اگر چه آن‌ها به طور کامل مشابه به نظر می‌رسند و عمل می‌کنند اما نوع کارکرد هر دو بسیار متفاوت هستند. برای برش دادن فلز، چوب و دیگر سطوح سخت از دریل استفاده می‌شود. با این حال، دستگاه فرزکاری تنها از طریق فلز برش داده می‌شوند. ​حفاری به صورت عمودی به سطح برش می‌خورد در حالی که فرز کردن با اضافه کردن بر روی برش افقی با طرف مته، همان کار را انجام می‌دهد. تفاوت بین فرز و حفاری موضوع این مقاله می باشد.

برای دریافت انواع خدمات مربوط به دریل واگن حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

شما می‌توانید از یک پرس مته و یا یک دریل دستی برای حفاری کردن استفاده کنید، اما فرز کردن تنها با یک ماشین فرز انجام می‌شود.

تفاوت ‌های فرز کردن و حفاری در چیست؟

اگر در این حوزه کاری تازه‌ وارد هستید و یا سعی دارید بفهمید که از کدام ماشین باید برای پروژه بعدی خود استفاده کنید، وظایف اولیه شبیه هم هستند و هر دوی آن‌ها می‌توانند برای شرایط مختلفی مورد استفاده قرار گیرند. شکی نیست که بدون توجه به این که کدام پروژه را انتخاب می‌کنید، پروژه‌های احتمالی بیشتری خواهید داشت. در ادامه شش تفاوت اصلی بین فرز کاری و حفاری وجود دارد.

حفاری از حرکات بالا و پایین با یک بیت چرخان برای ایجاد سوراخ در سطح استفاده می‌کنند. همان حرکت توسط بیت ‌های یک ماشین فرز استفاده می‌شود، اما آن‌ها همچنین برای باز کردن یک سوراخ یا برش دادن آن از پهلو برش داده می‌شوند. ​

برای خرید دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دریل کردن به شما اجازه می‌دهند تا از مته‌های دریل برای برش دادن و پایین آوردن استفاده کنید، اما ماشین‌های دریل به شما اجازه نمی‌دهند که با مته‌ های فرز کردن کردن به صورت افقی برش دهید. به همین دلیل، ارائه این ایده که ماشین‌های فرز گستره وسیع‌تری از کاربردها را دارند، می تواند کاربردی و بسیار آسان باشد. همچنین دستگاه‌های فرز کاری یک جای امن برای مته‌ های حفاری منظم در نظر دارد.

آشنایی با انواع ابزارهای راهسازی
ادامه مطلب

ماشین‌های فرز کاری

اغلب ماشین‌های فرز کاری برای ایمن کردن کار در محل خود، میزکار دارند. اما دستگاه دریل به این صورت نیست حتی اگر با عیب و نقص همراه باشند، به اندازه تی – بریس که ماشین‌های فرز با آن کار می‌کنند موثر نیستند. شما می‌توانید از یک مته فشرده برای متحرک بودن با یک دستگاه پرس مته استفاده کنید، اما کوچک ‌ترین دستگاه فرزکاری باز هم بسیار بزرگ است. شما نمی‌توانید یک ماشین فرز را در یک کوله‌پشتی تا جایی که می‌توانید با یک مته قابل‌حمل با باتری پر کنید.

ماشین‌های حفاری این روزها اغلب با کامپیوتر کار می‌کنند. دریل از حرکات دستی برای تغییر مکان میز و حرکت مته استفاده می‌کند.

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

 کامپیوتری که ماشین‌های فرز از آن استفاده می‌کنند نیز میزکار را به سمت برش دقیق سوق می دهد. ماشین‌های حفاری تنها برای برش فلز به کار می‌روند در حالی که مته ‌ها می‌توانند از طریق فلز، چوب، پلاستیک و بسیاری از سطوح دیگر برش یابند.

مزایا و معایب هر دستگاه

برخی افراد یکی را بر دیگری و بنا به دلایلی که دارند ترجیح می‌دهند. ماشین‌های فرز ممکن است یک انتخاب واضح به نظر برسند، اما ما وارد جنبه‌های منفی این ابزارها نشده ایم. اما در نظر داشته باشید که دریل کردن در هر دو آسان است. هر دو دستگاه دارای طول عمر بسیار بالایی هستند.

مزایای استفاده از دستگاه فرز

یک ماشین فرز CNC مدرن که یک چرخ‌دنده بزرگ می‌سازد این واقعیت که شما می‌توانید به صورت افقی و همچنین عمودی با یک ماشین فرز ببرید چیزی است که نمی توان از آن چشم‌پوشی کرد.چه بخواهید یک چیز عالی به دست آورید و چه بخواهید آن را بسازید، این ویژگی یکی از دلایل اصلی استفاده بسیاری از کارگران از ماشین‌های فرز است. استفاده از کامپیوتر همیشه دقیق‌تر از کار دستی یک ماشین است.

اقدامات ایمنی هنگام استفاده از دستگاه حفاری
ادامه مطلب

برای اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

ماشین‌های فرز مدرن که از کامپیوترها استفاده می‌کنند به شما این امکان را می‌دهند که به سرعت مشخصات را بدون مشکلات زیادی وارد کنید. آن‌ها همچنین از رطوبت برای جلوگیری از حرارت بیش از حد و اصطکاک استفاده می‌کنند. ماشین‌های حفاری از نیروی بسیار زیادی استفاده می‌کنند. شما به احتمال زیاد هیچ ارتعاش و یا لرزشی را مانند نخواهید دید. نتایج اغلب بسیار تمیزتر هستند و تقریبا هیچ گونه بقایای فلزی باقی نمی‌گذارند.

همچنین متوجه خواهید شد که این کار بسیار سریع‌تر است، چون مجبور نیست چندین بار کاری را تکرار کنید. ماشین‌های فرز به شما این امکان را می‌دهند که هنگام برش مته را بچرخانید و حرکت دهید. برخلاف یک پرس مته که باید در هنگام برش به صورت عمودی حرکت کند، می‌توانید مته را بر روی یک ماشین فرز برای زوایا و برش‌های منحصر به فرد بچرخانید.

سطوح فلزی

از آنجا که آن‌ها به طور خاص برای سطوح فلزی طراحی شده‌اند، ماشین‌های فرز به تغییرات سرعت و تنظیمات مختلف نیاز ندارند. متاسفانه، ماشین‌های فرز کاری بسیار بزرگ هستند. حتی کوچک‌ترین ماشین‌ها هم آنقدر بزرگ هستند که نمی‌توان آن ها را حرکت دارد. آن‌ها حجیم و سنگین هستند و به یک فرآیند گسترده برای انتقال آن‌ها از یک مکان به مکان دیگر نیاز دارند. با این حال، اگر یک کارگاه ثابت دارید، این مساله ممکن است مشکل‌ساز نباشد.

برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

اگر چه کامپیوتر یک افزودنی خوشایند است و ویژگی مثبت این دستگاه است اما به قیمت دستگاه فرزکاری می افزاید. مشکل بعدی در این است که بخش دیگری است که در نهایت به تعمیر نیاز خواهد داشت، و اگر به آن عادت نداشته باشید، کار کردن با آن می‌تواند گیج‌کننده باشد. ​

آشنایی با ویژگی و کاربرد های دستگاه مته ستونی
ادامه مطلب

مزایای استفاده از دستگاه حفاری

واضح‌ترین مزیت حفاری این است که شما می‌توانید یک ابزار قابل‌حمل بخرید تا هر جا که می‌روید باخود ببرید. دستگاه حفاری به سنگینی یک ماشین فرز نیست، در حقیقت لازم نیست نگران اجزای کامپیوتر باشید. دستگاه حفاری بسیار سریع است. همچنین شما مجبور نیستید بسیاری از تنظیمات را تنظیم کنید زیرا روش استفاده ی بسیار ساده ای دارد.

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

 اگر به ابزار و ماشین‌آلات عادت ندارید، دستگاه حفاری بهترین چیز برای شروع هستند. مته‌های دستی اصلا به هیچ چیز بسته نمی‌شوند. شما می‌توانید هر جا که بخواهید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، بدون اینکه مجبور شوید یک میز، کامپیوتر را از آن‌ها جدا کنید. در نهایت، دستگاه‌های حفاری تقریبا همیشه ارزان‌تر از دستگاه‌های فرز هستند. با توجه به استفاده چند منظوره و اتصال کامپیوتر به ماشین‌های فرز، آن‌ها در مقایسه با یک ماشین حفاری سنتی هزینه زیادی دارند.