در این مطلب میپردازیم به تشریح روش حفاری کوپراد که باید بگوییم ، حفاری در روش های متفاوتی انجام میشود. یکی از همین روش ها که بسیار کاربردی و مهم است روش حفاری کوپراد می باشد.

با استفاده اc روش حفاری کوپراد می تواند حفاری در شرایط سخت را به خوبی و با کیفیت بالاتری انجام داد.سیستم حفاری کوپراد یکی از سیستم های جدید حفاری به شمار می رود، در واقع این روش یک روش ترکیبی در حفاری محسوب می شود.

با استفاده از روش حفاری کوپراد می توان نرخ نفوذ بالا و مصرف سوخت کم داشت. همین امر سبب می شود تا کیفیت حفاری نیز نسبت به دیگر روش های حفاری بالاتر باشد.

روش حفاری کوپراد در سال 1992 معرفی شد و این روش حفاری یک روش بهینه در حفاری چاه های بزرگ از آن بهره برده شد. عملکرد حفاری در این روش از نظر میزان نفوذ بسیار عالی بوده و توانسته حفاران را از بقیه روش های حفاری بی نیاز کند. برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

تشریح روش حفاری کوپراد

در تشریح روش حفاری کوپراد میگوییم که حفاری کوپراد روشی از حفاری مدرن است که از آن در کشور های پیشرفته بیشتر استفاده می شود. یکی از دلایلی که از روش حفاری مدرن استفاده میشود این است که این روش قابلیت حفاری در زمین های بسیار سنگی و سخت را دارد.

این در حالی است که با هر ماشین حفاری نمی توان زمین های سنگی را به راحتی حفاری کرد.  برای تشریح روش حفاری کوپراد ، حفاری کوپراد به عنوان یک نوع روش حفاری مدرن زمانی مورد اهمیت واقع شد که حفاری در زمین های سخت و سنگی برای انسان ها بسیار سخت و غیر قابل ممکن شده بود.

امروزه با آمدن این روش دیگر هیچ مشکلی در حفاری سطوح سنگی وجود ندارد. سیستم حفاری کوپراد یک سیستم منحصر به فرد به شمار می رود، در واقع این روش ترکیبی از نفوذ بالا در سنگ و مصرف سوخت پایین است و به حفاری درون چاهی و حفاری چکشی می پردازد.

از این روش زمانی که قصد دارین چاه را به صورت کاملا صاف و بدون انحراف حفاری کنیم استفاده می شود. بنابراین زمانی که زمین بسیار سخت است برای اینکه بتوانیم جهت حفاری را به صورت صاف انجام دهیم از روش حفاری کوپراد استفاده می کنیم. 

عملکرد روش حفاری کوپراد

در این روش حفاری یک لوله مته رزوه ای با یک میله مته بدون رزوه ترکیب می شود. یکی از دلایلی که سبب شده تا روش حفاری کوپراد به عنوان یک روش منحصر به فرد مطرح شود این است که در آن از یک رشته مته دوگانه استفاده شده است.

رشته مته های کوپراد از دو عنصر تشکیل شده است، یک رشته لوله مته های ضربه ای و مته ای. هر کدام از لوله ها  مته ای و ضربه ای کار خاصی را انجام می دهند. برای خرید دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

تعمیر جامبو دریل
ادامه مطلب

لوله مته های بیرونی چرخش را انتقال می دهد در صورتی که میله های ضربه ای در تعلیق شناور لوله قرار می گیرد همین امر سبب می شود تا انرژی ضربه ای منتقل شود. هوا از داخل میله و لوله ها به جلوی مته ها منتقل می گردد و عمل حفاری را در سطح سخت میسر می سازد. 

تشریح روش حفاری کوپراد ضربه ای 

برای تشریح روش حفاری کوپراد گفته میشود در این روش حفاری میله های ضربه ای در داخل لوله های مته بر روی هم قرار  داده می شوند، همین امر سبب شده تا انرژی حاصل از مته ها مستقیما به سنگ ها وارد شده و نفوذ کنند.

در این صورت است که انرژی بیشتری بر جسم سخت وارد شده و مصرف سوخت کاهش می یابد. 

روش حفاری کوپراد یک روش حفاری عالی و با کیفیت

در زمینه تشریح روش حفاری کوپراد بایستی بگوییم ، روش حفاری کوپراد یکی از با کیفیت ترین روش های حفاری در بخش صنعت معدن به شمار می رود.

همراه اپراتور ها در تلاشند تا بتوانند ابزار های مربوط به حفاری را با پیشرفت بیشتری در خدمت بگیرند، با استفاده از روش کوپراد می توان عملیات های حفاری را در بستر سنگ با کیفیت بالاتر و سریع تری انجام داد. 

دکل های حفاری مورد استفاده در حفاری کوپراد دارای یک سیستم حمل میله می باشند که به رشته های مته این امکان را می دهد تا برای حفر هر چاد در دفعات مختلف آماده شوند. برای دریافت انواع خدمات مربوط به دستگاه حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

این مسئله بدین معناست که رشته های مته در طول زمان دچار فرسودگی قرار می گیرند. امروزه با استفاده از روش کوپراد کیفیت حفاری در معادن بسیار بیشتر از قبل شده است، بنابراین استفاده از این روش نیز به عنوان یک روش کارآمد بسیار افزایش یافته است.