امروزه برای کارهای حفاری از ابزار و دستگاه های مختلفی استفاده می شود. این دستگاه ها و ابزارها از اهمیت زیادی برخوردار هستند چون عمل حفاری در صنایع مختلف مورد نیاز است. هر کدام از ماشین ها و ابزارهای حفاری کارکرد خودشان را دارند و برای هدفی استفاده می شوند.  یکی از این ابزارها، دریل واگن بادی می باشد. این وسیله می تواند به خوبی کار حفر کردن را انجام دهید. در این مقاله به توضیح درباره دریل واگن بادی و انواع آن پرداخته شده است.

برای دریافت انواع خدمات مربوط به دریل واگن حفاری با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دریل واگن بادی چیست؟

به طور کلی دریل واگن، نوعی ماشین است که از آن برای حفاری استفاده می شود. این ماشین دارای حرکت ضربه ای-چرخشی می باشد. این دریل از زنجیر و مته چکشی برای انتقال سر مته به طرف جلو استفاده می کند. این ابزار می تواند در زوایای مختلف، کار حفاری را انجام دهد و در دل زمین حفره ایجاد کند. 

برای اجاره دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

یکی از انواع دریل واگن، دریل واگن پنوماتیک یا همان بادی می باشد. در دریل واگن بادی با استفاده از هوای فشرده کار حفاری انجام می شود. در واقع انرژی هوا به انرژی مکانیکی تبدیل می شود و باعث حفاری می شود. گازهای فشرده در صنعت کاربرد فراوانی دارند و در اینجا نیز به خوبی از آن استفاده می شود تا کار حفر صورت بگیرد. برای داشتن هوای فشرده نیاز به کمپرسورهای هوا می باشد. از همین رو باید به این نکته توجه کرد. 

انواع دریل واگن بادی

دریل واگن بادی را هم می توان برای حفاری در سطح زمین و هم زیر سطح زمین استفاده کرد. خوبی این نوع دریل این است که قابلیت جابجایی دارند و هم چنین از قدرت کافی برخوردار هستند. 

دریل واگن بادی چرخ دار:

یکی از انواع دریل واگن پنوماتیک یا بادی، دریل واگن بادی چرخی است.در این نوع واگن بادی، برای انتقال از چرخ ها استفاده می شود. از این نوع واگن برای حفاری در داخل تونل ها، گالری ها و دیگر جاها استفاده می شود. این دستگاه تنها یک اپراتور دارد که به خوبی کنترل ماشین را انجام می دهد. این نوع دریل می تواند سرعت دوران متغیری داشته باشد. 

دریل واگن بادی زنجیردار:

نوع دیگر دریل واگن بادی، دریل واگن بادی زنجیردار می باشد. مانند دریل واگن چرخی، از این دریل برای کارهای حفر چال های اتشباری، حفر چال به منظور تزریق، حفر چال به منظور تثبیت سازه های بتونی و دیگر کارها استفاده می شود. دریل های واگن بادی زنجیردار عملکردی مانند دریل های بادی دارند و به خوبی می توان از آنها استفاده کرد. 

مزیت های دریل واگن بادی 

دریل واگن بادی یا پنوماتیک می تواند نسبت به دریل واگن هیدرولیک مزیت داشته باشد. 

یکی از مزیت های دریل واگن بادی این است که نسبت به دریل واگن هیدرولیک، دارای وزن به مراتب سبک تری است. این مزیت به دلیل آنست که تمامی اجزای سیستم هیدرولیک باید روی ماشین باشند و یک پکیج کامل به مکان حفاری منتقل شود. این به دلیل آن است که سیالات هیدرولیک را نمی توان به نقاط دور منتقل کرد. این موضوع در مورد هوای فشرده صادق نمی باشد. بنابراین وزن این دریل از دریل واگن هیدرولیک کمتر است. 

برای سرویس نگهداری دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

حفاری گمانه به چه روشی صورت میگیرد؟
ادامه مطلب

یکی دیگر از مزیت های این نوع دریل واگن بادی این است که آنها ممکن است قیمت ارزان تری نسبت به دریل واگن هیدرولیک دارند. دریل واگن های هیدرولیک معمولا گران تر هستند و در نتیجه این می تواند خود یک مزیت باشد. 

معایب دریل واگن بادی

بهرحال این نوع دریل واگن دارای معایبی نیز هست که باید به آنها توجه کرد. 

دریل واگن های بادی یا پنوماتیک نسبت به دریل واگن های بادی از بازدهی کمتری برخوردار هستند. شما باید برای بازدهی بیشتر دریل واگن بادی باید هزینه بیشتری انجام دهید. 

برای اجاره جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

مزیت دیگر دریل واگن های هیدرولیک نسبت به دریل واگن های بادی این است که آنها سروصدای کمتری دارد. به طور کلی دریل واگن های بادی سروصدا و نویز بیشتری دارند. آلودگی صوتی از اهمیت بالایی در محیط های کاری برخوردار است و در نتیجه به آن باید توجه کرد. دریل ها به سه طریق سروصدا ایجاد می کنند:

  • صدای ناشی از مکانیک حفاری
  • صدای ناشی از فرایند حفاری
  • هوای خروجی در حین حفاری

به طور کلی افراد بیشتر دریل واگن های هیدرولیک را ترجیح می دهند اما دریل واگن های بادی نیز به خوبی مورد استفاده قرار می گیرند. شما می توانید این نوع دریل واگن ها را به خوبی برای کارهای مختلف حفاری مورد استفاده قرار دهید. 

سخن آخر

به طور کلی یک دستگاه حفاری دریل واگن دارای بخش های زیربندی، دکل( در ابعاد متفاوت)، پنل کنترل، سیستم دوران یا روتیشن، پاورپوینت و سیستم پیشروی می باشد. دریل های واگن بادی را می توان بر اساس نیازی که وجود دارد سفارش داد. دریل های واگن بادی نیز می توانند مطابق نیازها ساخته شوند و به خوبی از آن برای حفاری استفاده شود. 

برای فروش دریل واگن با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

دکل حفاری چیست و چه کمکی به دستگاه های حفاری می کند
ادامه مطلب

شرکت پارس راک به عنوان شرکتی که می تواند بهترین خدمات حفاری را ارائه دهد، می تواند انواع دریل ها را ارائه دهد. این شرکت هم می تواند دریل ها را به شما بفروشد و هم اجاره دهد. شما هم چنین می توانید کار تعمیر دریل های خود را به این شرکت بسپارید. 

برای خرید قطعات جامبو دریل با کارشناسان ما در پارس راک در ارتباط باشید.

پارس راک با سالها تجربه در زمینه حفاری می تواند در پروژه های عمرانی و حفاری به شما کمک کند . در زمینه دریل واگن ها ، شرکت پارس راک می تواند انواع آنها را بفروشد و افراد می توانند این دریل واگن ها را با قیمتی مناسب خریداری کنند. هم چنین پارس راک به خوبی کار تعمیر انواع دریل واگن ها( بادی یا هیدرولیک) را انجام می دهد و قطعات انها را نیز تهیه می کند.