به منطور راه اندازی و نصب خط لوله و خدماتی که برای آن وجود دارد، در این مقاله می خواهیم به بررسی موضوعی بپردازیم. و حفاری جهت دار نوعی از حفاری است که بر اساس نقشه اس از پیش طراحی شده در مسیر چاه قرار می گیرد و به ناحیه ای می رسد که از حالت عمودی و مایل به حات افقی تغییر می کند. حفاری افقی به صورت جهت دار و هوشمند برای عبور لوله های نفت و گاز، پتروشیمی، آب، کابل های فیبر نوری، برق فشار قوی از زیر رودخانه؛ اتوبان ها و مناطق شهری و… مورد استفاده قرار می گیرد. حفاری جهت دار افقی HDD

برای دریافت انواع خدمات مربوط به دریل واگن حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

بررسی حفاری جهت دار افقی HDD

یکی از روش هایی که برای نصب استفاده می شد، حفاری جهت دار افقی است که مزایایی را با خود به همراه دارد. کاربردلوله حفاری جهت دا برای نصب در بارگذاری عمر عملیات تاثیرگذا است. با کمک لوله جهت دار برای پروژه های مهندسی نیازمند ساخت و طراحی دقیق آن هستند که آسیبی به زیست محیط نزند و در جریان رودخانه قرار گیرد. از نظر پوشش بستری و ایمنی هم باید طبق آنجه که کارفرمایان نیازدارند مصرف شوند.

برای خرید دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

لوله ها در برابر خراشیدگی و سیستم اتصال جوش با نشتی برابر با صف و ظرفیت کشیی کاربرد هایی را ارائه کرده اند. گل حفاری مثل رس یا بنتونایت سیال که برش یا شست و شوی آن برای پایدار سازی و حفره و خارج کردن خاک های بریده شده به درون حفره ایجاد می گردد. گل حفاری از رس یا پلیمر ایجاد می گردد که اصلی ترین مورد آن گل حفاری و مونت موریلونیت است.

  • مراحل حفاری افقی جهت دارHDD

حفر پایلوت همان شروع حفاری افقی جهت دار ست که با موتور حفاری انجام می گیرد. پایلوت در شرایط خاک و در امتداد مسیر از پیش تعیین شده حفر می شود که البته انتخاب مسیر آن با روش های سنتی ایجاد می گردد. و حفر پایلوت به گونه ای است که به بزرگترین 9 و 7/8 است که اندازه آن ها با توجه به شرایط و اندازه ی خاک دارای تفاوت است. در این بخش با پمپاژ موتور مته، مایع مته از طریق لوله به سر مته می رسد و در انتهای لوله مته که در حفره پایلوت قرار می گیرد، منتقل می گردد.

انواع ماشین بیل معکوس و کاربرد آن در حفاری
ادامه مطلب

برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

مایع مته؛ میله مته را روان می کند، این مایع مثل روغن کاری است. برای برش کاری به بیرون منتقل می گردد و مایع بازیافت شده آن بر روی میله مته تزریق می شود. فرایند حفر پایلوت نیازمند توجه به شرایط و وضعیت خاک است، که زمان می برد تا وضعیت را مورد بررسی قرار دهد. در هر صورت در ادامه ی این فرایند نیاز دارید که میله  مته یا سر مته را تغییر دهید.

  • فرایند گشاد سازی یا ریمینگ

بعد از این که مرحله ی قبلی را به خوبی سپری کردید، در این مرحله نیاز دارید که ریمر یا گشاد سازی را به انجام برسانید. ریمر های حفره در ابعاد و اشکال های مختلفی ارائه می شود و به کار گرفته می شوند. از نظر شکل و اندازه ریمر ها با شرایط خاک و چگالی پیش روی می کنند. وقتی شرایط خاک خوب باشد و اوضاع خوبی داشته باشد؛ ریمر پروانه ای یا فلای کاتر می توان استفاده کرد.

در عملیات گشاد سازی به اندازه ای که حفره ایجاد می شود، انجام می گیرد. مثلا اگر حفره 42 اینچ باشد گشاد سازی هم باید 3 تا 5 مرحله باشد. در واقع نیاز همین مقیاس است. ریمر هایی در اندازه های 14، 20، 34، 42 اینچی هستند. ریمر ها به رشته مته وصل می شوند و با چرخیدن آن به پایین فشار داده می شود و یا به بالا کشیده می شود. مایع مته از طریق لوله مته به ریمر پمپاژ می شود. خاک منطقه با این مایه درهم مخلوط می شود و در صورت بازگشت مایع به سطح بازیافت می شود.

دستگاه راسول چیست و چه کاربردی در استخراج معادن دارد
ادامه مطلب

برای اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

و ریمر به رشته ی مته وصل می شود و لوله مته در دو بخش ریمر وصل می شود. رشته مته و ریمر درون حفره قرار می گیرد. فرایند گشاد سازی و یا ریمینگ با توجه به شرایط خاک زمان قابل توجهی نیاز دارد.

  • فرایند لایروبی

بعد از فرایند حفاری HDD و ریمینگ نوبت به لایروبی و تمیز کردن حفره می رسد. در این بخش از دستگاه لایروب MUD PASS یا PACKER REAMER است. در این مرحله می توانیم حفره ای ایجاد شده است از را مواد حفاری و مایع مته پر کرد. و در ادامه کشش لوله اصلی به صورت روان انجام می شود و از اصطحکاک جلوگیری می گردد. بنابراین این مرحله می تواند مرحله ایی باشد که بسیار دارای اهمیت است.

  • فرایند کشش لوله اصلی

در این بخش که  مرحله چهارم یا مرحله آخرحفاری افقی جهت دار یا HDD  محسوب می گردد باید فرایند کشش لوله اصلی را به پایان برسانید در حقیقت این رحله همان کشیدن لوله اصلی به درون حفره است.  سر لوله اصلی درپوشی جوش داده و قرار داده می شود و بعد از این مرحله با یک هرزگرد یا swivel که به رشته مته متصل می شود که درون حفره کشیده و قرار داده می شود. با تمامی این ویژگی ها و مراحلی که گفته شد هرگز چرخش خط لوله اصلی اتفاق نمی افتد.

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

با توجه به اندازه لوله اصلی و یک اندازه‌گیری میزان شناوری که به صورت مصنوعی انجام شود می توان اختلاف آن را دریافت که لوله اصلی در حد متعادل شناوری نگه داشته می شود. اگر این ویژگی به درستی با کمک مشاوران و تدابیر درست صورت نگیرد و دقت کافی برای ارائه ی آن وجود نداشته باشد، امکان دارد مشکلات متعددی اتفاق بیوفتد. پوشش لوله اصلی امکان دارد که در اثر شناور شدن بیش از حد در مایع مته ایراداتی وارد گردد و یا در طول فرایند کشش، اصطکاک بسیار زیادی اتفاق بیوفتد.

آشنایی با انواع دستگاه حفاری قابل حمل
ادامه مطلب

با توجه به کنترل میزان شناوری لوله اصلی با پمپاژ آب درون لوله اصلی با استفاده از لوله‌های P.V.C و بررسی گالن‌های پمپاژ شده ارائه می گردد. با پایان یافتن عملیات حفاری افقی جهت‌دار HDD، که تمامی مراحل آن را نام بردیم؛ جمع‌آوری ابزار و پاک‌سازی باید صورت پذیرد. حفاری جهت دار افقی HDD