یکی از مهم ترین صنعت ها در کشور، صنعت راهسازی است که تمام کشورها توجه ویژه ای به آن دارند. برای آبادی و راهسازی در شهرها و روستاها نیاز به ابزارهای راهسازی است. با کمک انواع ابزارهای راهسازی کار کارگران و مهندسان بسیار آسانتر می شود. نکته جالبی که وجود دارد این است که بیشترین سهم ماشین آلات و ابزارهای راهسازی به بیل‌های زنجیری اختصاص دارد که ۵۹ درصد کل ابزار آلات را تشکیل می‌دهد. در ادامه همراه سایت پارس راک باشید تا با انواع ابزارهای راهسازی آشنا شوید.

برای دریافت انواع خدمات مربوط به دریل واگن حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

انواع ابزارهای راهسازی

راهسازی صنعت بسیار گسترده ای است که انواع ابزارهای راه سازی بسیار زیادی نیز در آن وجود دارد. در این قسمت پارس راک به بررسی انواع ابزارهای راهسازی می پردازد.

لودر لاستیکی:

لودر چرخ یکی از تجهیزات لازم در اکثر اماکن ساختمانی از جمله ساخت جاده است. لودر چرخ بسیار شبیه تراکتور است و می‌تواند موادی از جمله خاک رس، خاک، سنگ و غیره را از روی زمین بردارد و آن را به یک کامیون کمپرسی منتقل کند. لودر لاستیکی برای از بین بردن، بلند کردن و بارگیری مواد بدون پخش کردن آن مورد استفاده قرار می گیرد. یک لودر حاوی سطل بزرگی در قسمت جلوی خود با بازوی متحرک کوتاه‌تر است.

دستگاه غلتکی صاف:

دستگاه غلتک صاف بلافاصله بعد از گذاشتن آسفالت در جاده استفاده می‌شود. کار غلتک‌های جاده فشرده سازی زمین قبل از آسفالت جدید است. غلت ها آسفالت را در محل فشار داده و لایه‌های جاده را به هم وصل می‌کنند این تجهیزات شبیه به نام و کار آن است. اکثراً سه چرخ در ماشین‌ها وجود دارد، دو قسمت عقب آن در لاستیک‌های معمولی ساخته شده‌اند در حالی‌ که جلوی آن از جنس فلز سخت است. 

ابزارهای راهسازی

بعضی از ماشین‌های غلتکی جاده فقط در فلزات سخت از دو چرخ ساخته شده‌اند. چرخ‌ها نقش مهمی در فشرده سازی آسفالت دارند. هنگام چرخیدن روی آسفالت به آب روی چرخ احتیاج دارد. نوع ماشین‌های غلتکی مورد استفاده در پروژه ساخت جاده بستگی به پروژه‌های خاص دارد.

برای خرید قطعات دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

آشنایی با انواع روش های مکانیزه حفاری معادن
ادامه مطلب

بیل مکانیکی:

بیل‌ها تجهیزات مهم و پرکاربرد در صنعت انواع ابزارهای راهسازی هستند. هدف کلی آنها حفاری است؛ اما غیر از این آن‌ها در بسیاری از موارد مانند بلند کردن سنگین، تخریب، لایروبی رودخانه، قطع درختان و غیره نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند. بیل های مکانیکی حاوی بازوی بلند و کابین هستند. در پایان بازوی طولانی سطل حفره‌ای فراهم شده است و کابین مکانی است که برای اپراتور ماشین ارائه می‌شود. این کابین می‌تواند تا ۳۶۰ درجه قابل چرخش باشد که عملکرد را آسان می‌کند.

جرثقیل کامیون:

جرثقیل کامیون برای انجام کارهایی از جمله بارگیری و بلند کردن مواد صنعتی سنگین کمک می‌کند. به طور کلی، جرثقیل‌ها به کامیون‌ها متصل می‌شوند و برای بالا بردن تجهیزات ساختمانی به محل ساخت و ساز کمک می‌کنند.

چکش تخریب:

ابزاری سنگین و بسیار قدرتمند است که می‌توان برای انجام عمل تخریب همانند خراب کردن انواع محیط، دیواره‌های بتنی و… از آن استفاده نمود. چکش تخریب ابزاری است همیشگی برای سرویس‌ دهندگانی که کار ساخت و ساز انجام می‌دهند.

فینیشر:

یکی از انواع ابزارهای راه سازی فینیشر است و به نوعی از دستگاه‌ های راهسازی گفته می‌شود که با دریافت آسفالت، بتن و موادی از این قبیل از کامیون‌ های حمل آسفالت و بتن، با ضخامت، طول و عرضی مشخص شده توسط اپراتور روی سطحی می ریزند که عموماً این سطوح کف جاده‌ها، پارکینگ‌ها و غیره می‌باشند. معمولاً بعد از اتمام کار فینیشر، غلتک این مواد را به وسیله کوبیدن سفت و محکم می‌کند.

 در پشت فینیشر مخزنی وجود دارد که کامیون های حمل مواد در این محل تخلیه بار انجام می‌دهند. در جلوی فینیشر صفحه  پهنی قرار دارد که اصطلاحاً به آن (هد) می‌گویند و به وسیله آن مواد را با اندازه یکسان روی سطوح پهن می‌کند.

برای تعمیر دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

انواع حفاری در پروژه‌های ساختمانی
ادامه مطلب

غلتک پارچه بزی:

غلتک‌های پاچه بزی دارای استوانه‌ای مجهز به تعدادی پایه‌های بیرون آمده است و این پایه‌ها که به پاچه بزی معروف اند به عمل تراکم کمک می‌کنند. وجه تمایز غلتک‌های پاچه بزی این است که عمل کوبیدن این غلتک شبیه اثری است که یک گله گوسفند یا بز روی زمین بر جای می‌گذارد. این غلتک عمل تراکم را با استفاده از فشار استاتیکی و همچنین کنترل انجام می‌دهد. این غلتک‌ها معمولات دارای چندین استوانه بوده و به صورت جفتی هم بکار می‌رود.

لودرهای چرخ زنجیری:

چرخ زنجیری که چرخ ممتد نیز نامیده می‌شود در برخی از ماشین آلات راهسازی استفاده می‌شود. این نوع از چرخ اجازه می‌دهد ماشین در زمین‌های گلی و نامناسب از نظر آسیب رسانی به لاستیک و همچنین شیب بالا قابل استفاده باشد. این نوع ماشین تا شیب ۶۰ درجه در شرایط ویژه قابل استفاده است. البته باید توجه داشته باشیم که سرعت این ابزار آلات بسیار پایین است (بین ۵ الی ۸ کیلومتر در ساعت) و برای جابجایی در مسیرهای طولانی باید از ماشین باربری و کشنده‌ها استفاده شود.

بولدوزرهای زنجیری:

بولدوزرهای بزرگ دارای موتورهای قدرتمندی می‌باشند که چرخ زنجیری به آن‌ها قابلیت مانور بسیارعالی در زمین‌های نا مسطح و ناهموار را می‌دهد. زنجیرهای پهن وزن ماشین را در فضای گسترده‌ای پخش می‌کند و مانع فرو رفتن و گیرکردن ماشین در زمین‌های شنی و گِلی می‌شود.

ابزا مختلف راه سازی

پاور:

تجهیزات پایه گذاری آسفالت است که در ساخت و ساز جاده‌ها استفاده می‌شود. پاور حاوی سطل تغذیه‌ای است که آسفالت در آن به طور مداوم توسط کامیون کمپرسی بارگیری می‌شود و پاور آسفالت را به طور مساوی در سطح جاده با تراکم جزئی توزیع می‌کند. با این وجود یک غلتک بعد از گذاشتن لایه آسفالت برای تراکم کامل مورد نیاز است.

کامیون:

ساخت و ساز جاده‌ها طی سال‌ها با تغییرات زیادی رو به رو بوده است و کامیون‌ها از جمله تغییراتی است که امکان سرعت بخشیدن به کار در جاده‌ها، محافظت بیشتر از کارگران جاده و انتقال مواد به مناطق دیگر را می‌دهد.

راهنمایی های مورد نیاز خرید انواع ابزارهای راهسازی

در این مقاله شرکت پارس راک به بررسی انواع ابزارهای راهسازی پرداخته است تا شما عزیزان اطلاعات کافی درباره ی این ابزارها داشته باشید. ابزارهای راهسازی شامل: غلتک پارچه بزی، چکش تخریب، فینیشر، لودرهای زنجیری، پاور، بیل مکانیکی و… می شوند. شما می توانید برای خرید این ابزارها به سایت پارس راک مراجعه کرده و ابزارهای راهسازی را با قیمت و کیفیت بسیار عالی تهیه کنید.

برای سرویس نگهداری دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دستگاه حفاری یونیور سال چیست؟
ادامه مطلب