قبل از اینکه بخواهیم درباره بیماری های مربوط به معدن سخن بگوییم باید اینگونه بیان کنیم که، معدنکاری هنوز به عنوان یکی از سخت ترین مشاغل در جهان شناخته می شود. سختی کار، حوادث ناشی از کار، عدم پرداخت حقوق و دستمزد و … از عمده ترین مشکلات کارگران معدن است و در حال حاضر نمی توان بیماری های ناشی از این فعالیت ها را فراموش کرد.

خطرات و شرایط ناعادلانه کاری پیش روی معدنچیان را در 5 دسته خطرات فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی، ارگونومیکی و روانی دسته بندی کرد و باید افزود: آسیب های جسمی کمترین خطر مرگ را دارد. علل شایع صدمات کشنده شامل سقوط سنگ، آتش سوزی، سقوط، تصادف، سقوط از ارتفاع و غیره است و از علل کمتر شایع آسیب های فاجعه آمیز می توان به سیل ناشی از زیر زمین، هوای محبوس شده و محبوس شدن به دلیل بسته شدن غارها اشاره کرد.

شرایط نامناسب کار در معدن

قرار گرفتن کوتاه مدت یا طولانی مدت با مواد معدنی، مواد آلی، محرک ها یا مواد حساسیت زا در محیط کار (معادن) می تواند باعث شود کارگران به بیماری های مزمن مانند آسم، پنوموکونیوز و غیره مبتلا شوند. طبق گزارش اداره ایمنی و سلامت معادن ایالات متحده، میزان مرگ و میر و بیماری در معدن حدود شش برابر بیشتر از سایر صنایع است. برای اجاره جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

همانطور که در بالا ذکر شد، گرد و غبار تولید شده در صنعت معدن، خطر سمیت سیستمیک، سرطان و بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد.گزارش شده است که قرار گرفتن در معرض ذرات اکسید آهن باعث سرطان ریه در معدنچیان فلزی، جوشکارها و سازندگان می شود. انواع مختلف بیماری ها می توانند مانع از کار طولانی مدت یا کل زندگی فرد شوند.

جدای از عدم وجود رابطه آماری معنی دار بین قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و آهن قابل تنفس و مالون دی آلدئید سرم، ممکن است ناشی از وجود مواد مضر مانند شیشه، آزبست، بدنه و فلزات سنگین در قسمت های مختلف معدن باشد. مواجهه زیاد کارگران با ترکیبات مذکور نسبت به حدود مجاز مواجهه شغلی آنها و همچنین بالا بودن سطح مالون دی آلدئید در خون گروه مواجهه نسبت به گروه شاهد، نشان دهنده انجام مطالعات معاینه فیزیکی است.معدن کاری یکی از خطرناک ترین مشاغل است و باعث بروز بیماری های شغلی بسیاری در معدنچیان شده است.

پیشرفت علمی بشر در دهه های اخیر رشد صنعتی و امکانات و شکوفایی را به همراه داشته است، اما زمینه ساز مشکل جدیدی به نام مخاطرات شغلی شده است. حوادث شغلی یکی از مشکلات عمده در کشورهای توسعه یافته و به طور کلی در حال توسعه است. برای دریافت انواع خدمات مربوط به جامبو دریل حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

اورهال جامبو دریل
ادامه مطلب

می دانیم که تلاش های زیادی برای کاهش حوادث شغلی انجام شده است، اما آمار حوادث فاجعه بار همچنان بالاست که سازمان بهداشت جهانی آن را یک اپیدمی در حوزه بهداشت عمومی می داند.اگرچه ایمنی معدن در قرن گذشته راه طولانی را طی کرده است، اما کار در معادن همچنان یکی از خطرناک ترین مشاغل در جهان محسوب می شود.

طبق گزارش اداره ایمنی و سلامت معادن ایالات متحده، تعداد جراحات، مرگ و میرها و بیماری های ناشی از صنعت معدن تقریباً شش برابر بیشتر از سایر صنایع است. یکی از خطرات سلامتی معدنچیان قرار گرفتن در معرض ذرات گرد و غبار است که باعث بیماری تنفسی در معدنچیان می شود و می تواند بر افرادی که در فعالیت هایی مانند خرد کردن سنگ، سنگ زنی و جابجایی مواد دست دارند تأثیر بگذارد.

گرد و غبار معدنی : سیستم برونش را تضعیف می کند باعث بیماری هایی مانند آسم، سل، پنوموکونیوز و سرطان ریه می شود. اکسیدهای فلزی، آزبست، میکا، تالک و سیلیس تعدادی از ترکیباتی هستند که گرد و غبار معدنی موجود در هوا را تشکیل می دهند. قرار گرفتن در معرض پرتوهای فرابنفش خورشید در عملیات معدنکاری سطحی را بدون مشکل ندانست و ادامه داد:

قرار گرفتن در معرض اشعه مادون قرمز در فرآیند ریخته گری: این فرایند باعث ایجاد تنش حرارتی و آب مروارید می شود. در برخی از معادن، میزان مرگ و میر ناشی از سرطان زیاد است که ممکن است نتیجه کار بیش از حد کارگران باشد.قرار گرفتن در معرض دود زغال سنگ در لوله های آلومینیومی خطر ابتلا به سرطان ریه و مثانه را افزایش می دهد و آسم شغلی نیز برای کارگران معدن مشکل ساز است.

انفجار غبار زغال سنگ و گاز متان در معادن زیرزمینی :این موضوع نیز معضلی جدی است که باید توسط جامعه رصد و مدیریت شود. علاوه بر این، برخی از عملیات استخراج طلا هنوز از جیوه برای جداسازی طلا استفاده می‌کنند و سمیت ناشی از تنفس دود جیوه نیز تهدیدی برای سلامتی معدنچیان است.

از دست دادن شنوایی در بیماری های مربوط به معدن

صدا، گرما و رطوبت، ارتعاشات استخوانی و تاریکی از دیگر عوامل مشکل ساز معادن است. امروزه کنترل صدا در خانه من مشکل است، مشکل کم شنوایی ناشی از صدای معدن در بین کارمندان رایج است. همچنین گرما و رطوبت در مناطق گرمسیری و معادن عمیق زیرزمینی از دیگر مشکلات رایج است.برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

تعمیر جامبو دریل
ادامه مطلب

در بسیاری از معادن به خصوص در معادن زغال سنگ ارتفاع سقف محل کار به قدری کم است که کارگر نمی تواند ایستاده کار کند به همین دلیل مجبور می شود روی پاهای خود بایستد یا روی پاهای خود بایستد و گاهی دراز بکشد که این غیرعادی است. و کار انفرادی فشار زیادی به زانوها و دست های کارگر که اغلب با زمین در تماس است وارد می کند. این امر باعث تورم کیسه های مفصلی همراه با تورم می شود که به صورت زانو و زخم بسیار محسوس است.

عوامل مختلف در بروز حوادث شغلی

علل حوادث شغلی می تواند عوامل فنی و مادی مانند طراحی نامناسب شیوه کار، وجود نقص در تجهیزات فنی، شرایط نامناسب فیزیکی محیط کار و همچنین عوامل انسانی مانند ناسازگاری جسمی و روحی کار باشد. برای تعمیر جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

کارمند با نوع کار انجام شده و غیره بر اساس بررسی های انجام شده، از جمله مهمترین عواملی که وقوع حوادث در معادن را تعیین می کند، عملکرد نامناسب کاری، نداشتن شرح وظایف، تحصیلات و تجربه کاری کافی، استفاده نکردن یا نامناسب از وسایل حفاظت فردی است. ، تکبر ساده ، عدم علاقه به کار و غیره تمام این مسائل می تواند در بروز و یا عدم بروز مشکلات جسمی در افراد تاثیر گذار باشد.