تعمیر دریل واگن حفاری

تعمیر دریل واگن

یکی از اجزای ضروری و لازم برای انجام حفاری خصوصا حفاری های عمیق دریل واگن حفاری است. حفاری به عملی گفته می شود که در آن زمین برای حفر تونل، استخراج از معادن و حتی ساخت و ساز به عمق مشخصی حفر می شود. دریل واگن دارای انواع مختلف و متفاوتی است که هرکدام با توجه به نوع کاربردی که دارند در مکان های مختلف و خاک های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. دریل واگن جزو دستگاه های پرکاربرد و گران در صنعت است به همین دلیل تمعیر آن در حفظ و نگهداری از دستگاه نقش مهمی دارد. با توجه به اهمیت دریل واگن در صنعت و تعمیر درست و به موقع آن در ادامه قصد داریم تا دریل واگن و نکات مربوط با تعمیرات انواع دریل واگن را بررسی کنیم.

دریافت مشاوره خدمات تعمیر دستگاه های دریل واگن حفاری 
پارس راک برای تعمیر و خرید قطعات دریل واگن همراه شما خواهد بود.

تعمیرات دریل واگن

تعمیر دریل واگن از چند جهت اهمیت بالایی دارد نخست اینکه تعمیر قطعات دریل واگن در زمان مناسب و پیش از اینکه خرابی وشکستگی به باقی قطعات هم منتقل شود سبب می شود تا عیب و مشکل زودتر و با هزینه ی بسیار کمتری رفع شود. تعمیر دریل واگن حفاری با توجه به کاربرد بالایی که دریل واگن در حفاری دارد اگر درست و در زمان مناسب انجام شود می تواند از بروز هزینه اضافی جلوگیری کند.

برای افرادی که قصد اجاره دادن دریل واگن را دارند ، تعمیر دریل واگن اهمیت بالایی دارد عموما در قرارداد های اجاره دریل واگن درج می شود که پیش از اجاره و پس از پایان زمان اجاره و در زمان تحویل دریل واگن باید توسز تعمیرکار ماهر بررسی شود تا اگر عیب و مشکلی در دریل واگن وجود دارد مشخص گردد.

اگر عیب و مشکل قبل از اجاره دادن وجود داشته باشد کارفرما مسئول رفع آن است و هزینه ی آن تماما بر عهده ی کارفرما است اما اگر پس از پایان زمان جااره وپ س از استفاده از دریل واگن این اتفاق رخ داده باشد و هر قطعه ای از دریل واگن دچار آسیب شده باشد موجر باید هرینه ی تعمیر و خرید قطعه ی مورد نظر را پرداخت کند مگر در توافق اجاره نامه بندی در ارتباط با خرابی و هزینه ی تعمیر ذکر شده باشد.

با توجه به افزایش قیمت خرید دریل واگن حفاری در سال های اخیر دریل واگن های موجود در بازار عمدتا دست دوم هستند ، پس اگر قصد خرید دریل واگن دارید پیش از اقدام به خرید حتما دریل واگن و تمام قطعات آن را چک و بررسی کنید و از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

برای اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

تعمیرات دریل واگن حفاری
مراحل تعمیر دریل واگن

مراحل تعمیر دریل واگن

دریل واگن از قطعات مختلف و متقاوتی تشکیل شده است، که هر کدام برای انجام درست عملکرد دریل واگن حفاری نقش اساسی را ایفا میکنند. این قطعات عبارتند از:

  • انواع ایر موتور دریل واگن
  • انواع دنده روتیشن 
  • انواع دنده دوقلو
  • انواع بوش برنجی
  • انواع کوپلینگ بین شانگ وراد
  • انواع دنده سر دکل

هر کدام از این قطعات خود از چند قطعه ی کوچک تر و ریز تر ساخته شده اند و پیچیدگی های خاص خود را دارند به همین دلیل تعمیر دریل واگن باید توسط فرد متخصص در این حیطه انجام شود. برای تعمیر دریل واگن ابتدا باید هر کدام از قطعات اصلی جدا و سپس اجزای تشکیل دهنده ی هر قطعه به دقت بررسی و ارزیابی شوند. تعمیر دریل واگن قطعات اصلی و فرعی هر دو را در بر می گیرد.

دکل های حفاری سطحی به چه صورت میباشند ؟
ادامه مطلب

در انجام عملیات حفاری، روش‌های مکانیکی با ضربه، چرخش و ماشین‌های دوار مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از این ماشین‌های حفاری، دریل واگن است که به عنوان بخشی از ماشین‌های دوار تلقی می‌شود. وظیفه مته دریل استفاده از زنجیره‌ها و دریل کردن چکشی برای حرکت به جلو است، و کل مجموعه بر روی دو یا سه چرخ لاستیکی و یا چرخ‌های ماسه تشکیل شده‌است که به همین دلیل است که مته واگن نامیده می‌شود. از آنجا که دریل واگن حفاری می‌تواند سوراخ‌هایی در زوایای مختلف حفر کند، نسبت به دیگر انواع چکش حفاری در شرایط مشابه سنگ، بهتر است. آن‌ها همچنین قادر به حفاری در هر نوع سنگ هستند و هیچ محدودیتی در این زمینه ندارند.

پیش ار اقدام به تعمیر دریل واگن حفاری باید بدانید که در دریل واگن، هوای فشرده به وسیله کمپرسور متصل به ماشین، نقش سیال حفاری دارد که سطح را خنک می‌کند و کف گودال را تمیز می‌کند و آن‌ها را به سطح زمین بین لوله حفاری و دیوار حفره انتقال می‌دهد. آن مسیول انرژی مورد نیاز برای ضربه و حرکت دورانی دریل بادی است.جامبو دریل نوعی از دریل واگن ها هستند است که بیش از یک چل زن دارند و عملیات حفاری را تسریع می‌کنند و اغلب در حفر تونل‌ها استفاده می‌شوند.

کوپلینگ هوا یا لوله انتقال هوا که از کمپرسور آزاد است باید به دستگاه‌های دیگر برای انتقال هوا متصل باشد.

مغز های مرتبط با هوا: این نوع مغزها کونیک و رزوه هستند که ۲ اینچ اندازه دارند و سه حالت دارند (یک سر، یک سر مخروطی، دو سر صاف، دو سر مخروطی).

هرز دور: این دستگاه برای اتصال بین شلنگ هوا و هسته، که در آن اتصال هرز اطراف وارد لوله هوا می‌شود، نصب می‌شود و بخش جلویی هرز گرد بر روی هسته جفت می‌شود.

شلنگ هوا: شلنگ با قطر ۲ اینچ و یک ماده پلاستیکی نرم با یک میانی و سیم میانی لاستیکی در دسترس است که وظیفه شلنگ هوا انتقال هوا از کمپرسور به دستگاه‌های فشاری است.

انواع بست ها: بست ها انواع مختلفی هستند که بیشتر برای چهار پیچ و دو میخ پیچ برای دور نگه داشتن هرز گرد روی شلنگ استفاده می‌شوند.

مبدل هوا: یک مبدل یا فک چهار گانه یک دستگاه با حالت ثابت است و شلنگ هوا یک مبدل متحرک دارد که شلنگ هوا را به قسمت کوپلینگ کمپرسور متصل: این واشرها ها، که حالت‌های متفاوتی دارند و مواد مختلفی دارند، برای تنظیم و رها کردن هوا بین علف‌های دور و یا درون فک استفاده می‌شوند.

ادوات پرسی شلنگ هوا: در برخی موارد، تمام ابزارهای اتصال بین لوله و کمپرسور در شلنگ هوا نیز فشرده می‌شوند، ابزارهایی که در لوله هوا قرار داده می‌شوند و با فشار دادن شلنگ و سطح لاستیکی فشرده می‌شوند. باشد.

ایرموتور: همانطور که نام آن نشان می‌دهد, این موتور با هوا کار می‌کند و حرکتی شبیه به یک of دارد. همانند تمام موتورها, یک سیلندر پیستون و سیلندر متصل دارد, که مسیول حرکت پیستون در قسمت سیلندر است, و هوا با باز کردن و بستن شیره‌ای دریچه, و شیره‌ای داخل محفظه سیلندر در قسمت سیلندرانتقال داده می‌شود. سیلندرها بالا و پایین می‌روند و حرکت مکش را برای جایگزین کردن جلو و عقب با میله‌های اتصال انجام می‌دهند.

مزایا و معایب خانه پیش ساخته چیست؟
ادامه مطلب

برای اورهال دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

روش های تعمیر انواع دریل واگن حفاری

دریل  واگن یک نوع ماشین دریل کردن ضربه است که در آن از مته و دریل چکش استفاده می‌کند تا سر را به جلو حرکت دهد. همه این مجموعه بر روی یک شاسی قرار داده می‌شود که می‌تواند چند یا یک زنجیر باشد، که باعث می‌شود که حرکت این ماشین حفاری در مناطق سخت را آسان‌تر کند.دریل واگن با زوایای مختلف می‌تواند زمین را حفاری و سوراخ کند. به طور کلی، سوراخ با دریل واگن با به سهولت و کیفیت بهتر در مقایسه با انواع مختلف چکش حفاری در شرایط مشابه بر حسب سنگ انجام می‌شود. دریل واگن می‌تواند به عمق ۴۵ متر (۱۵۰ فوت) عمق و عمق ۴.۵ اینچ برای صخره‌های نیمه سخت و سخت استفاده شود، اما حفر سوراخ‌های مته معمولاً تا عمق ۹ متر (۳۰ متر) حفاری می‌شوند.

تعمیر دریل واگن های top hammer

دریل  واگن های top hammerتا دهه ۱۹۷۰، هنگامی که تکنولوژی مته DTH هنوز کامل نبود، از آن به عنوان یک رقیب در حفاری آتشباری با قطر کم بی‌نظیر بود.مزایای این نوع دریل واگن شامل سرعت حفاری سریع‌تر، استهلاک کم‌تر و تجهیزات حفاری ارزان‌تر است.

دربل واگن های down the hole hammer

دریل واگن های  DTH در اواسط دهه ۷۰ شروع به به دست آوردن جای پایی در بازار ماشین‌آلات حفاری کردند. این نوع حفاری که توسط شرکت Ingresoland ابداع شد، تا دهه ۱۹۷۰ به دلیل ضعف صنعت کمپرسور هوای دیزل در تولید کمپرسورهای فشار بالا تا آن زمان و همچنین عدم وجود آلیاژ که می‌تواند در طول پالایش مقاومت کند، تا دهه ی هفتاد میلادی جایگاهی در بین دریل واگن های حفاری نداشت. اما پس از آن، به دلیل کارایی بالاتر و قدرت بارگذاری با قطر بیشتر، به سرعت با معدنچیان محبوب شد و در حال حاضر بیش‌ترین فروش را در میان روش‌های مختلف حفاری دارد.

تعمیر دریل واگن چرخ لاستیکی

این نوع از دریل واگن ها برای حفاری تنها به یک اپراتور نیاز دارند. و برای حفر معادن رو باز مانند معادن زغال سنگ از این دریول واگن ها استفاده می شود. نیروی محرک در دریل واگن چرخ لاستیکی هوای فشرده و هیدرولیک است. در این مدل دریل واگن تمام بخش ها به جز مته چکش ته چال با نیروی هیدرولیک فعال هستند به همین دلیل میزان هوای فشرده مصرفی در مقایسه با سایر دریل واگن ها پایین است. در حفاری هایی که نیاز است دریل واگن مرتب جا به جا شود از این نوع دریل واگن استفاده می شود. در دریل واگن چرخ لاستیکی در زمان حفاری چرخ عقب نسبت به حالت معمولی نود درجه چرخانده شده و قفل می شود این امر سبب می شود تا ماشین به سمت عقب حرکت نکند.

اورهال جامبو دریل
ادامه مطلب

با توجه به نوع دریل واگن و قطعات موجود در آن نحوه ی تعمیر دریل واگن هم متفاوت خواهد بود اما به صورت کلی تعمیر دریل واگن اصول خاص ثابتی دارد و تنهل تعمیر جزئیات اجزای مختلف سبب ایجاد تفاوت می شود.

برای خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

چک لیست تعمیر و نگهداری دریل واگن

با توجه به کاهش ذخایر انرژی و افزایش بیش از حد آلودگی‌های زیست‌محیطی, بهینه‌سازی مصرف انرژی  و استفاده درست از ماشین آلات صنعتی به دلیل برق و انرژی که مصرف می کنند یکی از ضرورت‌های اساسی است که باید اقدامات جدی در این زمینه صورت گیرد. یکی از شاخه‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌تواند ایجاد چک لیست‌های مرتبط با تجهیزات و امکانات باشد, زیرا اجرای بند نقاط در چک لیست نقش بسیار موثری در کاهش مصرف انرژی ایفا می‌کند.

چک لیست در تعمیر دریل واگن نه تنها موجب صرقه جویی در وقت می شود بلکه سبب می شود تمام اجزا و قطعات به دقت کامل بررسی شوند وهر قطعه اگر مشکلی داشته باشد رفع گردد بدون چک لیست ممکن است در زمان بررسی برخی از قطعات به صورت سهوی بررسی نشوند و در نتیجه خرابی قطعه سبب می شود تا دریل واگن برای انجام حفاری برق و انرژی بیشتری مصرف کند.

 دلیل اصلی ایجاد چک لیست افزایش بهره‌وری دستگاه‌ها می‌باشد. همچنین با توجه به سرمایه‌گذاری میلیاردی در صنعت کشور ما, اگر قرار است فاصله را با جهان پیشرفته کاهش دهیم, حفظ امکانات و تجهیزات و استفاده بهینه از این سرمایه‌گذاری‌ها, به شرطی ارائه شده‌است که ما دستورالعمل‌های لازم برای یک چک لیست نگهداری مناسب برای این تجهیزات را داریم.

دوره تعمیر و تعویض از یک سو با توجه به نحوه عملکرد و نقاط فنی, از جمله ویژگی‌های آب مصرفی, مصرف سوخت, کاهش مصرف انرژی و شرایط اقلیمی ساختمان تعیین شده‌است. در برنامه تعمیر تنظیم‌شده با توجه به سطح مورد انتظار حساسیت و دقت, دو سطح مقدماتی و جامع برای تهیه یک چک لیست باید بررسی شوند. این فهرست‌ها, اقلامی را که باید از نظر تعمیرات در نظر گرفته شوند, مشخص می‌کنند. دوره تعمیر یا بررسی نیز در این جداول مشخص می کند. در نهایت چهار جدول روزانه, هفتگی, ماهانه و سالانه برای هر قطعه تجهیزات طراحی و تهیه می‌شوند تا مدیر سیستم نگهداری با این جداول به طور منظم وضعیت سیستم را پایش کند. و در صورت لزوم اقدام‌های لازم را انجام دهید.

برای دریافت انواع خدمات مربوط به جامبو دریل حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

هزینه تعمیر دریل واگن

هزینه تعمیر دریل واگن به عوامل مختلفی از جمله میزان خرابی، نوع قطعه و خدمات مورد نیاز برای تعمیر درست و به موقع دریل واگن وابسته است. اگر مشکل ایجاد شد در دریل واگن به نحوب باشد که نیاز به تعمیر قطعه ایجاد شود باید به قیمت قطعه هم توجه کرد.  قیمت قطعات دریل واگن با توجه به نوع دریل واگن، نوع قطعه و شرکت سازنده ی آن متفاوت است. قطعات دریل واگن در شهر های مختلف ایران با قیمت های مختلفی به فروش می رسند و نمی توان یک قیمت کلی برای انواع دریل واگن در ایران و حتی در شهر تهران در نظر داشت.

 

استعلام قیمت