینگ از طریق واگن به دکل نصب شده است و بر روی دکل به صورت بالا و پایین شروع به کار می کند. دکل و پاورهد به دو صورت زنجیری و لاستیکی شروع به کار می کنند.

در حال حاضر بیشترین حفاری های انجام شده به صورت ضربه ای چرخشی و ضربه ای- چرخشی می باشد. معمولا حفاری هایی که به صورت نیلینگ صورت می پذیرد، برای پایدار سازی گود صورت می گیرد. حفاری با دستگاه حفاری دریل واگن نیلینگ نیز یکی از روش های کاربردی در گودبرداری های عملیات ساختمان انجام می شود. 

پایدار سازی حفاری به روش نیلینگ

پایدار سازی دیواره های گود یکی از کاربرد های حفاری است که به روش نیلینگ صورت می گیرد. در حفاری با دستگاه دریل واگن نیلینگ  از کمپرسور هوا و ادوات مربوط به آن استفاده می شود.

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

محدودیت ها و مزایای استفاده از جامبو دریل
ادامه مطلب

ماشین های حفاری دریل واگن پنوماتیکی توسط هوای فشرده و از طریق کمپرسور کار می کند. بیشتر دریل واگن ها از سیستم های هیدرولیکی استفاده می کنند. سوخت مورد نیاز برای این دستگاه گازوئیل می باشد، از دستگاه حفاری دریل واگن نیلینگ  هیدرولیکی برای تمامی حفاری ها به غیر از حفاری جهت نفت مورد استفاده قرار می گیرد.

در ایران نیز در صورتی که خاک حالتی ریزشی داشته باشد و نیاز به غلاف گذاری در حفاری باشد دستگاه حفاری دریل واگن نیلینگ استفاده می شود. دستگاه های هیدرولیکی پنوماتیکی ترکیبی از این دو سیستم می باشد، این سیستم های حفاری برای حفاری در شیب ها ی عمودی و افقی و حفاری های ترکیبی و چالزنی مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایا استفاده از حفاری نیلینگ

سرعت و دقت بالا در حفاری یکی از مزیت های خوب این نوع دریل واگن ها در معادن و نیلینگ می باشد. نیلینگ یا میخ کوبی نوعی روش سازه نگهدارنده می باشد، و این روش می تواند از ریزش دیوار ها در محل گودبرداری جلوگیری کند.

برای تعمیر جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

حفاری دریل واگن شباهت زیادی به روش انکراژ دارد. مراحل حفاری در مراحل مختلفی انجام می شود در روش نیلینگ حفاری در عمقی معین صورت می گیرد. دستگاه حفاری دریل واگن نیلینگ شروع به کار می کند از جمله روش های بسیار رایج در مرحله عملیات گود برداری محسوب می شود.

تجهیزاتی و وسایلی در نیلینگ دریل واگن مورد استفاده قرار می گیرند، مراحل نیلینگ در حفاری دریل واگن به شرح زیر می باشد:

مراحل نیلینگ

حفاری در مراحل اولیه، در مواردی بعد از حفاری به دلیل عدم پایداری در عمق مشخص نمی توان آن را به حال خود رها کرد بلکه باید با تزریق سیمان آن را محکم و حفاری را به طور مجدد ادامه داد. در مرحله بعد از میخ های 28 تا 32 مورد استفاده قرار می گیرد. حال زمان تزریق دوغاب به داخل چال ها می باشد. مته های مورد استفاده در دریل واگن به روش نیلینگ در سه شکل می باشد:

مته اسکنه ای:

این نوع از مته ها برای حفاری های زیرزمینی مناسب می باشد. این مته ها برای حفاری های عمق زیاد استفاده نمی شود. 

مته تقاطعی:

از این نوع مته ها ی ضربدری برای کندن سنگ های محکم و متراکم استفاده می شود. این مته ها در چاه شیار های مارپیچ ایجاد میکند. این نوع مته چهار بخش دارد که در حالتی 90 درجه قرار دارند. این مته دارای قطری متفاوت ی باشد، در این روش از سیستم ضربه ای برای حفر چاههای کم عمق استفاده می شود. 

مته های دکمه ای:

مته های دکمه ای نیز یک نوع از مته های به کار رفته در سیستم های ضربه ای به شمار میرود، از این نوع مته های حفاری برای سیستم های حفاری چرخشی نیز استفاده می شود. دلیل استفاده از این نوع مته ها برای برطرف کردن اشکال ساییدگی که مته های ضربه ای ایجاد کرده می باشد. 

برای خرید قطعات جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

آشنایی با تفاوت ابزارهای راهسازی و حفاری
ادامه مطلب