اورهال دریل واگن حفاری

اورهال دریل واگن

اورهال در لغت به معنای بازرسی, معینه کردن, بازبینی کردن, تعمیر کامل,  و بازرسی موتور است که در صنعت کاربرد بالایی دارد. اورهال یا بازآماد پالایشگاه‌ها، پتروشیمی، کارخانه‌های برق و تجهیزات دیگر در شبکه، که به این معنی است که تعمیر یا بازسازی قبل از رسیدن دستگاه به حالت خاصی از خرابی انجام می‌شود؛ این عملیات، نقش جلوگیری از شکستگی، سوراخ شدگی و حوادث و انفجار در تجهیزات پالایشگاه را ایفا می‌کند.می‌توان گفت که بازرسی فنی تجهیزات مورد استفاده یکی از اولین گام‌ها در اورهال پالایشگاه است که بر طبق تجربه بحث خوردگی در نقاط اتصال لوله‌ها و همچنین در مکان‌هایی که جریان مواد در لوله‌ها تغییر می‌کند، و این مهم است. سرعت و سرعت بیشتری دارد و این نقاط با دقت و حساسیت بیشتری بررسی و کنترل می‌شوند.اورهال یا بازآماد معمولاً توسط افراد با تجربه و با تجربه به دلیل پیچیدگی وسایل صنعتی انجام می‌شود تا از خطرات احتمالی، نیروهای متخصص در مکانیک، الکترونیک و صنعتی استفاده شود. علاوه بر پالایشگاه ها دریل واگن ها نیز نیاز به اورهال و بررسی دارند .با توجه به اهمیت سلامت دریل واگن ها در انجام درست فرایند های حفاری در ادامه ی مقاله اورهال دریل واگن و موارد مرتبط با آن را بررسی خواهیم کرد.

دریافت مشاوره اورهال انواع دستگاه های دریل واگن حفاری 
پارس راک برای اورهال دریل واگن همراه شما خواهد بود.

اهمیت اورهال دریل واگن

تجهیزات و دارایی‌های فیزیکی سازمان در طول چرخه عمر خود دچار استهلاک می شوند مانند دریل واگن ها ، که سازمان‌ها را در معرض تصمیم تصمیم‌گیری دوره‌ای برای توقف یا بازسازی تجهیزات قرار می‌دهد. در بسیاری از موارد، طراحی مجدد و تعمیر تجهیزات صنعتی، اگر به درستی اجرا شود، تصمیمی است که می‌تواند به سازمان در ایجاد بیش‌ترین ارزش از دارایی‌های فیزیکی کمک کند. اورهال دریل واگن یکی از راه هایی است که می توان به کمک آن ارزش و دارایی های سازمان را تا حد ممکن حفظ کرد.

اورهال دستگاه حفاری دریل واگن

در یک تعریف کلی،اورهال دریل واگن عبارت است از بازسازی کامل یک منبع و دارایی صنعتی برای به ارمغان آوردن آن به شرایط قابل‌قبول با تغییر یا تعویض قطعات است. هدف از تعمیرات اساسی بازیابی عملکرد بهینه این تجهیزات در عین حال تضمین قابلیت اطمینان آن است. فرآیند بازسازی تجهیزات صنعتی به طور کلی شامل مراحل زیر است:

-جدا کردن قطعات دریل واگن از یکدیگر
-باز کردن قسمت‌ها و قطعات -مختلف بخش های دریل واگن 
-تمیز کردن تمامی بخش ها و قطعات 
-بازرسی 
-تعمیر (یا تعویض) 
-آزمایش و تسن نهایی

این فرآیند به طور معمول برای تجهیزات مکانیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و این فرآیند به طور کلی در وسط زندگی خدماتی تجهیزات پیاده می‌شود. گاهی اوقات کلمه تعمیر و نگهداری به جای کلمه اورهال به کار می‌رود. اورهال کردن برخی از تجهیزات مستلزم حذف آن‌ها از محل و انتقال آن‌ها به مکان مناسب برای فرآیند بازسازی است، اگر چه بسیاری از تجهیزات باید در محل خود مورد بررسی قرار گیرند. در فرآیند اورهال تجهیزات صنعتی، گاهی نیاز به بازسازی برخی قطعات و تجهیزات فرعی وجود دارد. برای قسمت‌هایی که نمی‌توانند بازسازی شوند، تعویض شوند.

مزایا و معایب خانه پیش ساخته چیست؟
ادامه مطلب
قیمت دریل واگن حفاری

اورهال دریل واگن چیست؟

اورهال دریل واگن شامل بررسی ، تعمیر ، بازبینی و معاینه بخش های مختلف تشکیل دهنده ی دریل واگن است و هر مشکلی بایددر صورت تشخیص سریعا بررسی و رفع شود.

زمان مناسب برای تعمیر دریل واگن چه زمانی است؟

این عملیات را می‌توان به صورت یک موقعیت اضطراری پس از یک خرابی غیرمنتظره و یا به شکل یک برنامه از پیش تعیین‌شده اجرا کرد و زمانی که دریل واگن خارج از عمل است. به طور کلی، پیاده‌سازی فرآیند بازبینی، دو نوع هزینه را بر سازمان تحمیل می‌کند، یکی هزینه‌های مستقیم فرآیند بازبینی است و دیگری هزینه‌های مرتبط با تجهیزات موجود در طی تعمیرات اساسی است. برنامه‌ریزی مناسب براساس وضعیت سلامتی تجهیزات در طول چرخه عمر آن می‌تواند زمان عملیات اصلی را برای به حداقل رساندن هر دو هزینه تنظیم کند.

اورهال دریل واگن صنعتی شامل چه فرآیندهایی است؟

فرآیندهای دیگری نیز در زمینه نگهداری و تعمیر وجود دارد که اغلب هم رده  اورهال دریل واگن قرار داده  می‌شوند، اما واقعیت این است که آن‌ها متفاوت هستند و بهتر است از این شرایط در موقعیت‌های مختلف و برای انواع مختلف دارایی‌های فیزیکی استفاده کنیم. این فرایندها شامل موارد زیر هستند:

توان‌بخشی و احیا: فرآیندی که در آن تجهیزات یک سیستم تعمیر یا تعویض می‌شود تا شرایط عملیاتی مورد انتظار را مجدداً بدست آورد. تعمیر، تعمیر، ارتقا یا تعمیر تجهیزات این سیستم تماماً به عنوان گزینه‌های بازیابی سیستم در نظر گرفته می‌شود. پروژه‌های توان‌بخشی پروژه‌های سرمایه هستند و به طور کلی زمان بالایی دارند، بنابراین توصیه می‌شود قبل از شروع چنین پروژه‌هایی یک مشاور تخصصی با سازمان داشته باشید.در این فرآیند، هدف معمولاً بهبود ظاهر تجهیزات و دارایی‌های فیزیکی برای ایجاد حس زیبایی‌شناختی بهتری نسبت به آنهاست، بنابراین، این فرآیند عمدتاً برای سطوح، دیوارها، طبقات و نمای ساختمان‌ها استفاده می‌شود. برای گرفتن.

زیبایی: فرآیندی که ممکن است شامل عملیات‌هایی مانند تعمیر، نوسازی، زیباسازی و یا حتی احیای، بسته به نوع و شرایط تجهیزات باشد.

ترمیم: فرآیند جایگزینی یک دارایی فیزیکی، معمولاً در پایان عمر مفید آن، به عنوان یک پروژه سرمایه. این فرآیند مانند فرآیند احیا، زمان انتظار طولانی دارد و باید با یک مشاور با صلاحیت انجام شود، مشوق‌های رقابتی می‌توانند به چنین تصمیمی انگیزه دهند.

نوسازی : شامل افزودن قسمت‌های جدید و تجهیزات به یک سیستم یا دارایی قدیمی است. این فرآیند با هدف سازگاری با عملکرد یا شرایط دارایی به شرایط اقتصادی، فن‌آوری، قانونی یا عملکردی انجام می‌شود. در برخی شرایط، کلمه ارتقا برای این فرآیند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تعویض: فرآیند تغییر یا تعویض یک دارایی به منظور حفظ عملکرد مورد انتظار. بر خلاف تعمیر و تعمیر، تعویض رنگ و بوی پروژه سرمایه لازم را به همراه دارد. تجهیزات کنونی در نقش مدافع و تجهیزات جدید در نقش رقیب ارزیابی می‌شوند. تصمیم برای اجرای این فرآیند معمولاً در صورت ضعف زودرس و یا ضعف عملکردی اساسی صورت می‌گیرد.

در ادبیات حفظ و نگهداری فعلی, اصطلاح ” اورهال دریل واگن صنعتی ” برای انواع مختلفی از فرآیندهایی مثل آنچه در بالا ذکر شد, استفاده می‌شود. دلیل این امر احتمالاً این است که در فرآیند تعمیر تجهیزات و یا مجموعه‌ای از تجهیزات در یک واحد صنعتی, ما با مجموعه‌ای از گزینه‌ها از جمله موارد بالا مواجه هستیم, که در بسیاری از این موقعیت‌ها منجر به تحلیل جامع مهندسی همراه با برآورده‌ای هزینه می‌شود. ما به مزایا در یک چارچوب منسجم نیاز داریم. هرچه اهمیت عملکرد دریل واگن بالاتر باشد, حساسیت تصمیمات و برنامه‌ریزی دقیق در فرآیند بازبینی بیشتر است.

اورهال جامبو دریل
ادامه مطلب

فرآیند بازسازی می‌تواند از یک قطعه نسبتاً ساده تجهیزات مانند یک موتور دیزل در ژنراتور برای بخشی از فرآیند تولید کارخانه برق بزرگ باشد. بسته به نوع، مشخصات فنی، ابعاد و عملکرد دارایی‌های فیزیکی، ممکن است از یک نام دیگر برای فرآیند بازیابی آن به کارکرد مورد نظر خود استفاده کنیم، اما صرف‌نظر از نام فرآیند، همه به طور دوره‌ای نیاز به فرآیند کامل تجهیزات صنعتی دارند.

چه منابعی برای اجرای صحیح فرآیند تعمیر دریل واگن صنعتی مورد نیاز است؟

ایجاد بیش‌ترین ارزش از دارایی‌های سازمان یک هدف است که در قلب یک سیستم مدیریت دارایی فیزیکی رشد می‌کند و به دستیابی به این هدف نیازمند نظارت بر وضعیت این دارایی‌ها و تصمیم‌گیری به موقع برای تعمیر آن‌ها برای حفظ عملکرد بهینه است. اجرای صحیح فرایندهای تعمیر و بازرسی مستلزم نیروی انسانی بسیار ماهر، ظرفیت مدیریت جامع و البته برنامه‌ریزی دقیق پروژه است، عواملی که اگر با هم جمع شوند، می‌توانند به ایجاد تجهیزات صنعتی کمک کنند تا کارآمدتر شوند. تحلیل و برنامه‌ریزی، مهم نیست که چقدر دقیق هستند، در نهایت شکل و کیفیت کار است که می‌تواند در نهایت تبدیل به چالش اصلی شود.

استفاده از دریل واگن در صنایع مختلف مانند پتروشیمی، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌های برق، و هر یک به قابلیت‌های فنی و مدیریتی نیاز دارد که ممکن است در صورت نیاز به این سازمان‌ها در دسترس نباشد. حتی اگر تمام منابع انسانی و مدیریتی در دسترس باشند، در بسیاری از موارد اجرای این فرآیند در داخل سازمان از نظر اقتصادی مناسب نیست. دسترسی به یک مشاور واجد شرایط و مجری می‌تواند کل فرآیند را بهینه‌سازی کرده و سازمان را بیمه کند تا حداکثر ارزش را در برابر هزینه‌های مختلف و ریسک‌هایی که قبول می‌کند، دریافت کند.

نکات اورهال دریل واگن

همه اپراتورهای دریل واگن باید الزامات ایمنی زیر هنگام کار با دستگاه خود را رعایت کنند:

  • از ناحیه حفاری بازدید کنید و اطمینان حاصل کنید که سوراخ‌ها طبق برنامه حفاری شده‌اند.
  • هرگز دستگاه را در لبه پرتگاه پارک نکنید چون ممکن است بر روی گاری حفاری بیفتد و به دستگاه آسیب برساند.
  • از خطرات لغزش و افتادن اجتناب کنید.
  • طرح چگونگی حرکت مته به محل حفاری بعدی را در اختیار داشته باشید
  • پیش از آن که با دریل واگن برای حفاری سوراخ جدید اعلام کنید باید مطمئن شوید که سوراخ قبلی حفاری شده کاملا مسدود شده باشد.
  • مطمئن شوید که افراد غیر مجاز در اطراف ناحیه یا سطحی که حفاری انجام می‌شود وجود ندارد.
  • کابل‌های برق را هنگام حرکت به درستی در محل مناسب خود قرار دهید.
  • اطمینان حاصل کنید که کپسول آتش‌نشانی در شرایط کاری خوبی قرار دارد و شما می‌دانید چگونه از آن‌ها استفاده کنید.

مراحل اورهال دریل واگن حفاری

۱- دریل واگن حفاری سنگین را کنار لبه‌ها و سطح ثابت زمین قرار دهید تا حداقل ۴ متر دورتر از لبه‌ها باشد.

قطعات دریل واگن
ادامه مطلب

۲- قبل از حرکت مته موقعیت جک را بررسی کنید. کابل‌ها را در زمان واقعی آماده کنید، سوراخ‌ها و موانع دیگر را باز کنید و در موقعیت خوبی قرار بگیرید تا در حین حرکت در حال حرکت باشید.

۳. تجهیزات ایمنی مورد نیاز مانند کفش ایمنی و سایر تجهیزات محافظ لازم را بپوشید.

۴. دریل واگن را بدون نظارت رها نکنید در حالی که کار می‌کند.

5- هنگام انتقال مته از ایجاد فشار در لوله حفاری جلوگیری کرده و آن را زیاد خم کرده و از یک بالابر اضافی استفاده کنید.

6- زمانی که کابل‌های برق را مونتاژ می‌کنید، از کابل‌ها به طور نامنظم بر روی قرقره جلوگیری کنید.

7- سكوی دستگاه حفاری را تمیز نگهدارید در زمانی كه مته در حال حفاری است، روی سكو نایستید.  

8-ئدر هنگام حرکت تجهیزات حفاری در فواصل طولانی و یا در هنگام حرکت بر روی یک سطح شیب‌دار.

9- هرگز از مته دریل واگت در مکان هایی که در آن شیب بیش از ۱۸ درجه است استفاده نکنید.

نکات اورهال دریل واگن

۱. سوئیچ قدرت اصلی را در هنگام کار بر روی سطوح بالای ولتاژ قطع کنید.

۲. هنگام کار از دستکش‌های لازم استفاده کنید.

۳. کابل را بدون دستکش‌های سالم و منظم تکان ندهید.

۴. هنگام حمل و انتقال قسمت‌های مختلف، تجهیزات ایمنی لازم را بپوشید.

۵. ابزارها و تجهیزات کاری را بر روی تجهیزات نگذارید و آن‌ها را در یک جعبه مناسب برای این کار نگه دارید.

۶- هرگز موتور دریل واگن را در حال  کار خشک نکنید و یا تمیز کنید.

۷- اگر شما به طور تصادفی دود یا گرما را از دستگاه دیدید، بلافاصله برق را خاموش کنید.

۸- اجازه ندهید که نشت روغن با یک پارچه مسدود شود چون این باعث می‌شود که دستگاه آتش بگیرد.

۹. توجه خود را به هشدارهای ایمنی خود معطوف کنید.

۱۰ – اگر کار نزدیک به قطعات متحرک یا منطقه‌ای که برق وجود دارد انجام شود، این سطوح باید عایق شوند و با علایم و برچسب‌های هشدار دهنده علامت‌گذاری شوند. نشانه‌ها و برچسب‌ها باید تا پایان کار باقی بمانند و تنها توسط فردی که آن‌ها را نصب کرده یا افراد مجاز را نصب کرده‌است، برداشته شود.

هزینه اورهال دریل واگن

هزینه ی اورهال دریل واگن حاری با توجه به نوع دریل واگن و میزان کارکرد آن متفاوت است و باید تمام قطعات دریل واگن در ابتدا باز و بررسی شوند تا بتوان قیمت دقیق اورهال دریل واگن را اعلام کرد. بخش های مختلف دریل واگن در صورت خرابی به قیمت های متفاوتی برای تعمیر و تعویض نیاز دارند و هزینه ای نیز برای اورهال دریل واگن دریافت می شود چه قطعه ای تعمیر شود و چه نشود.

اورهال دریل واگن مانند اورهال سایر تجهیزات صنعتی سبب دوام و ماندگاری دریل واگن می شود و سرمایه ی سازمان را حفظ می کند. دریل واگن یکی از قطعات مهم و مورد نیاز در انواع حفاری ها است که سبب می شود اورهال دریل واگن اهمیت بیشتری پیدا کند.

استعلام قیمت